İçeriğe Yönlendir

Amazon Türkiye Alışveriş Deneyimleriniz

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Gökhan Tuna yazdı:

Mehmet Abi,

Bizi merakta birakma :-) Cihazin adi nedir? 

Cihaz bu Göhkan.. Tıkla Cihaz

Bir yazılımcı olarak incele bakalım.. Ben henüz almadım.. İzmirde birisi 4gb+64gb olanı 6500 liraya satıyor.. 

ottocast kadar pratik olmayacağını düşünüyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Cihaz bu Göhkan.. Tıkla Cihaz

Bir yazılımcı olarak incele bakalım.. Ben henüz almadım.. İzmirde birisi 4gb+64gb olanı 6500 liraya satıyor.. 

ottocast kadar pratik olmayacağını düşünüyorum.. 

Inceleyecegim Mehmet Abi, ottocast'in muadil bir urunu var ama epey pahali, google play store'daki butun uygulamalari kurmaya izin veriyor + simkart destegi var (aliexpress cihazi da boyle) https://www.ottocast.com/products/picasou-ai-box

ikisinin islemcisi de snapdragon ama detayli bir tablo yapacagim bugun firsat bulabilirsem

Simdilik son notum her ikisi de nissan uyumlu diyor.

tarihinde Gökhan Tuna tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gökhan Tuna yazdı:

Inceleyecegim Mehmet Abi, ottocast'in muadil bir urunu var ama epey pahali, google play store'daki butun uygulamalari kurmaya izin veriyor + simkart destegi var (aliexpress cihazi da boyle) https://www.ottocast.com/products/picasou-ai-box

ikisinin islemcisi de snapdragon ama detayli bir tablo yapacagim bugun firsat bulabilirsem

Simdilik son notum her ikisi de nissan uyumlu diyor.

Evet bu cihazı teknobiyotik satıyor ama 11 bin lira.. 

https://www.teknobiyotik.com/ottocast-aibox-p3-android-12-carplay-android-auto-google-play-store-netflix-youtube-sim-kart-kablosuz-wireless-hdmi-output-destekli-android-box-ot-pcs46.html

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Uzun süredir Amazon kullanıyorum, bu son 1 ayda 2 sorunlu işlem oldu. Tabi birincisini ben kaşındım, Çinli abilerden aldım amazonla, arızalı geldi ürün, iade ile uğraşmadım. 2.si ise yanılma ile oldu, prime fırsat indirimi yazıyordu, yerli dolandırıcılardan almışım, yarı fiyatlı başka ürün göndermiş namussuz, Amazon iade et dedi ve satıcıya şuan için engel vs koymadı, hala satıyor yalandan ürünü prime fırsat ile. Biz sizin iadenizi inceleyip işlem yapacağız dediler ama pek inanmadım. Bakacaaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İadeleriniz kaç günde sonuçlanıyor? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sürmeli yazdı:

Uzun süredir Amazon kullanıyorum, bu son 1 ayda 2 sorunlu işlem oldu. Tabi birincisini ben kaşındım, Çinli abilerden aldım amazonla, arızalı geldi ürün, iade ile uğraşmadım. 2.si ise yanılma ile oldu, prime fırsat indirimi yazıyordu, yerli dolandırıcılardan almışım, yarı fiyatlı başka ürün göndermiş namussuz, Amazon iade et dedi ve satıcıya şuan için engel vs koymadı, hala satıyor yalandan ürünü prime fırsat ile. Biz sizin iadenizi inceleyip işlem yapacağız dediler ama pek inanmadım. Bakacaaz

oysaki benden alsaydın değilmi..? kulağa uygun kulaklık ayağa uygun ayakkabı kimde?

Köksal Yılmaz yazdı:

İadeleriniz kaç günde sonuçlanıyor? 

yurt içi, kargo oraya gittikten sonra 2 gün içinde, yurt dışı yaklaşık 15 gün.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçenlerde aldığım süpürgenin pilinin çabuk bitmesi sebebiyle iade ettim(ekstra filtreler de almıştım), geçen pazartesi teslim ettim, çarşamba, perşembe, cuma tek tek ürünlerin iadesi geldi, pahalı olan süpürgeyi sona saklamışlar o da bugün geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Köksal Yılmaz yazdı:

Geçenlerde aldığım süpürgenin pilinin çabuk bitmesi sebebiyle iade ettim(ekstra filtreler de almıştım), geçen pazartesi teslim ettim, çarşamba, perşembe, cuma tek tek ürünlerin iadesi geldi, pahalı olan süpürgeyi sona saklamışlar o da bugün geldi.

Ben bi ürün iade ettim. Ben unuttum, onlar da unutmuş :D  Sonra hatırlayınca bi mesaj attım, anında iadesini yaptılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

amazondan elektrikli lenovo m2 scooter aldım geçen yaz başı, aynısından bende var zaten. ilkini  trendyol dan almıştım. yeni scooter ilk kullanımda bozuldu. bir tür batarya kalibrasyon problemi vardı. sanki toplam kapasitenin 20 de biri vardı. çekiş normaldi ama hemen bitiyordu. paketleyip geri gönderdim yenisi ile değişim istedim, kargo gitti ama bitrülü onaylanmadı sonrada kampanya tükedi benim değişim yalan oldu. paramı iade ettiler. dedilerki gelirse fiyatı ayarlarız. neyse scooter 6 ay sonra 12 bin tl den satışa çıktı. ben mesaj attım dedimki bana bundan sattınız değişime yolladım bir türlü değiştirmediniz fiyat avantajını kaçırdım o zaman demiştiniz ki gelince yardım edeceğiz. şimdi nasıl olacak?satın alırsanız fark iadesi yaparız dedi kadın. ama güvenmedim almadım. çünkü iade yerine değişim istemeseydim önerdikleri gibi, ve yenisini alıp iadeyi beklemeseydim aynı şey olacaktı. yani palavra da yok değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Doğan Arşiray yazdı:

oysaki benden alsaydın değilmi..? kulağa uygun kulaklık ayağa uygun ayakkabı kimde?

yurt içi, kargo oraya gittikten sonra 2 gün içinde, yurt dışı yaklaşık 15 gün.

Doğan pazarlama doldu ev, arada değişiklik olsun diye amazondan aldım, ne bilim, hata etmişim sayın CEO :tongue:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sani Gerşon yazdı:

Ben bi ürün iade ettim. Ben unuttum, onlar da unutmuş :D  Sonra hatırlayınca bi mesaj attım, anında iadesini yaptılar.

Bende malını unutacak göz var mı bak bakiyim :crazy:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Kullanmakta olduğum Navigold android anakarti bozulup açılmayınca amazondan yine 7inch double teyp almıstım. Geçenlerde dokunmatikle ilgili sıkıntı oluştu. Sağ üst ve sol üstte duyarsızlık vardı. Fabrika ayarı vs denedim sonuç alamadım. Amazondan satıcıya mail attım. Uluslararası nakliyenin zorluklarından bahsetmiş. Cihaz sizde kalsın, ister atın, ister satın, ister bir arkadaşınıza verin, size yüzde 40 para iadesi yapalım cevabı geldi. Ben de, yüzde 60 olsun yazdım. Hemen kabul etti satıcı. (Belki de Amazon sistemi). Böylece 1850₺ 'ye aldıgım cihaz için 1030 lira iade geldi. Şu an ev dısındayım. Dönünce bozulan Navigold cihazın 7 inch ekranını takıp kullanacagım. Becerebilirsem dokunmatigi bozuk ekranı da belki arabanın içinde bir yere yerleştirip kamera görüntüsü için kullanacagım. Sözün özü, anakart sağlam yine bir cökme vs durumunda yedek parça olarak kullanırım; ekranı da monitör olarak belki işe yarar diye yüzde 60 iadeye razı oldum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Amazon uyanık satıcısını da kolluyor, yorumumu yayınlamıyor, iletişim kurduğumda yardımcı olacağız diyor, sonrasında ise kurallara uymayan yorum yapmışsınız diyor. Kuralları da şuymuş;

Yani ne yorum yapabiliriz kısmı boş, satıcı seni dolandırmaya kalktıysa bunu belli etme diyor resmen :)

Ekran Alıntısı.PNG

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu ne len :D hahah  s..tr go.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ben beğeniyorum. Müşteri hizmetleri hızlı ve çözüm odaklı çalışıyor. Bir çok ürün aldık. Son olarak Çin’den üçlü bir kek kalıbı aldık, yani satıcı Çin’li idi. Sağlam bir paketleme yapılmadan gönderildiği için kek kalıbının bir kösesi ezilmiş olarak geldi. İçindeki diğer iki kek kalıbı ise sorunsuzdu. İade işlemi başlattık. Satıcı ile mesaj kutusu üzerinden mesajlaşıyorsunuz. Önce %25 ücret iadesi yapalım dedi. Kabul etmedik. Sonra %50 ücret iadesi yapalım dedi. Yine kabul etmedik ve iade etmek için kod ve kargo bilgisi talep ettik. 3 gün cevap gelmeyince müşteri hizmetler ile görüştük. Amazon A dan Z ye garanti kapsamını başlattı müşteri temsilcisi. Yaklaşık 1 hafta daha bekledik ve A dan Z ye garanti kapsamında ürünün ücretini Amazon gerçekleştirdi ve ürünü iade etmemize gerek olmadığını söyledi. Ürün de biz de kaldı. Çinli satıcı bir dahaki sefere daha sağlam bir paketleme yapar umarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...