İçeriğe Yönlendir

Koltuk Temizliği

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Hayır hayır, araba koltuğu değil :)

Evimde Ikea'dan aldığım Vilgot model bir adet sandalyem var. Sırt kısmının kumaşını fermuarlı yapmışlar, bu sebeple açıp sökebildim. Yarında makineye atıp sentetik ayarında yıkayacağım. Ancak oturak kısmında ne bir zımba, ne de bir fermuar mevcut. Bunu sökebilir miyim? Sökemezsem süngeri içinde olacağından, nasıl bir yıkama yapabilirim evdeki yöntemlerle?

Not: Aspirin denedim ancak başarılı olamadı maalesef.

$_86.JPG

$_86.JPG

Aynı şu şekilde kirlendi artık benimki sandalye de.

ikea_vilgot_swivel_chair_867087.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güncelleme paylaşayım, iyi bakınca kumaşın altında kumaşla aynı renk zımbalar gördüm. Ama bunların sökümü takımı nasıl oluyor acaba?

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Sökmesine sökersin de, takması ? Ha evde havalı zımba makinası  varsa, başka tabi. Kısaca ,ya yakın bir döşemeci de kılıfı değiştir. Ya da, hazır kılıflar var, onlardan tak .(Lastikli)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şundan göndereyim sana.. 

Kumaş koltuklu otomobillerim olduğu dönemlerde çok kullanmıştım.. Hala her türlü temizlik için çok kullanırım.. 

https://www.hepsiburada.com/kalwax-koltuk-ve-doseme-temizleyici-450-ml-p-OTEV02250

Bak bak bak, havalara bak: "Kumaş koltuklu otomobillerim olduğu dönemlerde"

Yani bundan sonra asla kumaş koltuklu araba almam mesajı var bu cümlenin altında. Ofis koltuğun da deridir senin

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

He ya ne bildin. :)

"Tek çekim yapıyorum Önder, para lazım. Kaskonun günü var gerçi ama onu da şimdiden yenileyelim, zam gelecek"

😒 burdan

:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
13 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Sökmesine sökersin de, takması ? Ha evde havalı zımba makinası  varsa, başka tabi. Kısaca ,ya yakın bir döşemeci de kılıfı değiştir. Ya da, hazır kılıflar var, onlardan tak .(Lastikli)

Aldım cevabımı, teşekkür ederim abi. Döşemecinin yolu gözüktü.

7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şundan göndereyim sana.. 

Kumaş koltuklu otomobillerim olduğu dönemlerde çok kullanmıştım.. Hala her türlü temizlik için çok kullanırım.. 

https://www.hepsiburada.com/kalwax-koltuk-ve-doseme-temizleyici-450-ml-p-OTEV02250

Neler neler denedim, olmadı, çıkmıyor. 10 senelik koltuk. Günümün 5 saati üstünde geçiyor. Kurtarmadı lekeleri :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

"Tek çekim yapıyorum Önder, para lazım. Kaskonun günü var gerçi ama onu da şimdiden yenileyelim, zam gelecek"
[emoji19] burdan
[emoji3]

Tiguan lazım. :)
Neler neler denedim, olmadı, çıkmıyor. 10 senelik koltuk. Günümün 5 saati üstünde geçiyor. Kurtarmadı lekeleri [emoji4]

Aşındı demekki. Yeni döşeme yaptır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aşındı demekki. Yeni döşeme yaptır.

Yarın döşemeciye gidiyor kendileri :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yarın döşemeciye gidiyor kendileri :)

Ya ne döşemesi döşemecisi, yenisi alınacak onun. 10 sene olmuş, insanlar taşmı yiyecek 😛

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Ya ne döşemesi döşemecisi, yenisi alınacak onun. 10 sene olmuş, insanlar taşmı yiyecek 😛

Ekonomi kötü. Minimum 300k km gitmesi lazım bu sandalyenin. Alman olmasa da İsveç mühendisliği var :D

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Aldım cevabımı, teşekkür ederim abi. Döşemecinin yolu gözüktü.

madem son çare döşemeci, ben olsam komple yıkarım çıkarmadan. Kaybedecek bir şey yok :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Serkan Aktay yazdı:

madem son çare döşemeci, ben olsam komple yıkarım çıkarmadan. Kaybedecek bir şey yok :rolleyes:

Döşemecide sünger zarar görmez. Komple yıkarsam süngere de zarar verebilirim. Son çarem aslında komple yıkamak :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Zaten döşemeci o süngerleri değiştirmezse yaptığı işin bir hükmü yok, sünger çökmüştür kauçuk sünger koysun yeni kumaşıda kaynayan cins olsun [emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...