İçeriğe Yönlendir

Kullanma Kılavuzundaki Gibi Araç Kullanma

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Ben mondeo ile 4 saat tam gaz. Alanya Nevşehir.
Qashqai ile de 2 saat tam gaz Nevşehir Ankara yolculuğu yaptım.
Isınma falan hissetmedim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben zihnen, görüş daralmasi sebebiyle 120 km üstü hizlarda kullanmayi cesaret edemiyorum. Bir keresinde Abantandan 140 km hizla Fiesta 1.5 tdci ile geldim. Hizin yarattigi stres ve motorun gurutu kirliligi kisa zamanda beni bezdirdi. 120 km ustu hizlarda en fazla 10 dakika bunyem dayaniyor. Ama 80 90 km hizlarda 12 saat araba suruyorum. Sizler nasil bu stresi kaldirabiliyorsunuz merak ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Stres oluştuğunu nereden çıkardın. İnsan severek keyif alarak yaptığı eylemde neden stres yaşasın ki 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Stres olmam keyif alırım ama riski göze alamam. Hızlı araba kullanınca daha çok yoruluyorum. Uyarıcılar son performansta geldiği için :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)
10 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Benim araba 3500 devirde 4 saat uzun yol yapabilir. Ama bu videodaki vag dizeli 3500 devirde 1 dakika dayanamadi. Aşiri isindi. Buna yorumunuz nedir. 

Çok kötü ben anlam veremedim buna.

Cumartesi günü 1.5 saatlik anamur gazipaşa yolunu tam 20 dakka gittim.5.vitesi hiç görmedim.Genelde 2 ve 3.viteslerde idim.5 bin 6 bin devirlerde kullandım.Hararetim 90'na bile gelmedi.Anamura az bir yol kala bir bmw 3.20 arkasına geldim.Önünde tır var fırsat kolluyordu.Plakası 34 idi.Geldiğim gibi hem onu hemde tırı geçtim.Anamura geldiğimde firenlerim tutmamaya başladı.Durdum firenleri soğuttum.Dönüşü ise 1.5 saatte gerçekleştirdim.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
27 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Stres oluştuğunu nereden çıkardın. İnsan severek keyif alarak yaptığı eylemde neden stres yaşasın ki 

Bu kişiye özel bir durum ozaman. Hadi dersin "araban küçük o yuzden" , ama araba almadan evvel 2015 Qashqai ile 140 km hızın üstüne çıkamıyordum. içimi korku sarıyor, terin içinde kalıyordum.  

3 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Çok kötü ben anlam veremedim buna.

Cumartesi günü 1.5 saatlik anamur gazipaşa yolunu tam 20 dakka gittim.5.vitesi hiç görmedim.Genelde 2 ve 3.viteslerde idim.5 bin 6 bin devirlerde kullandım.Hararetim 90'na bile gelmedi.

Motorun teknik yapısından kaynaklı olabilir. Videodaki araba Dizel . Kırmızı çizgi 5000 devirde başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

1500 devirde aracımın viteslere göre hızları (son dişli oranı 3,818):

1. vites 13

2. vites 26

3. vites 38

4. vites 52

5. vites 65

6. vites 77 km/h

yol ve hava durumu iyiyse arabada sıkıntı oluşturacak bir durum yoksa hız güzeldir. Ama yol ve hava durumu müsaitse arabada sıkıntılı bir durum yoksa, haleti ruhiyem iyiyse hızda sıkıntı yok. ilk bindiğim araba sıfır değilse yolu bilsem bile arabayı tanıyıp bilmeden kesinlikle hız yapmam. Hiç unutmadığım bir Nissan Almera testim vardır. Antalya havaalanı yolunda bir arkadaşla nissan bayisine gittim. test esnasında bayan görevli yolcu koltuğuna oturdu. kibarca "hanımefendi ben bu aracı test edeceğim isterseniz arkaya oturun" dedim. döndüğümüzde durur durmaz kendini dışarı attı ben bir daha sizinle teste gelmem dedi. ben sizi uyarmıştım dedim. Araba test ederken 3 viteste varsa devir kesicinin hangi hızda devreye girdiğini, yoksa 3. viteste kaç km/h hıza çıktığını, 100 km/h ile fren mesafesini, esp nin devreye girip araca müdahalesi, 70-80 km/h ile iki lastik yolda ikisi kısmen stablizede fren testi yapmaya çalışırım. Hızdan bir sefer hariç hiç korkmadım. oda Mondeoyu aldığım zaman otoyolda hendekten gümüşovaya iniş rampasında arkadaşım 230-240 km/h ile geliyordu ve dışarıda yağmur yağıyordu. sadece kısık bir sesle "Mustafa yağmur yağıyor" diyebildim.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
15 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bu kişiye özel bir durum ozaman. Hadi dersin "araban küçük o yuzden" , ama araba almadan evvel 2015 Qashqai ile 140 km hızın üstüne çıkamıyordum. içimi korku sarıyor, terin içinde kalıyordum.  

Motorun teknik yapısından kaynaklı olabilir. Videodaki araba Dizel . Kırmızı çizgi 5000 devirde başlıyor. 

Opel corsam 1.0 aracım varkende aynı şekilde yol yapmıştım.Onun yol tutuşu şuanki aracım gibi mükemmel değildi.Arkadaşım hararet yapacak yüksek devirde sürme dedi.Kadranda o devir çevrilebiliyorsa gitmesi lazım dedim.Neticede hararet yapmadı.Dizel arabam hiç olmadı.Davranışınıda bilmiyorum ama benzinli motordan daha dayanıklıdır diye düşünüyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

120 km ustu hizlarda en fazla 10 dakika bunyem dayaniyor. Ama 80 90 km hizlarda 12 saat araba suruyorum. Sizler nasil bu stresi kaldirabiliyorsunuz merak ediyorum. 

Valla radar korkusu frenliyor bizi.. o kadar diyim.. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Valla radar korkusu frenliyor bizi.. o kadar diyim.. 

Dün e5 te 45 dakika 80 le gittim, cc ile 😠

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
9 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Dün e5 te 45 dakika 80 le gittim, cc ile 😠

Mercedes kaç yaktı :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Mercedes kaç yaktı :) 

Gitme gelme 250 km 6,8 le bitirdik. Ama dağ tırmanma vardı  20 km kadar o bayağı arttırdı. İnişte aynı etkiyi yapmıyor, arttığı kadar düşmüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
6 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Gitme gelme 250 km 6,8 le bitirdik. Ama dağ tırmanma vardı  20 km kadar o bayağı arttırdı. İnişte aynı etkiyi yapmıyor, arttığı kadar düşmüyor.

Sedem bedava.  :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
22 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Benim araba 3500 devirde 4 saat uzun yol yapabilir. Ama bu videodaki vag dizeli 3500 devirde 1 dakika dayanamadi. Aşiri isindi. Buna yorumunuz nedir. 

Arızalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Elimden geldikce yasal limitler dahilinde efendi efendi kullanirim.

Ben de.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ayda yılda hızlı araba aldık (kendime göre 😊) ilk uzun yolda radarı yiyince hiç heves kalmadı :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...