İçeriğe Yönlendir

C4 Antipollution Fault Hatası

Uğur Orşen

Recommended Posts

Uğur Orşen

Arkadaşlar aracım 2005 C4 1.6 SX  2 hafta önce hava baya soğuktu aracımı çalıştırdım sorun yoktu lpg ye geçerken bianda motor arıza ışığı yandı araç titreyip stop etti tekrar çalıştırdıktan sonra bilgi ekranında (antipollution fault) hatası yazıyordu.Daha önceleri de olmuştu 2 gün sonra arıza ışığı sönüyordu fakat bu sefer aracı her çalıştırdığımda yanıyor arıza ışığı yardımcı olabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Google bunları söylüyor. 

'' Yakıt Sistemi Sorunları Olabilir

• Ateşleme Sistemi Sorunları Olabilir.

• Egzoz Sisteminde Sorun Olabilir (Katalitik Konvektör)

• Egzoz Üzerindeki Oksijen (Lambda) Sensörlerinde Arıza Olabilir.

• Emme Manifoltu Üzerindeki Sensörlerde Arıza Olabilir

• Bazen’de LPG Yüzünden Yanabilir.'' 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Araçta tepkilerde ne tür değişiklikler var benzin lpg her ikisinde de yapıyor mu vs vs?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Citroenler motorla ilgili bir hata verdiğinde hep bu mesajı yazıyorlar. Benim C5 te de aynı hatayı vermişti, turbo selenoide giden tesisatta kopuk çıkmıştı, yani turbo devre dışı kalmıştı.

Çağlar söylemiş, cihaza bağlanmadan belli olmaz, genel arıza mesajı bu.

Yorum bağlantısı
Uğur Orşen

Aracımı benzindede kullandım lpg dede kullandım herhangi bir sıkıntı yok giderken.benim aklıma şu geldi 1 ay önce aracımın yağ filitresini,yağ değişimini hava filtrelerini falan değiştirdim yani bakım yaptırdım.yağ değişimi yaparken motor temizleyicisi kullandı usta ondan sonra yağı değiştirdi yani motor temizleyicisi yapmış olabilir mi bunu acaba.en yakın zamanda bilgisayara bağlatıcam zaten başka yolu yok

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
On 18.02.2019 at 23:08, Uğur Orşen yazdı:

yağ değişimi yaparken motor temizleyicisi kullandı usta ondan sonra yağı değiştirdi yani motor temizleyicisi yapmış olabilir mi

Olmaz..

Bence lpg kaynaklıdır..

Baktırdınız mı arıza koduna.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...