İçeriğe Yönlendir

Vdsl Modem Airties mi? Huawei mi?

Alper Tuğlu

Recommended Posts

Alper Tuğlu

Merhaba arkadaşlar 

Ttnett  adsl kullanıcısıyım. Bugün müşteri hizmetlerinden aradılar. Alt yapının yenilendiğini ve istersem vdsl kullanabileceğimi bunun için modem değiştirmem gerektiğini söylediler. İki tane modem seçeneği varmış birisi airties 5650 diğeri huawei hg630a her ikiside 240tl. Modem seçemiyoruz.

Şuan airties 5342 kullanıyorum ve zaman zaman kilitlendiği için değiştirmek istiyorum. Biraz araştırdım airties den memnuniyet daha fazla ve benim aklımdaki de airties 5650 yı şart koşarak almak.

Sizden isteğim bu konuda ki tavsiyeleriniz. Bu iki modem dışında başka tavsiyeniz varsa onları da değerlendirebilirim.

Herkese iyi formlar...

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Anten gücü v.s. ozelliklere bakmadan tam birşey diyemiyorum ama huwaei kalite olarak oldukça iyidir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Meslek icabı söyleyeyim. 5650'yi kullanan çok net kafeci var, memnunlar. Ama hg630'u bilmiyorum onun hakkında birşey diyemem.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Eski kiracım bilgisayar işinde bana firmaların verdiği modemlerin işlemci ve kalite olarak daha düşük olduğunu normal bir modemle firmaların verdiği modemler arasında fark olduğunu söyledi firmadan değil kendiniz bir modem alın bence fiyatlarına bakarsanız orda bile fark var...

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Turkcelin verdigin Huawei kullaniyorum ttnetin verdigi airtes modem kullandim baglanti ve sinyal daha dusuk kalitede ve baglantida kopmalar oldu.benim tercihim huawei olurdu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Tahir İlter yazdı:

Her gün reset atıyorum. Ram şak diye doluyor. İlllalah geldi. Pişman oldum aldığıma da, önerdiklerime de. Sana sıkıntı çıkartıyor mu?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
30 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Her gün reset atıyorum. Ram şak diye doluyor. İlllalah geldi. Pişman oldum aldığıma da, önerdiklerime de. Sana sıkıntı çıkartıyor mu?

1.5 sene falan oldu alalı.3 veya 4 önemli güncelleme aldı ki tahminim sen güncellemeleri atlamıyorsundur. Ben hiç problem yaşamadım aksine modemin varlığını bile unuttum. Modemin problemli olabilir garantiye gönder veya güncellemeleri kontrol et. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

1.5 sene falan oldu alalı.3 veya 4 önemli güncelleme aldı ki tahminim sen güncellemeleri atlamıyorsundur. Ben hiç problem yaşamadım aksine modemin varlığını bile unuttum. Modemin problemli olabilir garantiye gönder veya güncellemeleri kontrol et. 

Arayüzüne erişebiliyor musun?

Güncellemeleri tabii ki alıyorum ama, değişen bi şey yok.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)
16 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Arayüzüne erişebiliyor musun?

Güncellemeleri tabii ki alıyorum ama, değişen bi şey yok.

Tabi ki, sen ona da mı erişemiyorsun ? 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Tabi ki, sen ona da mı erişemiyorsun ? 

Reset atmadan erişemiyorum maalesef.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
18 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Reset atmadan erişemiyorum maalesef.

Başka bir sıkıntı var bence. Garanti devam ediyorsa gönder garantiye.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
17 saat önce, Alper Tuğlu yazdı:

Merhaba arkadaşlar 

Ttnett  adsl kullanıcısıyım. Bugün müşteri hizmetlerinden aradılar. Alt yapının yenilendiğini ve istersem vdsl kullanabileceğimi bunun için modem değiştirmem gerektiğini söylediler. İki tane modem seçeneği varmış birisi airties 5650 diğeri huawei hg630a her ikiside 240tl. Modem seçemiyoruz.

Şuan airties 5342 kullanıyorum ve zaman zaman kilitlendiği için değiştirmek istiyorum. Biraz araştırdım airties den memnuniyet daha fazla ve benim aklımdaki de airties 5650 yı şart koşarak almak.

Sizden isteğim bu konuda ki tavsiyeleriniz. Bu iki modem dışında başka tavsiyeniz varsa onları da değerlendirebilirim.

Herkese iyi formlar...

Airtes her şekilde, dalgalanma yapmıyor kolay kolay ne hız var ise eve gelen onu %99 aktarıyor, sıkıntısız modemdir.

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Cevaplarınız icin teşekkürker. Yarın bir de bulunduğum yerdeki satıcılara sorayım daha uygun bir fiyat olacağını sanmıyorum ama. Açıkçası modemi internetten almak istemiyorum. Eğer ttnet airties şartımı kabul ederse 24 ay taksitle alırım. Şimdiye kadar yaşadığım modem sıkıntılarını ttnet çalışanları hızlı çözmüşlerdi ve hiç mağdur etmediler. 

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Tekrar merhaba arkadaşlar 

Müşteri hizmetlerinin bağlantının vdsl imkanı olduğunu söylemini yerel de araştırınca kopmalar olabileceğini öğrendim. Bu yüzden yeni modem almaktan şimdilik vazgeçtim. Aslında zaman zaman kitleniyor ancak gittiği yere kadar gitsin. 

Konuya yazan herkese teşekkürler. Konu kapatılabilir 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...