İçeriğe Yönlendir

Tuzla'daki Arabaya Üsküdar'dan Ceza

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba  

Bu gün edevlette  ceza varmı diye sorgulamak istediğimde , aracıma kırmızı ışık cezası kesildiğini gördüm. EDS tarafından aracıma Millet parkında ceza kesilmiş. Tarih 28 ekim 2018 görünüyor. Sorun şuki, ben o gün Tuzlada idim. Millet parkından geçmek gibi bir durumum olmadı. Ayrıca kırmızı ışıkda geçmek gibi bir hatamda olcağını sanmıyorum. 

Bu borcu konu uzamadan ödemek istedim, bu seferde ceza gelir idaresinde çıkmadı. Bankanın uygulaması ile ödemek istedim. Ordanda sonuç alamadım. Tecrubesi olan biri bana anlatabilirmi. Neler yapabilirim. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cezanın Düzenlendiği Yer  3516  :( 

Ceza Maddeleri 47/1-B :(  

Yanlış yorumlamış olabilir miyim. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Makbuz gelmesi lazım size. Fotoğraflı. Fotoğrafta anlaşılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
(düzenlendi)

Ali bey bankanın uygulamasında beyana dayalı ödeme olmuyor mu? E- devlette ceza numarası yok mu? Orada tutanak seri no olmalı. Var ise Garanti Bankası internet şubesinden ödeniyor olması gerekiyor.

tarihinde Cavit Çırakoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cezam 235 tl idi, Beyanlı ödeyince 175 tl ödeme yaptım. Bahse konu lokasyondan 29 ekim 2018 günü geçmişim. Fakat cezam 28 ekim 2018 şeklinde düzenlenmiş. Google timeline bakınca, millet bahçesinden 29 ekim günü geçmişim. O gün Akasya avm gitmek isterken, sapağı kaçırınca, navigasyon yüzünden dikkatim dağılmıştı. U dönüşü yapmıştım. O sırada kırmızıyı görmemişim sanırım. Ceza yemişim. Hayatımda boyunca ilk cezamı yedim :( 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Geçmiş olsun, keşke herkes sizin gibi olsa. Yaptığından üzülen, ders alabilen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Aracım tuzla sahilde olmamasına rağmen, akşam akşam evin önünde duran i10'a ceza kesmişler. Bu acıya bu yürek nasıl dayansın bilemedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
4 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Cezam 235 tl idi, Beyanlı ödeyince 175 tl ödeme yaptım. Bahse konu lokasyondan 29 ekim 2018 günü geçmişim. Fakat cezam 28 ekim 2018 şeklinde düzenlenmiş. Google timeline bakınca, millet bahçesinden 29 ekim günü geçmişim. O gün Akasya avm gitmek isterken, sapağı kaçırınca, navigasyon yüzünden dikkatim dağılmıştı. U dönüşü yapmıştım. O sırada kırmızıyı görmemişim sanırım. Ceza yemişim. Hayatımda boyunca ilk cezamı yedim :( 

Geçmiş olsun.

Aklıma bu geldi :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Geçmiş olsun.

Aklıma bu geldi [emoji4]

haha adamı izledim pozitif bir enerji geldi hakkaten ya. :) hem ceza kesiyurlar hem çoy vörüyorlar çoh iyi voella
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben asla ödemezdim bu cezayı.
Önce kesen ispatlasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Önce kesen ispatlasın

Mehmet abi haberlerde görmüştüm. Eski tarihli kayıtları inceleyip geriye dönük cezalar yazıyorlarmış.
Büyük ihtimal Ali abinin adresine gelecektir bilgilendirme evrağı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Önce kesen ispatlasın

Emmi, cezayı yediğim kesin. Ama nasıl bir kafa ile yazmışlar ise, 29 ekimde geçtiğim yoldan, 28 ekimde geçmişim gibi ceza yazmışlar :(

Devlet baba ile papaz olmak istemiyorum. Başıma iş olmasın. Bu 29 ekim tarihinde, gectiğim yol. Kırmızı okun olduğu yerde ceza yemişim. Navigasyon sapıtınca yanlış yola girmiştim. Akasya avm gitmek isterken, Sapağı kaçırıp fazla yol gittiğimden bu olay başıma geldi. Şu navigasyonlar bize yol ezberleme şansını vermediğinden oluyor bunlar. Hep dikkat dağıtıyor :(

LlGEVa.png

jgAjZ9.png

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Emmi, cezayı yediğim kesin. Ama nasıl bir kafa ile yazmışlar ise, 29 ekimde geçtiğim yoldan, 28 ekimde geçmişim gibi ceza yazmışlar [emoji20]
Devlet baba ile papaz olmak istemiyorum. Başıma iş olmasın. Bu 29 ekim tarihinde, gectiğim yol. Kırmızı okun olduğu yerde ceza yemişim. Navigasyon sapıtınca yanlış yola girmiştim. Akasya avm gitmek isterken, Sapağı kaçırıp fazla yol gittiğimden bu olay başıma geldi. Şu navigasyonlar bize yol ezberleme şansını vermediğinden oluyor bunlar. Hep dikkat dağıtıyor [emoji20]

LlGEVa.png

jgAjZ9.png
Devlet babayla papaz olunmaz merak etme. Ordudaki 6 radar cezasinin 5 tanesini mahkeme ile iptal ettiren biri olarak diyorum bunu :)
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)

Tam orada bi ışık var ama çok gıcık bir ışık, o kadar tepedeki görmek neredeyse imkansız.

y6joNn.png

muhtemelen şu ışıktır, bilmeyen farketmez, ben de geçmiştim bir kaç kez alışana kadar ama ceza gelmemişti.

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Sarac

Aylar sonra cezamı olur, ertesi gün mavi zarf posta kutusunda, kameraları, hız sınırını uyarsin diye her daim navigasyon açık konumda. Dalgınlık olmasın 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Telafisi için kaç km hypermiling yapmanız gerekiyor hesapladınız? 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
43 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Geçmiş olsun. Telafisi için kaç km hypermiling yapmanız gerekiyor hesapladınız? 

Telafisi icin, bu ay gezmeyi birakicam. Ay sonuna kadar kontak kapatiyoruz. 15 gunluk lpg parami cezaya odedim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Çok can sıkıcı bir durum.

Benimde evimin önünde yer olmadığından dolayı kaldırıma parketmiştim arabayı akşam saatlerinde. Bi baktım günler sonra park cezası gelmiş. Ama bitek ben değil herkes öyle parkediyor. Yer yok çünkü. Ama yapcak bişey yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

14.01.2019 haramidere baglanti yolunda videolu radar uygulamasi ile 93 km hiz ile ceza yemisim.

Ama 6 aydir anadolu yakasindan avrupa yakasina hic gecmedim[emoji3]

Cezayi muhtarilktan aldim. Sol ustte hangi subeden gonderildigi yazar. Oranin internette numarasini buldum ve olayi anlattim.
Kontrol ettiler ve yanlis oldugunu onayladilar. Plakamin sonu 392.
932 ye ceza yazacaklarina 392 kesmisler,yani bana.

Bu kadar basit olabilirmi bu isler?

Oluyor iste. Itiraz raporu duzenledik siz merak etmeyin dediler.
Bekliyoruz bakalim.

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Imzayi duzelttim bu arada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ordu ceza konusunda meshurdur 😁

On 13.02.2019 at 10:17, Metin Akbal yazdı:

Ordudaki :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Ali Gürbüz yazdı:

Ama 6 aydir anadolu yakasindan avrupa yakasina hic gecmedimemoji3.png
SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Imzayi duzelttim bu arada.

Birde tapatalk imzanizi kapatirsaniz mukemmel olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 14.02.2019 at 19:28, Ali Gürbüz yazdı:

14.01.2019 haramidere baglanti yolunda videolu radar uygulamasi ile 93 km hiz ile ceza yemisim.

Ama 6 aydir anadolu yakasindan avrupa yakasina hic gecmedimemoji3.png

Cezayi muhtarilktan aldim. Sol ustte hangi subeden gonderildigi yazar. Oranin internette numarasini buldum ve olayi anlattim.
Kontrol ettiler ve yanlis oldugunu onayladilar. Plakamin sonu 392.
932 ye ceza yazacaklarina 392 kesmisler,yani bana.

Bu kadar basit olabilirmi bu isler?

Oluyor iste. Itiraz raporu duzenledik siz merak etmeyin dediler.
Bekliyoruz bakalim.

Demekki itiraz haklı bulunursa iptal edebiliyorlarmış.. 

İlk defa duydum. 

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Demekki itiraz haklı bulunursa iptal edebiliyorlarmış.. 

İlk defa duydum. 

Abi evet iptal edildi sistemden kalkti.

Zaten hic olmaz oyle sey demiyorlar..hemen ceza islem bolumune bagliyorlar.kontrol edelim 1 saat sonra arayin diyorlar.

Demekki cok sık yasaniyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...