İçeriğe Yönlendir

Jetta İçin Jant Göbeği 3D Baskısı.

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray
(düzenlendi)

Araç emanet Jetta. Zamanında alaşım bir yan sanayi jant alınmıştı buna. Göbekleri çok kötü olmuş bayağı kapak gibi bir şey. Bende oturdum çizdim bilgisayarda. Bir kaç provadan sonra 3d printerde ABS materyalden bastım. 10 saat filan sürüyor her biri. vw amblemlerini ayrıca basıp yapıştırdım. çok feci üşendiğim için, ayrı ayrı hazırlasaydım, katman kalınlıklarına göre yapıştırıp boyayacaktım. bu şekilde tırtıklar görünmezdi. idare edin.

https://www.flickr.com/photos/dgncsk/albums/72157706684027395

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Çok güzel olmuş elinize sağlık.

İleride bu sektör çok gelişince artık yedek parçaların bulunamaması sorunu da kalkar belki.  Yazdırır takarsın arabaya.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

bu da son hali.

33228039668_3367916c4d_h.jpg2019-02-15_05-45-30 by Dogan Arsiray, on Flickr

belki jantları komple plastidip gibi bir şey ile yanık metal grisine boyamak lazım. vernik bozulmuş çünkü.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ABS den basıldı. Yani plastik fabrikasyon bir kapak neyse aynı malzeme. Bu şekilde başka malzemelerden de bastığım, elektrikli bisikletim için kadro arası batarya paketi, kamera kutusu, askı kancası filan var güneşin altında duruyorlar gerektiğinde. problemsiz olur doğru basılırsa.

3d printer çok zahmetli bir makine ama model tasarlamayı biliyorsanız imkanları çok genişletiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yalçın Korkmaz

Anet A8 mi cihazınız? Bende de Tevo Tarantula var.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Bunlari H bot tipinde bir yazici ile bastim. Tamami metal küp seklinde. Ozel birsey degil. Birtane de peusa var genis tablali 

3 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

abi arabayı emanet etmek istiyorum nereye bırakayım :)

Benden araba alinirmis. Oyle diyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Doğan Arşiray

bu araca VW beetle jantı aldık :) çok da güzel oldu. offset tam olması gerektiği gibi orijinallerden 1.5 cm kadar fazla. böylece aracın duruşu çok güzel oldu.

33835485378_1dc865137b_c.jpgBeetle wheels by Dogan Arsiray, on Flickr

bu arada orta göbek yaptığım jantları satmak istiyorum. ilan açayım bu konuyu ekleyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence de çok şık oldu. orijinal ekipman böyle olmalıymış bu seride. zaten buna benzeyen bir jantı vardır bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
21 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

zaten buna benzeyen bir jantı vardır bilirsiniz.

iste o benzeyen jantin ismi😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bugün öyle bir jetta gördüm. tasarım neredeyse aynı ancak beetle nin jantlarındaki koların kenarları yuvarlatılmış ve daha kalın. bence böyel olmalıymış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...