İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Sesli Yanıt

ibrahim Olkun

Recommended Posts

ibrahim Olkun

Merhaba 2012 c-max de telefonla sesli yanıtı kullanamıyorum ya sesimi beğenmiyor yada yanlış yapıyorum  telefon harici diğer özellikleri kullanabiliyorum rehberide görüyorum  ama sesli konutla aratamıyorum nedenini bilenler varsa yardımcı olabilirse sevinirim

https://drive.google.com/file/d/1gYEZ9mr5IFXem7dFte4T4eKDakshCdpF/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1-EyX8miq04W9K8Ljn2iy5SS47gQ1k-1Y/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1FOvdtVUd6tLc-PH3kPMW_a_PreOTZesT/view?usp=sharing

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

1. Video için:  Ev ara denildiğinde  arama yapması lazım. 

2 ve 3. Videoda  cihazın  algılama sorunu  var. Cihazınız için serviste ya da manuel bir güncelleme  yuklenmediyse önce guncellestirmeyi deneyin. Eğer çözülmezse  Ses algılayan mikrofonda donanimsal  bir arıza da olabilir.

Aklıma  gelenler bu şekilde.

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
7 saat önce, İnan Çınar yazdı:

1. Video için:  Ev ara denildiğinde  arama yapması lazım. 

2 ve 3. Videoda  cihazın  algılama sorunu  var. Cihazınız için serviste ya da manuel bir güncelleme  yuklenmediyse önce guncellestirmeyi deneyin. Eğer çözülmezse  Ses algılayan mikrofonda donanimsal  bir arıza da olabilir.

Aklıma  gelenler bu şekilde.

Merhaba  öncelikle ilginiz için teşekkür ederim diğer fonksiyonları yerine getiriyor Klimayı açıyor faz hızını değitirmekte radyo frekansını ayarlamaka sesli olarak arama yapamamaktayım bilemediğim yada yanlış yaptığım bir şeymi var. rehberi görüyor başka türlü rehberi kayıtmı ypmam lazım onuda bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)

Teyp radyo bölümüne herhangi bir numara yı kaydedip ayrıca isimlendirmek gerkiyor ki bu da deveye hendek atlatmaktan daha zor.Çünkü görüldüğü gibi numaraları tek tek söyleyerek kaydettirirken bile sesi tam alamadığında kendine uygun rakam seçiyor.

Ama araç göstergenizde Telefon şekli gözüküyorsa ve menü->  kişiler veye aramalar veya son arananlar vs. den bir numara seçip arayabilirsiniz.

tarihinde Kürşat Gönüllü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)

Bu arada telefonunuzun aracınızla  blootoot ile tanıtıldığını farzediyorum.

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
Bir saat önce, Kürşat Gönüllü yazdı:

Bu arada telefonunuzun aracınızla  blootoot ile tanıtıldığını farzediyorum.

Aracı aldığımda araç sahibi blutootu tanıtmıştı gelen aramalarda rehberdeki ismi yazıyor . Benim yapmam geren nedir Kürşat bey

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)

Direksiyondan kumanda edilebiliyorsa tamam, o numaranın üstüne gelip direksiyon da sol baş parmağınızın altında OK e basacaksınız. Bu arada normalde Telefonunuzdaki tüm son görüşmeler veya arayanlar gözükür araç ekranında (teyp ekranı demiyorum dikkat). Teyp radyo açık olacak o anda.

Not : sizin telefonu tanıyor araç değil mi. !

Buradan da bir şeyler araştırabilirsiniz. :

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Mondeo+telefon+ayarları

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Ahmet,mehmet  vs tek kelimelik isimlerde net vurgulama  yoksa ,hata yapıyor.Yanlış kişiyi aramak üzere iken çok durdurdum.

Çok kullandıgınız numaraları ad soyad veya bir şekilde 2 kelime yapın. Hatasız arıyor.

Rehberde ne şekilde kayıtlıysa rehberi araca tanıttıktan sonra tam o şekilde söylemeniz gerek.

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
10 saat önce, Kürşat Gönüllü yazdı:

Direksiyondan kumanda edilebiliyorsa tamam, o numaranın üstüne gelip direksiyon da sol baş parmağınızın altında OK e basacaksınız. Bu arada normalde Telefonunuzdaki tüm son görüşmeler veya arayanlar gözükür araç ekranında (teyp ekranı demiyorum dikkat). Teyp radyo açık olacak o anda.

Not : sizin telefonu tanıyor araç değil mi. !

Buradan da bir şeyler araştırabilirsiniz. :

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Mondeo+telefon+ayarları

Evet tanıyor biner binmez algılıyor 

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
10 saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

Ahmet,mehmet  vs tek kelimelik isimlerde net vurgulama  yoksa ,hata yapıyor.Yanlış kişiyi aramak üzere iken çok durdurdum.

Çok kullandıgınız numaraları ad soyad veya bir şekilde 2 kelime yapın. Hatasız arıyor.

Rehberde ne şekilde kayıtlıysa rehberi araca tanıttıktan sonra tam o şekilde söylemeniz gerek.

İbrahim bey onuda denedim ev diyorum yine tanımıyor

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)
Alıntı

Direksiyondan kumanda edilebiliyorsa tamam, o numaranın üstüne gelip direksiyon da SAĞ baş parmağınızın altında OK e basacaksınız. Bu arada normalde Telefonunuzdaki tüm son görüşmeler veya arayanlar gözükür araç ekranında (teyp ekranı demiyorum dikkat). Teyp radyo açık olacak o anda.

Bu açıklamam direksiyondan tek tık manuel aramak içindi.
Sesli arama için numaranın bir isimle daha önce sesli olarak (doğru, iki kelimeden oluşan isimleri daha iyi algılayabilir) teybe kaydedilmiş olmalı, amaaaa sesli kayıt işi çok çok zor, bir türlü tam algılayamıyor. Ben sadece evi kaydedebildim arayabiliyor ama sesli aramayı kullanmıyorum. Manuel tek tık yetiyor bana. Teyp açık olmalı tabiki.

Not: Araç ekranı (teyp ekranı demiyorum) Telefon fihristindeki kişilerin numaraları tel kartına değil de telefonun kendi hafızasına kayıtlı olanları yada arama menüsünde arayan ve aranan numaraları görür.

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
23 dakika önce, Kürşat Gönüllü yazdı:

Bu açıklamam direksiyondan tek tık manuel aramak içindi.
Sesli arama için numaranın bir isimle daha önce sesli olarak (doğru, iki kelimeden oluşan isimleri daha iyi algılayabilir) teybe kaydedilmiş olmalı, amaaaa sesli kayıt işi çok çok zor, bir türlü tam algılayamıyor. Ben sadece evi kaydedebildim arayabiliyor ama sesli aramayı kullanmıyorum. Manuel tek tık yetiyor bana. Teyp açık olmalı tabiki.

Not: Araç ekranı (teyp ekranı demiyorum) Telefon fihristindeki kişilerin numaraları tel kartına değil de telefonun kendi hafızasına kayıtlı olanları yada arama menüsünde arayan ve aranan numaraları görür.

Ok. anladım nasıl kaydedilebiliyor radyo frekansınıda bazen algılamıyor

https://drive.google.com/file/d/1Nm7lRlU-YLXyH-9XLv5YiOePpsf-PBUI/view?usp=sharing

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

Sesli arama için kaydetmeyi soruyorsanız teypten telefon tuşuna basmışsınız zaten, arama mı.  kaydetme mi seçiniz diye sormuş zaten videonuzda gördüm, kaydetme diyeceksiniz  isim lütfen derse  iki kelimelik  ad söyleyin, numara soruyorsa tek tek rakam söyleyin. Ben sıkılıp bırakmıştım çok zordu. 😁

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...