İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 1.25 Benzinli Motordan Gelen Ses

Emircan Ali Çelik

Recommended Posts

Emircan Ali Çelik

Arkadaşlar Selam,

2016 Model Ford Fiesta 1.25 Trend benzinli marka aracım vardır. Aracımı sıfır aldım.Aracımın km si 15.435 km dir. Geçen hafta aracımı sabah çalıştırdığımda aracımın motoru sanki dizel motoruymuş gibi ses veriyordu. 1 Gün sonra aracımın yıllık bakımı geldiği için servise götürdüm. Götürmüş olduğum yetkili servise durumu izah ettim. Kontrolleri yapıp herhangi bir arıza olmadığını söylediler. Daha sonra akşam otoparka geldiğimde kaputu açtığımda motorumdan pancar motoru gibi ses geliyor. Ertesi gün sabah tekrardan servise götürdüm. Akşam çıkan sesi video kaydettim ve servisteki arkadaşlara gösterdim. Fakat sabah oradayken kaputu açtığımızda akşam çıkan motor sesinden hiç bir iz yoktu. Sanki motor ısındığında ses gidiyor gibi geliyor.Tekrar kontrol ettirdim ve yine bir şey olmadığını söylediler. 

Hepimiz de belki bu huy vardır. İçinize bir defa '' acaba aracının motorunun neyi var'' gibi sorular düşmeye başladığında uykumuz bile kaçar. Şimdi sizden yardımınızı isteyeceğim bir kaç konu vardır:

1-Sizce motordan böyle bir ses gelmesi nereden kaynaklanabilir?

2-Bu sesin gelmesi motor aksanında bir sorun olduğunu mu işaret eder?

3-İstanbul içinde tavsiye edebileceğiniz bir ford ustası var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

lpg var mı araçta? eğer yoksa bobinlere bi baktırmanızı öneririm. bujiler bakımda değişti mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)

Kalın yağ koymuş olmasınlar?

5-30 olmalıydı

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...