İçeriğe Yönlendir

Octavia Çalışmadı

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Sabah aracı çalıştırmak için kontağı açtım bekledim ışıklar sönene kadar sonra  marşa bastım araç biraz zorla çalıştı. Ama Isıtma bujisi lambası yanıp sönüyor. Daha stop ettim tekrar çalıştırayım diye kontak açılıyor ama marş basmadı bir kaç denedim çalışmadı. Yol yardımı aradım Servise bağladı araçtan dışarı çıktım kilitledim tekrar açtım bastım marşa yine zorla çalıştı ekran da gündüz ledleri arızası verdi. Servis hala bağlı telefona daha sonra biraz gaza basmamı söyledi bekledim akü biraz doldu sanırım bu arada tekrar stop edip tekrar çalıştırdık . Servis aracı getirmemi muhtemelen sıkıntının aküden olduğunu söyledi. Hemen gelin bakalım dedi ama 165 km uzaklıkta Artık Salı günü Adana yolu göründü... 

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Akü için servise gitmenize gerek yok en yakın yetkili akü bayiinden yeni tarihli kaliteli bir akü ile değişim yapmanız yeterli.

Geçmiş olsun bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Aküsü sağlam iken de gidiyor 15 günde bi default_smile.png
Start stoplumuydu. ?

Evet start stoplu garanti ye girmez mi ?
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

söktürüp şarja verme durumu oluyor mu start stoplularda?

daha 2 senelik akü belki düzelirdi

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Akü servis garantisine girebilir de girmeyebilir de. Ford araç alıyorsunuz, üzerinde Ford marka akü var, erken bozuldu, garantörü kim?

Skoda aldık akü bozuldu, markası neyse artık, akü yine garantide, ama servis garantisi mi o markanın kendi garantisi mi telefonla öğrenmek lazım. Servis gelin bakalım dediğine göre servis garantisinde. Cepten alma Kemal.

Tabi şu var, akülerin genel garantisi kaç yıl, o dolduysa iş değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Akü garantiye girmez. Al yakın bir yerden akü dene. 320km boşa gideceksin 

18 dakika önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Abi garantiye girebilir. Çünkü Passat B8’lerin de aküleri kronik sorunlu ve servisler garantiden değiştiriyor.

Benzer durum Skoda’da da olabilir. 

Önce servise sormakta fayda var.

Bu arada akü Varta mı abi? Ve araç kaç model?

Geçmiş olsun bu arada abi.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
43 dakika önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Olur. 

33 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Abi garantiye girebilir. Çünkü Passat B8’lerin de aküleri kronik sorunlu ve servisler garantiden değiştiriyor.

2 yıllık akü. Sanmam gireceğini. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Passat B8’lerde 2017’lerin çoğunun aküler 1 yıl içinde bozuldu. Hepsi garantiden değişti. 

Octavia için baktım, aynı şekilde 2017’lerde aynı problemler olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hiç bilmiyorum Pazartesi belli olr
Akü servis garantisine girebilir de girmeyebilir de. Ford araç alıyorsunuz, üzerinde Ford marka akü var, erken bozuldu, garantörü kim?
Skoda aldık akü bozuldu, markası neyse artık, akü yine garantide, ama servis garantisi mi o markanın kendi garantisi mi telefonla öğrenmek lazım. Servis gelin bakalım dediğine göre servis garantisinde. Cepten alma Kemal.
Tabi şu var, akülerin genel garantisi kaç yıl, o dolduysa iş değişir.

Servis ile görüşüp şansımı deneyecem
Showroom arabası mıydı?

Evet hocam
Passat B8’lerde 2017’lerin çoğunun aküler 1 yıl içinde bozuldu. Hepsi garantiden değişti. 
Octavia için baktım, aynı şekilde 2017’lerde aynı problemler olmuş. 

O zaman yüklenirim servise Müdürü de tanıyan arkadaş var

Araç 2017 model 1 Haziran da bitiyor garanti
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Sıfır araçların garantiden akü değişim prosedürü genelde kullanım kılavuzlarında yazar.

Ben reno için Haziran 2017de Varta marka akü aldım. 2 ay önce akü şarj tutmadığı için garantiden değişti. 

Golf'ün aküsünüde Mayıs 2018de değiştim. 2 yıl garantili.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

..
Evet hocam
..

Showroom'da araç önce almanyadan geldiği gibi konuyor.

Aküsü bitiyor. sıfırlanıyor.

şarj ediyorlar..

sıfırlanıyor.

la bu böyle olmaz devamlı şarja takalım diyorlar.

bekliyorlar

kablo çıkaralım kötü durdu diyorlar.

sıfırlanıyor.

araç satıldı la aküsü şarj oldu mu diyorlar. şarj ediyorlar.

Alıyorsun biniyorsun..

Akü bozuluyor. erken.

Kullanıcı hatası efenim......bişi yapamayız.

• Beğen 4
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Ford iki yıl garantisi dolmadan değişim yapmıştı. Muhtemelen garantiden değişim yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kullanıcı hatası efenim......bişi yapamayız.

Bu durumda showroom aracı olduğu için hatanın kullanıcı değil, satıcı hatası olduğunu öne sürerek değişimi ısrarla istemek gerek.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

İl dışına zamanınız varsa gidin. Çünkü aküyü doğrudan değiştirmiyorlar. Önce en az bir gün şarja bağlıyorlar. Şarj tutup tutmadığını kontrol ediyolar vs. Yani arkadaşımın garantili focusunda böyle olmuştu. Emanet akü takıp arkadaşı göndermişler ve 4 gün sonra falan gelin garantiden değiştirecez demişlerdi. İl dışına gidip bu şekilde geri gönderirlerse git gel yapmanız yada orada konaklamanız gerekebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bacanakta da 2017 1.6 tdi dsg octavia var. 1-2 ay önce aynı durumla karşılaştık, kayseri'ye servise bırakıldı araç. 1 gün orda kaldı ve garantiden akü değişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

2015 kadjar aracımın aküsü beyana göre garantiden değişti.

yolda giderken anlık olarak akünüzü kontrol ettirin yazısı çıktı,telefonla fotoğrafını çektim.

aracı kontrol için servise bıraktım,bu şekilde bir uyarı aldım dedim,

adamlar ben aküyü değiştirin isteğinde bulunmadığım halde kendileri değiştirmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

bizim Honda CR-V aracımızda garanti dahilindeyken akümüz bitti. arkadaşlar aküler garanti dahilinde değiştiriliyor. Bu süre Honda da 3 yıl. Skoda da ne kadar bilmiyorum ama değiştiriliyor. bizim akümüz garantiden değişti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Fırat
On 16.02.2019 at 20:10, Kemal Korkmaz yazdı:

Aracın garantisi varsa girer.,

Tüm parçaları dahil olmak üzere aracın tamamı, kilometre sınırı olmaksızın 2 yıl süreyle garanti kapsamındadır. Boya ve gövde garantisi birbirinden farklı olup, Volkswagen Binek araçlar için 3 yıl boya, 12 yıl gövde paslanmazlık garantisi sunulmaktadır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Servisi aradım usta ile görüştüm gel hallederiz dedi bakalım ne olacak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...