İçeriğe Yönlendir

Fiesta VII - Akü Gösterge Paneli

Barış Fırat

Recommended Posts

Barış Fırat

Merhaba 

Yeni kasa Fiesta aracımı dün çekiciyle servise göndermek zorunda kaldım sebebi ise;

Komşumun uyarması üzerine arabaya baktığımda gösterge panelinin ve Teyp ekranının ışığının yandığını fark ettim.

Ne göstergeyi nede teyp ışığını kapaya bildim. Aracı çalıştırırsam düzelir diye marşa bastım fakat  hiç bir şekilde  marş basmadı ses dahi çıkmadı. Özetlersem yol yardım aracı çektirdi, şu an beklemedeyim servis aküyü doldurup test edecekmiş sizce sıkıntı ne olabilir.?

Fiesta 1.1 Trend 8500 km, 9 aydır araç kullanımda.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Akü gibi duruyor zaten belirtmişsiniz. Bu kadar kısa sürede akü biter mi diye düşünüyor olabilirsiniz. Benim sıfır aracımın aküsü 2. yılında bitti.

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
(düzenlendi)
6 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Akü gibi duruyor zaten belirtmişsiniz. Bu kadar kısa sürede akü biter mi diye düşünüyor olabilirsiniz. Benim sıfır aracımın aküsü 2. yılında bitti.

Tamam akü bitti diyelim  farlar kapalı araç kitli ama gösterge aktif .

tarihinde Barış Fırat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yeni araçlarda akü hatası saçma durumlara yol açabiliyor. Arabadan arabaya değişebiliyor. Bende araç çalıştığı halde yol bilgisayarı ekranı gidiyordu ama fon aydınlatması vardı. Sinyal normal çalışıyordu ama sinyal yanınca gelen cikleme sesi düzensiz karmaşıktı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sebebin gösterge ışıkları olduğunu sanmıyorum.

Oralarda yanan basit ledlerdir.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Focus 2 de stop ettikten sonra yol bilgisayari paneli 20dk falan yanik kaliyordu ama bu farkli bir sey sanirim. Sanki kontak acik kaliyor gibi sizde sanirim

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Fırat
3 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Focus 2 de stop ettikten sonra yol bilgisayari paneli 20dk falan yanik kaliyordu ama bu farkli bir sey sanirim. Sanki kontak acik kaliyor gibi sizde sanirim

24 saaten fazla zaman geçmişti arabayı kitleyeli arabayı kontrol ettiğimde ışıklar yanıyordu

6 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sebebin gösterge ışıkları olduğunu sanmıyorum.

Oralarda yanan basit ledlerdir.

Benim takıldığım konu gösterge ışıklarının 24 saat sonra arabaya indiğimde hala yanıyor olması.

Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Bu sabah aracı servisten aldım ne yaptınız diye sordugumda aku şarj edildi bilgisi verildi 8 aylık bir araçta normalmidir bu durum 

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

BCM arızasıda olabilir. Tekrar aynı sorunu yaşarsanız kuvvetle ihtimal dahilinde.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
tapatalk imzasi silindi.
Yorum bağlantısı
Osman Göktepe
6 saat önce, İ.Göksel Yaman yazdı:

BCM arızasıda olabilir. Tekrar aynı sorunu yaşarsanız kuvvetle ihtimal dahilinde.

Katılıyorum :)

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
(düzenlendi)
17 saat önce, Osman Göktepe yazdı:

Katılıyorum :)

On 16.02.2019 at 17:33, İ.Göksel Yaman yazdı:

Akuyu olcturdum 12.5 çıktı normal dediler tekrarlarsa gene aracı çekici ile yollucam beklicez görcez ne olacak

tarihinde Barış Fırat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...