İçeriğe Yönlendir

2.2 Peugeot Boxer , Rölanti problemi

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

İkinci el olarak takas yolu ile aldık. araç 180 bin km civarında. Durumu fena değil. Ancak araç soğuk yada sıcak motor fark etmeksizin kötü rölanti ile çalışıyor. Sürekli devir sayacı 200 300 devir artış ve düşüş gösteriyor. MAF sensörü bozuk araç gibi. ancak gidişinde problem yok. epey de seri araç.

Çıkan kodlara göre EGR valfi açık kalmış idi temizleyip bakacağız, ikinci kod ise ECU voltajının düşük olmasıydı ki yeni akü alıp onuda kontrol edeceğiz az sonra.

Yorumları alabilirmiyim baştan?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Çok güzel çalışıyor motor gaz verirken, duman atmıyor, ne bileyim teklemiyor? Soğukta tek marş ile çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Şimdi, Ali Gök yazdı:

doğan abi kendine mi aldın. hayırlı olsun

subaru mu ?

Ticari araçtır yahu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Ticari araçtır yahu :) 

ben boxer motorlu  araç anladım. pardon az ötede kumda oynamaya gidiyorum küstüm

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Dizel minibüs arkadaşlar bizim gibi saflara duyurulur :D 

turbo hortumunda kaçak flan varmı benim fluancenin servis rolantisinde sorun var diyip  turbo hortumunu değişmişti garantiden. 

araçta yoktu benim hissettiğim bir ronlanti sorunu da onlar bakımda öyle tespit yapmışlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hayırlı olsun. 17 m3 lük ise iyi karavan olur. Freelander deki 2.2 yine buna mı takmışlar??

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Konu başlığı düzeltilsin. Bende subaru sandım, porş ‘a ihtimal vermedim forum o kadar zengin muhit olmamıştır diye. 

“2.2 peugeot boxer” yazılsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Servet abi piston demiş bilemiyorum doğrudur ama egr sürekli açıksa basınç kaybı yaratıp düşük devirde dalgalanma yapar ya?

egr ile birlikte emme manifoldunu da temizletseniz Doğan bey çok farkeder 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
1 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Hayırlı olsun. 17 m3 lük ise iyi karavan olur. Freelander deki 2.2 yine buna mı takmışlar??

Multijet bunlar. 120 hp filan. En kucugunden arac. Kutu gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

Servet abi piston demiş bilemiyorum doğrudur ama egr sürekli açıksa basınç kaybı yaratıp düşük devirde dalgalanma yapar ya?

egr ile birlikte emme manifoldunu da temizletseniz Doğan bey çok farkeder 

La olm 2.2 boxer motör sandım. Fakir kokan ticari araçmış meğersem. Çağırmayın beni bi daha 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Model yili önemli ama özünde ayni motor. Ayni yil uretilmis 2.2 psa freelander varsa ayni motordur muhtemelen.

Dw12 diye geciyor bu motorlar uted, ted4, bted4 gibi cesitleri var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

25 bin liralik araba. Tabiki bozuk olacagidi Servet basganim. Ne yapiyoruz simdi?  Pejo basligina subaru diye giren adama ne soruyorsam... Bu vag cilar bir tuhaf.

Arac 2007 model. Egr temizlendi maf gorunuste normal. Akuyu degistirdik, bu arada amortisor takozlari bilyeleri degisti, on sol far temizlendi, iki yeni lastik takildi. 

Hava aliyor olmasin bir yerden?

Bakalim ariza geri gelecekmi.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

araçtaki sorunlar düzelmiş sanırım. düzgün çalışıyor ve çok da güzel çekişi var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Egr de oyle... sanayinde neden her deneni dinlemeyecegimizin yuzuncu kaniti.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

soğukken çalıştırmadan önce egr valfinin soketini çekip deneseniz acaba valf temizlemeden önce arızalandı da rölantide kapalı olması gerekirken kapatmıyor mu?

bide ısıtma bujileri hiç değişmemişse yapar mı diye düşünmeye başladım? ama km düşük yaşına göre 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Tekrar taktirin bilgisayara bakalim neler cikacak. Ben yine egr den supheleniyorum.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

bir ihtimal de egr açık kaldığı zaman emme manifoldunu kurumla sıvamış olabilir zira boğaz kelebeğini de hatta bilhassa o yapar bu dalgalanmayı, boğaz kelebeği varmı bu motorda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...