İçeriğe Yönlendir

2010 Focus MK2.5 Dizel Motor Arıza Uyarısı

Yaşar Zengin

Recommended Posts

Yaşar Zengin

dün akşam depoyu fulledikten sonra toplamda 35 km civarında yol yaptim bugun aksam arabayi calistirdim daha yürümeden ekranda motor arıza uyarisi verdi. stop edip tekrar calistirdim yanmaya devam etti. 5km kadar gittikten sonra arabayi stop edip 10 dk sonra tekrar çalıştırdım. bu kez yanmadı. yakiti opet harici almıyorum. depo yariya düştükten hemen sonra tekrar fullerim. parca parca almam. bu arada yakit tuketimi 33krs yakarken dünkü ölçümümde 42 krs çıktı. 489 km sehir ici kullanimda 209 tl lik yakit aldı. yakit litre fiyati konya opette 6.19. birde aracimda çekiş problemi devir problemi v.s hic bir problemi yok hersey normal çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yakıt kötü olabilir. Mesela ben ve kardeşim aynı enne babadan olmayız ama farklı yanlarımız çok. O yüzden her opet bayii aynı kaliteye bağlı kalmayabiliyor. İşletmenin işleyişiyle alakalı hani. Bence yakıtla ilgili sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Yaşar Zengin
4 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Yakıt kötü olabilir. Mesela ben ve kardeşim aynı enne babadan olmayız ama farklı yanlarımız çok. O yüzden her opet bayii aynı kaliteye bağlı kalmayabiliyor. İşletmenin işleyişiyle alakalı hani. Bence yakıtla ilgili sıkıntı.

bende öyle düşünüyorum ama acaba yakit filtresi ile alakali olabilirmi? en son bakimi yaklasik 6500 km önce yaptırdım. ve bu km nin en az yarisi uzun yolda yapıldı. araci cok agresif kullanmam. hatta az yaksin diye sehir ici cevre yollarinda ve musait olan her yerde hiz sabitleyici acarak kullanirim. 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
bende öyle düşünüyorum ama acaba yakit filtresi ile alakali olabilirmi? en son bakimi yaklasik 6500 km önce yaptırdım. ve bu km nin en az yarisi uzun yolda yapıldı. araci cok agresif kullanmam. hatta az yaksin diye sehir ici cevre yollarinda ve musait olan her yerde hiz sabitleyici acarak kullanirim. 
Yakıt filtresi max 30 bin km ye kadar gider. Ama değişmediyse mutlaka değiştir. Ayrıca aracı mıy mıy kullanma, partikül ve enjektörler açısından zararlı. Hatta biraz yola çıkıp devirli kullan aracı, geçici sıkıntı da olabilir
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gösterge panelinde temassizlik olabilir, kronik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...