İçeriğe Yönlendir

Dpf'li Araca Dpf'siz Yağ Koymak

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar dpf li araca dpf siz yağ koyulduğunda herhangi bir problem olur mu ?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
15 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Dpf doldurur enjektörlerden motora mazot verip fazlalaştrıma yapar 

fazlalaştırma derken ? açarmısınız 

18 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

ford koyuyor, mobil3000 , magmatec koyuyor. 

zararı var mı sizce ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir çok kaynakta özel yağ konmalı diyor, ford un neden böyle yaptığını bilmiyorum, motorları aldığı üreticiler de özel yağ istiyor. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
8 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

fazlalaştırma derken ? açarmısınız 

zararı var mı sizce ?

Enjektörden yaga mazot verir yag cubugunu cekersın yag fazla cıkar ama hemen hıssetmetsın bunları zamanla aracı yersınız o yuzden riske degmez 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Ben de dpf li focus 2 vardi. Mobil 3000 kullandim hep. Dpf den yana bir problem yasamadim. (Sivili tip vardi. Sivisini doldurtmustum bir kere ford servisinde)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mobil 3000 nin 2008 yılından beri dpf li motora uyumlu olan tipi de var. dpf siz yağı koyar koymaz birşey olmaz motor patlayıp çatlamaz yani. sadece yağ içeriğindeki katkı kaynaklı olan kısmında dpf nispeten daha hızlı dolar ve rejenerasyonu sıklaşır. ısrarla 3-5 dolumda  o yağa devam edilirse net olarak ön görülemeyen ancak erken dpf sıkıntısı başlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
31 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

mobil 3000 nin 2008 yılından beri dpf li motora uyumlu olan tipi de var. dpf siz yağı koyar koymaz birşey olmaz motor patlayıp çatlamaz yani. sadece yağ içeriğindeki katkı kaynaklı olan kısmında dpf nispeten daha hızlı dolar ve rejenerasyonu sıklaşır. ısrarla 3-5 dolumda  o yağa devam edilirse net olarak ön görülemeyen ancak erken dpf sıkıntısı başlar.

Ford spesifikasyonu bir kac kere revize etti. Tam karsilayan yag mobil 3000 fe idi sanirim. Bu yag da revize edilen degerlere uyduruldu muhtemelen ve dpf uyumlu oldu. Uzerinde dpf yazmasada...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

https://urun.n11.com/motor-yagi/liqui-moly-5w30-longtime-high-tech-motor-yagi-5-litre-partikullu-P264839492

en son bakım için bu yağı aldım , dpf uyumlu iyi marka daha önce liqy moly den memnun kalmıştım , aracın sesi ve titreşimi hissedilir şekilde azalıyor ( diğer yağlara göre , tabi bunu o aracı kullanan daha iyi anlar ) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Daha az kükürt daha az kurum oluşmasına sebep olur. Ancak her motor için faydalıdır diyemeyiz sanırım.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
(düzenlendi)

Çağlar abinin başka bir konuda yazdığından anladığıma göre, common rail turbo dizellere konulabilir olarak anladım ben doğru anladımsa? euro4 ve üzeri gibi 

Atmosferik dizel doblolar falan onlarda koymamak lazım sanırım 1.9lar vardı 2003 2004 model

tarihinde Bahadır Taşpolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Çağlar abinin başka bir konuda yazdığından anladığıma göre, common rail turbo dizellere konulabilir olarak anladım ben doğru anladımsa? euro4 ve üzeri gibi 

Atmosferik dizel doblolar falan onlarda koymamak lazım sanırım 1.9lar vardı 2003 2004 model

hem gerek yok hem boşa pahalı ve aslında katkısı da az , motora iyi gelmez dpf yoksa gerek yok hem maddi hem maddi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...