Kerem Vahdet

Yeni Corolla Aşkı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

1.6 mtv 1800 TL,  1.8 mtv 3200 TL . Arada 1400 TL fark var. Hybrid alırken 30-35 bin TL fazla vereceğim. Üstelik ş.arası kullanırken (60 km nin üzerindeyken) hybrid ile hybrid olmayanın arasındaki yakıt sarfiyat farkı fazla olmayacak(Toyota bayiindeki satış temsilcileri ş.arası fark çok olmaz diyor. CHR Hybrid ş.arası 4 litre diyor. Ama daha fazla yakıyor). Birde Hybrid teknolojisi bizde çok çok yeni. Toyota sağlamdır diye düşünürken, Honda nında sağlam olduğu, fakat Civic lerdeki göçükleri düşününce firmalara çokta güven olmayacağını düşünüyorum. Hybrid deki teşvik mtv dahil yeniden düzenlenmeli. Yoksa çevreyi falan kimse düşünmez. 1.6 sı varken Hybrid ini almanın anlamı yok gibi.

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Naki Çatalyürek
gönderildi (düzenlendi)
On 14.02.2019 at 21:34, Bülent Tarakçı yazdı:

1.6 mtv 1800 TL,  1.8 mtv 3200 TL . Arada 1400 TL fark var. Hybrid alırken 30-35 bin TL fazla vereceğim. Üstelik ş.arası kullanırken (60 km nin üzerindeyken) hybrid ile hybrid olmayanın arasındaki yakıt sarfiyat farkı fazla olmayacak(Toyota bayiindeki satış temsilcileri ş.arası fark çok olmaz diyor. CHR Hybrid ş.arası 4 litre diyor. Ama daha fazla yakıyor). Birde Hybrid teknolojisi bizde çok çok yeni. Toyota sağlamdır diye düşünürken, Honda nında sağlam olduğu, fakat Civic lerdeki göçükleri düşününce firmalara çokta güven olmayacağını düşünüyorum. Hybrid deki teşvik mtv dahil yeniden düzenlenmeli. Yoksa çevreyi falan kimse düşünmez. 1.6 sı varken Hybrid ini almanın anlamı yok gibi.

Osman Furkan Sümer ve Bülent Tarakçı Hocalarım, CHR Hybrid yeni tanınan bir araç fakat çağımız teknolojisine en uygun araç. Param olsa hemen alırım :)

Sizlerin de bildiğiniz gibi Avrupa  araçlarda vergileri emisyon  değerleri üzerinden belirleyen ülkelerin sayısı giderek artıyor.Şehir içinde 50km kadar ·  CO2 Birleşik (gr/km): 0 gr/km  &  Şehir dışında ise ·  CO2 Birleşik (gr/km): 84 g/km ayrıca gürültü kirliliği sıfır olan, kullanım kolaylığı avantajı olan, İstanbul trafiğinde % 70 oranında hiç benzin kullanmıyan, Batarya  servis bakım parça aşınması 5 yıl veya 100 Bin km. garanti kapsamında olan , şarj desteği sorunu olmayan, şehir dışında 3.6 litreye kadar düşen yakıt  ortalaması ile Hibridi benzin desteği ile çalışan  geleceğin aracı.

Bu fiyatlar şimdilik tanıtım fiyatı olduğunu biliyorum. Dizel ve Benzinli araçların vergileri yükseldiğinde ve metropol şehirlere girme yasağı uygulandığında Hybrid araçlara talep daha fazla artacaktır. Bana göre..

Not:

The Pigouvian taxes that are used to internalize negative externalities by policy makers in order to reduce green gas emission nowadays. These taxes are called as environmental taxes which are levied in European Union (EU) countries mostly. The efficiency of environmental taxes in reducing CO2 emission is investigated in this study. In this regard, the long run relationship between CO2 emission and environmental taxes is analyzed for 25 EU countries with application of Arellano-Bover/Blundell-Bond dynamic panel model, Westerlund Panel Cointegration test and Panel DOLS model. Results of the study indicate that the series are cointegrated and there exist negative and significant long-run relationship between CO2 emission and environmental taxes.--

Cahilin cesareti ehline sıkıntı verir derler; Umarım sıkmadım sizi.

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tahir Ak
Osman Furkan Sümer ve Bülent Tarakçı Hocalarım, CHR Hybrid yeni tanınan bir araç fakat çağımız teknolojisine en uygun araç. Param olsa hemen alırım
Sizlerin de bildiğiniz gibi Avrupa  araçlarda vergileri emisyon  değerleri üzerinden belirleyen ülkelerin sayısı giderek artıyor.Şehir içinde 50km kadar ·  CO2 Birleşik (gr/km): 0 gr/km  &  Şehir dışında ise ·  CO2 Birleşik (gr/km): 84 g/km,  ayrıca gürültü kirliliği sıfır olan, kullanım kolaylığı avantajı olan, İstanbul trafiğinde % 70 oranında hiç benzin kullanmıyan, Batarya  servis bakım parça aşınması 5 yıl veya 100 Bin km. garanti kapsamında olan , şarj desteği sorunu olmayan, şehir dışında 3.6 litreye kadar düşen yakıt  ortalaması ile Hibridi benzin desteği ile çalışan  geleceğin aracı.

Bu fiyatlar şimdilik tanıtım fiyatı olduğunu biliyorum. Dizel ve Benzinli araçların vergileri yükseldiğinde ve metropol şehirlere girme yasağı uygulandığında Hybrid araçlara talep daha fazla artacaktır. Bana göre..

Not:
The Pigouvian taxes that are used to internalize negative externalities by policy makers in order to reduce green gas emission nowadays. These taxes are called as environmental taxes which are levied in European Union (EU) countries mostly. The efficiency of environmental taxes in reducing CO2 emission is investigated in this study. In this regard, the long run relationship between CO2 emission and environmental taxes is analyzed for 25 EU countries with application of Arellano-Bover/Blundell-Bond dynamic panel model, Westerlund Panel Cointegration test and Panel DOLS model. Results of the study indicate that the series are cointegrated and there exist negative and significant long-run relationship between CO2 emission and environmental taxes.--
Cahilin cesareti ehline sıkıntı verir derler; Umarım sıkmadım sizi.

iyi hayal

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Naki Çatalyürek

"iyi hayal "

Uzak hayal deseydin konuyu tartışırdık.

Klimatolaji Uzmanları çeyrek yüzyıl için gerçeklere dayalı raporlar hazırlıyor. Araç alışkanlıklarımız hızla değişecek.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Koray Demir

Yeni Corolla Hybrid her anlamda kendini bayağı bir geliştirmişe benziyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tahir Ak
"iyi hayal "
Klimatolaji Uzmanları çeyrek yüzyıl için gerçeklere dayalı raporlar hazırlıyor. Araç alışkanlıklarımız hızla değişecek.

evet ama ülkemiz şartlarında bu anlatılanlar bu inanç bu hassasiyet inanın hayal... işte inşallah yanılırım

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fikri Keleş

Reklam ve tanıtım gayet başarılı para olsa ilk tercihlerim arasında olurdu 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mustafa Arıkan

SW çok hoş. Toyota şaşırttı :) 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
5 saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Rafinerideki fazla benzin stoğu satılınca tekrar eskiye döneriz.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Naki Çatalyürek
10 saat önce, Tahir Ak yazdı:
13 saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:
"iyi hayal "

evet ama ülkemiz şartlarında bu anlatılanlar bu inanç bu hassasiyet inanın hayal... işte inşallah yanılırım

Sen gündemi takip etmiyor musun Tahir; bu söylevler en büyükler tarafından veriliyor artık.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Toyota'nın otomobil fabrikasında düzenlenen törende, hibrit ve elektrikli araçların satışının arttırılması için gerekirse teşvik verilmesinin gerektiğini belirtti.

"Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde gerekirse yeni teşvikler getirerek bu rakamları mutlaka yükseltmek kararındayız.

Sakarya'da üretilen Toyota araçlarının 150 ülkeye ihraç ediliyor olması  bizim için ayrıca önemlidir. Teknolojinin son imkanları kullanılarak üretilen Toyota Corolla modelinin ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum. Böylece Sakarya'daki Toyota fabrikasında üretilen araçların üçte ikisinden fazlası hibrit teknolojisine sahip olmaktadır."

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tahir Ak

Sen gündemi takip etmiyor musun Tahir; bu söylevler en büyükler tarafından veriliyor artık.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Toyota'nın otomobil fabrikasında düzenlenen törende, hibrit ve elektrikli araçların satışının arttırılması için gerekirse teşvik verilmesinin gerektiğini belirtti.
"Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde gerekirse yeni teşvikler getirerek bu rakamları mutlaka yükseltmek kararındayız.
Sakarya'da üretilen Toyota araçlarının 150 ülkeye ihraç ediliyor olması  bizim için ayrıca önemlidir. Teknolojinin son imkanları kullanılarak üretilen Toyota Corolla modelinin ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum. Böylece Sakarya'daki Toyota fabrikasında üretilen araçların üçte ikisinden fazlası hibrit teknolojisine sahip olmaktadır."
takip ediyorum da bakış açımız farklı.
seçim öncesi olduğunu akıldan çıkarmayın

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Bülent Tarakçı

Bir arzu ettiklerimiz var. Bir de gerçekler. Bu söylenenler çok zor. İnsanlara umut verirseniz, kısa sürelide olsa mutlu olurlar. 6-7 senedir, yerli uçağa binip Avrupa da serbest dolaşmamız gerekirdi. Oldu mu? Olmadı. Elbette ki her devlet gibi bizim ülkemiz de kendi insanına bu olanakları sağlamak ister. Fakat ulaşılabilir bir istek mi? Bunu düşünmek gerekir...

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal

Bugun kanli canli yolda denk geldi test araclari. Valla goruntu ve renkler cok iyiydi.17b587dd1939fc7088ef99b1cb28450f.jpgdf0c067e3d7f81a5528fbbbd1dba098a.jpgab9c20cff79ceb7822d443198033f3e8.jpg

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Uğur Kamil
gönderildi (düzenlendi)
On 14.02.2019 at 21:34, Bülent Tarakçı yazdı:

Devlet butür araçlara destek veriyor rakamsal olarak nekadar indirim yapıyorlar bilgim yok ama.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
On 11.02.2019 at 18:45, Tahir Ak yazdı:

raw4 bekliyoruz default_smile.png

o iş yattı diyolar..

On 14.02.2019 at 00:13, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Ford Focus 2019 yeni kasa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karoserde tek sevdiğim Subaru Levorg

Subaru İyi bir seçim.

en üst donanımı incelendi, kapı trimleri tırt plastik, kalite algıma tırt geldi elendi.... bu paraya daha kalite olmalı,  mondeonun yerine idare etsin diye konan araçta bu kalite olmaz....

15 saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

ne oldu bizim yerli elektrüklü, doyota ney, Tesla yı duman edecektik hani....

Not: tam elektrik yada dizele devam....

Mesajı paylaş

Mesajın linki