İçeriğe Yönlendir

Android'i Sevemiyorum

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Servet Aydın

Cihazla gecelere ak o derece. İkinciyi yazmayı unuttum. Ekran ölçüsü sınırları geçiyor bende. 5.5, bıçak kemikte 5.8

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Tekrar Edeyim. Konu Güvenlikse,Kaynağı kapalı  olana güvenmem. Android, istersem açar, yeniden rom yazarım. Arkada ne döndüğünü bilirim.

Store lara yüklenen app lerden ziyade kaynak problemli. Gerisi Renkler ve zevkler.

Arkada ne yaptığını bana söyleyebilen olursa söz winzort ve ios kullanacağım.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ali Cihangiroğlu

Boşa zorlamayin, hep dedim yine diyorum, güvenlik diye birşey yoktur, istedikleri veriyi hep alırlar, ios yada andro farketmez, ios guvenlikte öndedir sözüde hikaye olduğu gibi başkada söylenecek üstünlük kalmamıştır.... Al birini vur ötekine güvenlik açısından, alın size haber, virüs işlemez ios haaa, yine haklı çıkacağım, her zamanki gibi....

https://www.google.com/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/yasam/202105091044457823-128-milyon-ios-kullanicisinin-viruslu-uygulama-indirdigi-ortaya-cikti/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)

Güvenlik mevzusu başlı başına insanların büyüttüğü bir konu. 

1. İstedikleri an istedikleri kişiyi izliyor zaten adamlar. Telefonuna da giriyor bilgisayarına da. Ios Android farketmez.

2. Terörist, uyuşturucu kaçakçısı filan değilseniz korkacak bir nedeniniz yok ki? 

3. Kredi kartı bilgileri hesap bilgileri banka bilgileri çalınır mı korkusu başlıca korku. Anlıyorum lakin çok korkuyorsanız hesaplarınızda da yüklü paralar varsa hesap güvenliği için ek onaylar var. Bunları aktifleştirebilirsiniz. 

Ios'un kapalı sistem çok güvenli olayı da tamamen şehir efsanesi, 2014 müydü neydi gördük iCloud'da insanların mahremlerini filan ifşa etti adamlar. Demek ki hacklenebiliyormuş. 

Çok gizli yaşamak istiyorsanız hiçbir yere foto yüklemeyip laptop telefon filan kullanmayıp düz yaşamanızı öneririm. Kamera olan her şeyden sizi izleyebilecek teknolojileri var uzun süredir.

Şahsi olarak hiçbir güvenlik bilmem ne olayı umrumda olmadı hiçbir zaman. Koskoca amerika'nın çin'in ne bileyim rusyanın işi yok benle mi uğraşacak. Terörist değilim, kaçakçı değilim ne bileyim yasadışı bir iş yaptığım yok. Korkacak şey en fazla hesap bilgilerinin çalınması olur (banka filan) öyle bir şey olunca banka zaten olaya müdahale edip çözüyor. 

Çok kasmaya gerek yok. 5 bin liralık Android telefonun yaptığı işin aynısını yapan bir telefona sırf iphone diye 15 bin vermem. Zamanında ilk çıktığı sıralar lan ben de bir kullanayım neymiş bu iphone diyip aldım iphone 7 idi sanırım. Ekstra hiçbir özelliğini görmedim Android telefonlardan ayrıyeten uyuz etti beni şarjı sürekli bittiği için 6 ay kullanıp sattım. 

Güvenlik olayı da dediğim gibi iCloud nasıl hacklendiyse apple'ın her şeyini hackleyebilirler şehir efsanesi yani güvenlikli filan olayı.

Özel romlar sayesinde Androidi daha kişisel ve güvenli hale de getirmek mümkün ayrıca. 

Eyyorlamam bu kadar. Cem abinin de fundamentalste çok güzel dalga geçtiği bir sahne var onu da paylaşayım: CIA bu hesaplara bakıyormuşş :D 

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İphone cihazına android yükleneydi iyiydi. iOS sevmiyorum ama cihazı güzel yapıyorlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...