İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Ön fıskiyeden su gelmemesi

Ahmet Ünl

Recommended Posts

Ahmet Ünl
(düzenlendi)

Herkese merhaba forum da yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam affola, sorunum ise arka silecek suyu çalışıp ön silecek suyu çalışmaması oysaki diğer bütün fonksiyonlar çalışıyor. Silgi kolunu söktüm kontak spreyi sıktım geri taktım sadece 2-3 saniye su verdi ve tekrar gitti koldaki düğmeye bastığım zaman motordan da sel gelmiyor, böyle bir sorun yaşayan olduysa yardımlarınızı bekliyorum. 

tarihinde Ahmet Ünl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Ünl

Yok hocam onu da düşünüp araştırdım fiestalarda tek fıskiye motoru var arka çalışıyor öne de çok nadir de olsa su atıyor ama 100 kere de 1 diyebilirim

Yorum bağlantısı
Ahmet Ünl

Evet hortumları kontol ettim hocam herşey olması gerektiği gibi dediğim gibi ön su fıskiye tuşuna bastığımda motor çalılmıyor çok nadiren çalılıyor. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Tuslar temas etmemesinden kaynakli olabilir.kontak sprey ile fiesta 2011 modelde duzelttim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ünl

Emre kardeşim bende silgi kolunu çıkartıp eve götürdüm içini açtım bir sorun göremedim ama çubuk gibi olan parçayı açamadım bende kontak sprey sıkıp kuruladım şimdi nadiren basıyor suyu dediğin gibi sanırım tuşlar temas etmiyor belki aynı sorunu yaşayan olmuştur diye burda danışmak istedim

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Bu anlattığınızdan üzere tuşa bastığınızda motor sesi de gelmiyorsa demek ki tuş temas etmiyordur.

Kolun uçlarına avometrenin kısa devre moduyla dokunup tuşa basarsanız belki bu şekilde kablo kopuğu vs var ise bulunabilir.

FH09FEB_FIXWIP_03.JPG

Ya da izin verirlerse çıkmacılardan muadil bir fiesta kolu takıp 5 dk da deneyebilirsiniz. Sorun kolda ise orada uygun bir fiyata da değiştirirsiniz.

Bence sorun kolda gibi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ünl

Evet Doğa bey avovemtre testi yaptım kablo gelen sokette çalıştığını gördüm lakin büyük soket kısmında herhangi bir değer göremedim sanırım sorun kare parçanın içindeki bakır yolda 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Muhammed Sağlam

2013 model fieastam vardı aynı sıkıntı bendede vardı koldan kaynaklı işinin ehli

bir elektirikçi buldum kolu dağıtmadan açtı içindeki bakır kısımdan kaynaklı temasızlık vardı yaptı şimd çalışıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğa Torpil
12 saat önce, Muhammed Sağlam yazdı:

2013 model fieastam vardı aynı sıkıntı bendede vardı koldan kaynaklı işinin ehli

bir elektirikçi buldum kolu dağıtmadan açtı içindeki bakır kısımdan kaynaklı temasızlık vardı yaptı şimd çalışıyor

İşten öyle uğraşacak usta bulmak hayal gibi, malum maddi sebeplerden ötürü yüksek getirili işleri tercih ediyorlar. Bu sorunu söyleyince başından savıyorlar :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ünl

Sorun çözüldü arkadaşlar içeride ki bakır yollarda gres tarzında bir yağ var zamanla yolları kapatmış biraz temizledim ve şu anda çalışıyor sıfır sorun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ümit Türk
On 15.02.2019 at 23:17, Ahmet Ünl yazdı:

Herkese merhaba forum da yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam affola, sorunum ise arka silecek suyu çalışıp ön silecek suyu çalışmaması oysaki diğer bütün fonksiyonlar çalışıyor. Silgi kolunu söktüm kontak spreyi sıktım geri taktım sadece 2-3 saniye su verdi ve tekrar gitti koldaki düğmeye bastığım zaman motordan da sel gelmiyor, böyle bir sorun yaşayan olduysa yardımlarınızı bekliyorum. 

ben dediğini gibi arkadan gelip önden gelmemesinden şikayetçiydim ama sitem çalışıyor biliyorum motorun vınlama sesini duyuorum su fışkırtmıyor dellendim en sonra kaputta fiskiyeye bağlı hortumları söktüm verdim suyu birde ne göreyim aman allaım bembeyaz bildiğiniz sahlep gibi birşeyler çıktı bu nededim kendi kendime temizlensin diye uzun sure bastım. iyice temizlendikten sonra taktım boruları bastım fiskiye bir iki fıs etti sonra su geldi sorun çözüldü. boruların içinde birşeyler varsa tıkanma yapmış anlıcağın belkide sendede öyledir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ünl
5 saat önce, ÜMİT TÜRK yazdı:

ben dediğini gibi arkadan gelip önden gelmemesinden şikayetçiydim ama sitem çalışıyor biliyorum motorun vınlama sesini duyuorum su fışkırtmıyor dellendim en sonra kaputta fiskiyeye bağlı hortumları söktüm verdim suyu birde ne göreyim aman allaım bembeyaz bildiğiniz sahlep gibi birşeyler çıktı bu nededim kendi kendime temizlensin diye uzun sure bastım. iyice temizlendikten sonra taktım boruları bastım fiskiye bir iki fıs etti sonra su geldi sorun çözüldü. boruların içinde birşeyler varsa tıkanma yapmış anlıcağın belkide sendede öyledir. 

Yok hocam benim sorun koldaymış hallettim zaten teşekkürler bilgi için 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...