İçeriğe Yönlendir

Bebek Beşiği / Karyolası Tavsiye

Osman Nuri Köknar

Recommended Posts

Osman Nuri Köknar

Günlerdir bakıp karar veremediğim beşik konusunda tavsiyelere ihtiyacım var. 

Sallanan-sallanmayan beşik, büyüyen karyola, park yatak, vs.   bir çok seçenek var.

Model - marka tavsiyesi de alabilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim kızıma babaannesi aldı. Ama kızım hiç düz yatmadığı için, uyurken çok fazla hareket ettiğinden kullanamadım. Kocaman 2 kişilik yatakta, döne döne uyuyor.  İlginizi çekerse bizdekini satıyorum.  En uzun en geniş modeli aldık ama işimize yaramadı. Bebeğinizin uyku şekline bakıp buna en iyi kararı siz vereceksiniz. Ben bile bile lades oldum. Kızım bunda uyuyamayacağı belliydi. Uyurken parmaklılara çarpıp uyanıyordu. Uyurken 180 derece dönen bir bebeğe  dikdörtgen yatak dar geldi. 

Aklınızda bulunsun. Satıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 saat önce, Osman Nuri Köknar yazdı:

Günlerdir bakıp karar veremediğim beşik konusunda tavsiyelere ihtiyacım var. 

Sallanan-sallanmayan beşik, büyüyen karyola, park yatak, vs.   bir çok seçenek var.

Model - marka tavsiyesi de alabilirim. 

Bende cocugum bize katilacagi zaman cok dusunmustum.Neler neler aldim..Ama hic birinde yatmadi..Hala betonda fayansta uyur kendileri..

Cocugunuz Kac aylik? veya yasinda? Ona gore fikir belirtelim..

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
11 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Bende cocugum bize katilacagi zaman cok dusunmustum.Neler neler aldim..Ama hic birinde yatmadi..Hala betonda fayansta uyur kendileri..

Cocugunuz Kac aylik? veya yasinda? Ona gore fikir belirtelim..

Henüz fani dünyaya teşrif etmediler. Odayı dizme aşamasındayız hocam 

2 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Benim kızıma babaannesi aldı. Ama kızım hiç düz yatmadığı için, uyurken çok fazla hareket ettiğinden kullanamadım. Kocaman 2 kişilik yatakta, döne döne uyuyor.  İlginizi çekerse bizdekini satıyorum.  En uzun en geniş modeli aldık ama işimize yaramadı. Bebeğinizin uyku şekline bakıp buna en iyi kararı siz vereceksiniz. Ben bile bile lades oldum. Kızım bunda uyuyamayacağı belliydi. Uyurken parmaklılara çarpıp uyanıyordu. Uyurken 180 derece dönen bir bebeğe  dikdörtgen yatak dar geldi. 

Aklınızda bulunsun. Satıyorum. 

Sizin ilanı daha önce görmüştüm ve seçenek olarak aklımda. Henüz tam karar veremedim. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Osman Nuri Köknar yazdı:

Henüz fani dünyaya teşrif etmediler. Odayı dizme aşamasındayız hocam 

bence Acele etmeyin ozaman.Saglikla kucaginiza almaniz dilegiyle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Park yatak alın.İstediğiniz odada ,yanınızda,tatilde vs kullanın.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Park yatak alin cocuk dusme durumu yok tasimasi kolay ve yatagin icinden rahatca buyuyunce kendisi girip cikabiliyor

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Joie kesinlikle tavsiye ederim e bebekte şubat indirimi var gününü belirleyip ordan alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Park yatak diyenlerdenim. Hem uygun olur hem de tatile bile götürürsünüz. Ben 2 tane eskittim :) Biri oğluma biri kızıma.

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Park yatak hiç aklımda yoktu ama tavsiyeleriniz üzerine park yatağa yöneliyorum. Hafta sonu bi bakalım 

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

3 yaşına kadar park yatak daha sonra keyfinize göre çocuk odası yaptırırsınız...

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Park yatak tavsiye ediyorum ben de. Hatta bebek odasını almadıysanız acele etmeyin çünkü büyüyünce anca kullanıyor. İlk başlarda hep yanınızda olacağından park yatak yetiyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence 7 lık olmadan eşya almak mantıklı değil. Sonra bir problem olursa insan çok üzülür. Biz de çok düşündük ne alacağımıza , önce şu sallanan beşiklerden aldık. Zaten ilk aşamada sizin yatak odanızda kalacağı için daha mantıklı olur. 

https://www.e-bebek.com/tahterevalli-atlas-ahsap-besik-p-tht-ts-01-nat/

6-7 aylıkken kendi odasına geçti. Odasında sallanmayan beşik kullandık. 

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
19 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Bence 7 lık olmadan eşya almak mantıklı değil. Sonra bir problem olursa insan çok üzülür. Biz de çok düşündük ne alacağımıza , önce şu sallanan beşiklerden aldık. Zaten ilk aşamada sizin yatak odanızda kalacağı için daha mantıklı olur. 

https://www.e-bebek.com/tahterevalli-atlas-ahsap-besik-p-tht-ts-01-nat/

6-7 aylıkken kendi odasına geçti. Odasında sallanmayan beşik kullandık. 

Linkteki üründen zaten var. Onun harici 3-4 yaşına kadar kullanabileceği yatak bakıyordum. Ya park yatak alacağım yada sizin gibi sallanmayan beşik. 

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Bende park yatak diyorum. 2.5 yaşında hala kullanıyoruz. Sonrasında direk genç odasına geçiş yapmayı planlıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Park yatak bence yürümeye başladıktan sonra (1 yaşından sonra) sürekli yatması için bence uygun değil. Çocuk uyurken çok hareket eder, hem stabil durmuyor hem de çocuk 1,5 yaşından sonra kendi yataktan kalkmak isteyebilir. 

https://www.babymall.com.tr/urun/pierre-cardin-evonna-besik-60x120-cm-prc-1912-ntr-natural

Şöyle birşey alırsanız en az 4 yaşına kadar kullanırsınız. tuvalet eğitiminden  sonra  parmaklığı alçaltırsanız kendi kalkıp çişini yapabilir. 

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Doğal olarak herkes kendi memnun olduğu şeyi tavsiye ediyor, fakat en önemlisi doğacak yavrunun da bir karakteri var. Karakteri ne bağlı olarak, alacağınız şeyleri nereye koysam diye düşünebilirsiniz, parcalanana kadar da kullanabilirsiniz.
Mesela ben sepet beşiği sıfır vaziyette kuzenime verdim. Neden? Çünkü yatmadı. Evet el kadar bebek o beşiği istemedi ve 5 aylık kadarken verdim beşiği. Şimdi sıra büyük beşikte, bakalım onu ne zaman atacam evden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 saat önce, Metehan Şahin yazdı:

Bende park yatak diyorum. 2.5 yaşında hala kullanıyoruz. Sonrasında direk genç odasına geçiş yapmayı planlıyorum. 

Bizim kiz çift kişilik yatakta zor uyutuyoz. Hatta bir kaçkez yere kapaklandigi olmuştur :) 2 yaşinda ama 1.5 yaşindan beri kullaniyor. 

Çift kişilik yatak benim eski bekarlik yatagim. Misafir yataği olsun diye getirmiştim kizima nasip oldu... 

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Bütün yatak çeşitleri ile ilgili hem olumsuz hem de olumlu bir çok yorum okudum. Sepet beşik zaten evde var. Park yatağa sıcak bakmıyordum ama buradaki yorumlardan sonra bi bakayım dedim. Ikea da satılan masif çam ağacından yapılma basit beşiklerde aklımda var. Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Sallanan beşik kesinlikle almayın; zaten uykusuz gecelere hazır olun! Bebeği uyutacağız diye imanınız gevreyecek tam sallanan beşiğe koyarken beşik sallanacak haliyle bebe uyanacak; ya da hadi onuda başardınız, bir süre sonra dönme çalışmalarına başlayacak bu sefer de beşik salladığı için yine uyanacak! O yüzden park yatağı tek geçerim; daha güvenli, istediğin yere taşı, pratik vs gibi nedenlerle daha mantıklı. 😉

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
10 saat önce, Selçuk Özmen yazdı:

Sallanan beşik kesinlikle almayın; zaten uykusuz gecelere hazır olun! Bebeği uyutacağız diye imanınız gevreyecek tam sallanan beşiğe koyarken beşik sallanacak haliyle bebe uyanacak; ya da hadi onuda başardınız, bir süre sonra dönme çalışmalarına başlayacak bu sefer de beşik salladığı için yine uyanacak! O yüzden park yatağı tek geçerim; daha güvenli, istediğin yere taşı, pratik vs gibi nedenlerle daha mantıklı. 😉

Bire bir anı yaşamış gibi oldum 😊  park yatak veya sallanmayan beşik arasında tercih yapacağız artık 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...