İçeriğe Yönlendir

Android'i Sevemiyorum

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

"Android nedir ? AppStore'da bir program mı ? 😛 "

:D

Windows yüklü tam donanımlı Pc gibi alete ve yazılımına karşı, oyun konsolu yazılımı olan cihazın marketimi apple İAndrOSmarket, onumu diyorsunuz :D

bu devirde hala aypon ve marketi masalı, şimdi masanın üstünde daha iyi duruyorda dersiniz :tongue:

32 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Appstore her programı kabul etmiyor mağazasına maalesef :nargile:

doğrudur, işeltim sistemi baya bir ağır gelirdi zaten hem markete hemde cihazlarına, her ay beleş oyun veren PS Store a baksın apple, belki uyan oyun bulur kendine :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
5 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Diğer konuda yazılanlardan sonra telefonumun bazı güzel özelliklerini keşfetmiş olsam da yine de bu konuyu açma gereği duydum. 
Android'inizde sevmediğiniz, sevemediğiniz şeyler nelerdir ?

İki gündür düşünüyorum, sonunda bişey bulabildim. :p

Evet, bu asistan penceresi ana ekrandan kaldırılamıyor ve ben buna sinir oluyorum.:nea:
(sırf bunun için ayrı launcher kullanmak istemiyorum bu geçerli bir çözüm değil, kaldırılabilmesi gerekirdi)

Screenshot_20190215-100957~2.png

Android her zaman daha iyidir , seni sınırlamaz istediğin her şeyi her şekilde yükleyebilir kullanabilirsiniz , en basitinden bir mp3 ü yada bir resmi duvar kağıdı yapabilirsiniz ama ios da yapmak için uğraş Allah uğraş :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Samsung not ve S, htc one ve M serileri sorunsuz. Desire ve galaxy saç baş yolduran seriler. 

Evet bu sorunların hepsi galaxy serilerinde yasandı , yasanıyor.

Note 3 ve 4 de hiç olmadı.

IOS ile kıyaslama yapamıyorum , hiç IOS kullanmadım.

Smbiandan androide gectim.

Mesela benim S3 neoda güncel bir sorunum var.

Harita yol tarifi kafasına göre çalışıyor.Kilitleniyor ve kapanıyor. Net baglantı sorunu desek hanımın note4 de canavar gibi çalışıyor.

Formatlayınca düzelecek biliyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

kalkmalı, bende şöyle, o kısma bas sil gitsin, feed içinse ekrana basılı tut, ana sayfa ayarları-google feed kapat bitti

sana öyle geliyor :D milyon şekilde değişirsin bunları, direk temadan sadece simge değiştirden mesela...

formatmı donmamı çökme ve yavaşlamamı, bize ne kadar uzak şeyler bunlar, sanırım ios çu bunu diyenler :D

zamzungçusun belli, yanlış marka kardeş :)

yine bir yanlış marka olayı, lg ve zamzung, geçiniz...

Bu bir widget değil, kaldırılamıyor malesef. Saçmalık.

3 saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

O  zaman kesinlikle Samsung değildir. 😀

Yazın baslangıcında yazlıga gittiğimde komşumun samsung   telefonlar hep bana gelir sıfırla şunu ya diye.

Öyle hale geliyor ki numara çeviremiyorsun, sayfadan sayfaya 10 sn de geciyor.

Ellerinden de gelmiyor beni bekliyorlar.

3 yıla yakın xperia kullandım, hiç format gerektirmedi. Samsungdan uzak durmak lazım, saçma uygulamalar bi onda var.

4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne kadar basit bir ekran görüntüsü... 

Bence de ...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
48 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

doğrudur, işeltim sistemi baya bir ağır gelirdi zaten hem markete hemde cihazlarına, her ay beleş oyun veren PS Store a baksın apple, belki uyan oyun bulur kendine :D

Oyun mu? :D 

Hiç telefonda oyun oynayacak vakit bulamadım bu zamana kadar.

Hala anlamak istemiyorsunuz. Kimse Android 'i gömmüyor. Herkesin hem fikir olduğu Android 'in bahtsızlığı sanırım Zamzung ile ülkemizde yoğun bir kullanım ile giriş yaptığı.

Özelleştirilebilme özgürlüğünden bahsediliyor. Zaten öyle bir ihtiyacımız olsa kullanırız.

İlk mesajımda da yazdım. Ellenmemiş, ıvır zıvırla doldurulmamış Google 'ın fırınından çıkmış Android başım üstüne.

Ben işletim sistemini saf haliyle seviyorum. Bunu da kısıtlanma olarak görmüyorum.

Google 'ın kendi telefonu vardı galiba. OnePlus ve Pixel herhalde. Bunları tercih edebilirim mesela.

Sonuç olarak tercih meselesi. Gün gelir öyle bir hal alır ki, Android 'e lanet okurken iPhone ile uyuyabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
23 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Google 'ın kendi telefonu vardı galiba. OnePlus ve Pixel herhalde. Bunları tercih edebilirim mesela.

Sonuç olarak tercih meselesi. Gün gelir öyle bir hal alır ki, Android 'e lanet okurken iPhone ile uyuyabilirsiniz.

anladık canım, nesini anlamayacağız, androyu zaten bu devirde isteselerde gömemezler artık, en tepedekini gömersen sana kalır nokia çünki :tongue: neyse... altı üstü oyuncak bunlar, büyük orandada ihtiyaç değiller üstelik, bunu biz bu hale getirdik....

bendeki cihaz için konuşayım, sadelik saf android diyorsunya, istersem süper safta oluyor acaip detaylıda, emin ol pixel kadar saf, one plus başka şey, kısaca ıvır zıvır yok ne istersem o var ve istemediklerimide çıkarırım yada kapatırım engel yok, yazılımda sınırda yok ve evrensel, en güzelide bunlar zaten, Andro kullanmamın sebebide bu...

Gün gelir ayfon alırmıyım, evet alırım, zaten onlarında dediği gibi o dediğin gün geldiğinde onlarda androide ya geçecek yada geriden takip edecekler ios la, başka yolları yok çünki, yine yıllardır dediğim gibi, ios sınırlı kapasiteli yazılımdır, asla andro gibi olamaz, anca benzer :

Not: oyunu bende oynamam, bazen clash of clans, pugb yi cihazı kastırmak multitaskın hasını yaparken patlatmak için deniyorum ama banamısın demiyor alet yahu :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Androdin de pek özelleştirildiği söylenemez. Teknk genişletme sunması ayrı bi avantaj. 

@Recep Selim Kaya"One" senin aradığın şey olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
9 saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

O  zaman kesinlikle Samsung değildir. 😀

Yazın baslangıcında yazlıga gittiğimde komşumun samsung   telefonlar hep bana gelir sıfırla şunu ya diye.

Öyle hale geliyor ki numara çeviremiyorsun, sayfadan sayfaya 10 sn de geciyor.

Ellerinden de gelmiyor beni bekliyorlar.

Ben bunu anlamıyorum bir insan telefonu nasıl kilitleyebilir aynı şeyleri bende görüyorum insanlar telefonu tuğla yapmayı başarıyor.

Şuan bende s7 var ilk çıktığında aldım halen kullanıyorum düzenli olarak ram temizlerim özellikle sd karta taşınan programları mutlaka taşırım çalışan programları haftada bir kontrol eder gereksizleri kapatırım hem ram fazla kullanılmaz hemde hafıza, telefon daha 1 kez bile takılıp uygulama kapatmadı.

Daha öncesindede galaxy gio vardı o zamanının orta sınıf modeliydi 2015 e kadar çok güzel şekilde kullandım takılma kapanma felan olmadı daha hiç bir telefonumu fabrika ayarlarına çevirmedim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
21 dakika önce, Bekir Memur yazdı:

bende s7 var 

S ile galaxy farkı, Şahin ile S320 farkı kadar 

Yorum bağlantısı
Uğur Sarac

Android özgürlük benim için, eşime iphone 8x aldım 5 dk katlanamıyorum. Geri tuşu tam bir işkence. Şuan oneplus 3 kullanıyorum 6gb ram ile kasma sorununda yok, misss

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Uğur Sarac yazdı:

Geri tuşu tam bir işkence. 

Geri tuşu kasada değil de ekranda olan androidler de beni sinir ediyor.. 

Android telefon alırken geri tuşu kasada olanları seçiyorum özellikle.. 

iphone 8x aldım 5 dk katlanamıyorum. 

İnanın tamamen alışkanlık meselesi.. 

uzun yıllar android kullanmış ve yapısını biliyor olmama rağmen.. Aynı şeyleri ben de androidde yaşıyorum şimdi.. 

Aradığımı bulamıyorum, istediğimi yapamıyorum ve sessizce bırakıyorum yerine.. 

Android özgürlük benim için

İşte bunu anlamıyorum.. 

Sizi tatile falan mı çıkarıyor. Sabah işe mi göndermiyor.. Allah aşkına ne yapıyorsunuz siz androidlerle.. 

2 yılı geçti.. iphone kullanıyorum.. 

Ulen keşke andoid olsaydı bak şunu yapamadım dediğim hiç bir şey yok.. ha yapılamayanlar var elbet.. Ama benim ihtiyaç duyup da yapamadığım hiç bir şey yok. Sürekli de elimde günde 10 saat falan kullanıyorumdur.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Sarac
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geri tuşu kasada değil de ekranda olan androidler de beni sinir ediyor.. 

Android telefon alırken geri tuşu kasada olanları seçiyorum özellikle.. 

İnanın tamamen alışkanlık meselesi.. 

uzun yıllar android kullanmış ve yapısını biliyor olmama rağmen.. Aynı şeyleri ben de androidde yaşıyorum şimdi.. 

Aradığımı bulamıyorum, istediğimi yapamıyorum ve sessizce bırakıyorum yerine.. 

İşte bunu anlamıyorum.. 

Sizi tatile falan mı çıkarıyor. Sabah işe mi göndermiyor.. Allah aşkına ne yapıyorsunuz siz androidlerle.. 

2 yılı geçti.. iphone kullanıyorum.. 

Ulen keşke andoid olsaydı bak şunu yapamadım dediğim hiç bir şey yok.. ha yapılamayanlar var elbet.. Ama benim ihtiyaç duyup da yapamadığım hiç bir şey yok. Sürekli de elimde günde 10 saat falan kullanıyorumdur.. 

Ben root işlemi yaparak telefonun kök dizinine erişip bazı şeyleri kişiselleştirerek kullanmaktan bahsettim, özgürlük derken. Bazen birşey indirmek istiyorsunuz iphoneda bunu daha zahmetli bir şekilde yapmak gerekiyor. Hayat zaten kısa, bir markanın kendince prensipleri yüzünden, onların yaptığı şeyi yapan diğer cihazları almak varken neden onları zengin edeyim. İphone aldım evet ama bu toptancım olan şirketin uygulaması ios olduğu için mecbur kalmamdan kaynaklı. Şuan eşim kullanıyor o alissada bazı şeyleri direk olarak yapamaması bence sıkıntılı bir durum. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Napster’ı hatırlayanınız var mı bilmem. Dialup zamanında bir MP3 ü yarım saatte indirirdik. Bulunmaz nimetti tabi. İlk indirdiğim MP3 meğer MP3 değilmiş. Sadece uzantısı öyle görünüyordu. Bilgisayar kendi kendine rastgele zamanlarda sesi kesmeye başlamıştı. O zamandan beri kontrolsüz içeriklere mesafeliyimdir.

Belki biraz zahmet gerektiriyor ama iPhone ile daha güvende hissediyorum kendimi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kafanıza göre takılın, yalnız asla android kötü geride yapamaz takılır şişer donar marketi kötü falan (ki resmi testlerde andro ios tan stabillik açısından artık daha iyidir) denmesin, zaten diyenlerde aartık tek tük çıkıyor, fanatikleri bile susuyor artık... neyse bu masalları anlatmasın kimse yeter, bu devirde bu masallar, kusura bakmayın bayağı gülüyorum bu laflara, alet neredeyse kendi iş çevirecek hala neler deniyor...

Sonuç olarak şuan ios un androide karşı en ufak üstünlüğü yok hemde hiç olmadığını kabul edelim, ha android dahamı iyi? ikiside iyi ama farkı anlatmak için yine aynı örneği vereyim, ios PS konsol yazılımı, android ise windows gibi düşünün, fark burada, detayını siz düşünün artık, gerisi zevke ve paraya bakar...

Not: daha güvende hissedenler, sadece hissediyorsunuz o kadar, yok öyle bir dünya, her iki sistemde amerikan malı, daha yazmaya gerek yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Mesela benim icin de iphona direkt mp3 atip calamamak garip geliyor.

Androidde ki widget ve istedigim programlari ekranin istedigim yerine yerlestirme olayini iphone alsam cok ararim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kafanıza göre takılın, yalnız asla android kötü geride yapamaz takılır şişer donar marketi kötü falan (ki resmi testlerde andro ios tan stabillik açısından artık daha iyidir) denmesin, zaten diyenlerde aartık tek tük çıkıyor, fanatikleri bile susuyor artık... neyse bu masalları anlatmasın kimse yeter, bu devirde bu masallar, kusura bakmayın bayağı gülüyorum bu laflara, alet neredeyse kendi iş çevirecek hala neler deniyor...

Sonuç olarak şuan ios un androide karşı en ufak üstünlüğü yok hemde hiç olmadığını kabul edelim, ha android dahamı iyi? ikiside iyi ama farkı anlatmak için yine aynı örneği vereyim, ios PS konsol yazılımı, android ise windows gibi düşünün, fark burada, detayını siz düşünün artık, gerisi zevke ve paraya bakar...

Not: daha güvende hissedenler, sadece hissediyorsunuz o kadar, yok öyle bir dünya, her iki sistemde amerikan malı, daha yazmaya gerek yok :)

1- Marketi kötü, kimse Play Store, AppStore’dan daha iyi diyemez. PlayStore çöplük dolu resmen.

2- iOS, Android’den çok daha güvenli. 

Daha yazmaya gerek yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

"Kapalı" Olan Hiçbir Sistem Güvenli Değildir. Versin Kaynak Kodunu Görelim Boyunun Ölçüsünü. Arkasında Neler Döndürüyor. IOS un Pil İle Alakalı Stratejisini Biliyorsunuzdur.(Winzord da dahil)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bizde tab s var, sm t800. Ana ekran tuşuna basılı tutunca google çıkıyor. Kapatamıyorum. Zaten hafıza doldukça iyice yavaşlamaya başladı makine hoşuma gitmiyor..

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
7 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kimse güvenli demiyor. Ama daha güvenli. Kısa ve net. Şöyle bir habere konu bir uygulama AppStore’dan çıkması pek muhtemel değil. Bu sebeple saf android başımızın üstüne. Açık kaynak kodu sayesinde her markanın kendine özel hazırladığı android bana güvenli gelmez.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kimse güvenli demiyor. Ama daha güvenli. Kısa ve net. Şöyle bir habere konu bir uygulama AppStore’dan çıkması pek muhtemel değil.

[emoji15]
Verdiğin link kabus gibi.
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

emoji15.png
Verdiğin link kabus gibi.

Hadi ben öyle her uygulamayı kurmam telefonuma. Hiç kimse kurmasa bile Store’da olması büyük ayıp. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu arada şunu da belirteyim. iOS için yazılmış olsa bile, kredi kartı bilgilerimi kullanmak zorunda olduğum alışveriş uygulamaları gibi arayüzlere bu bilgilerimi tuşlamıyorum. İllaki telefonumu kullanmam gerektiğinde Safari ile ilgili siteye ulaşarak işlemleri tamamlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
33 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hadi ben öyle her uygulamayı kurmam telefonuma. Hiç kimse kurmasa bile Store’da olması büyük ayıp. 

stora gerek yok zaten elmada da membağından gitti kullanıcı kredi kart bilgileri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
16 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

stora gerek yok zaten elmada da membağından gitti kullanıcı kredi kart bilgileri :)

Bunu duymadım. Varsa detayı bilelim de önlemimizi alalım. iCloud şifresi vs ise kullanıcı zaafiyeti. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...