İçeriğe Yönlendir

Honda, Türkiye de ki Fabrikasını Kapatacak mı?

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal
Tayfun Aydın

civic 2021 de bitiyor ülkemizde. İngilteredeki fabrika da kapanacak. Tamamen Japonya merkezli olacak gibi duruyor. Bence kalite sorunu yaşadılar. özellikle son civic de bazı sorunların olduğu belli. Ayrıca pazar rekabetinde biraz da geride kalıyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Sen şu çağda bir otomobil üreteceksin, o ürünün C sütunu durduk yere göçük problemi yaşayacak :)  Üstüne birde servise çağırıp ücretli şekilde o sorunu çözeceksin. Hala uğraşan dostlarım var. Tek üzüldüğüm konu çalışan insanların işsiz kalabilme durumudur :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
17 dakika önce, Tayfun Aydın yazdı:

civic 2021 de bitiyor ülkemizde. İngilteredeki fabrika da kapanacak. Tamamen Japonya merkezli olacak gibi duruyor. Bence kalite sorunu yaşadılar. özellikle son civic de bazı sorunların olduğu belli. Ayrıca pazar rekabetinde biraz da geride kalıyorlar..

Bu sorunlarda üretimin Türkiye’de veya başka yerde yapılmış olmasının etkisinin %1’den öteye geçmeyeceğini düşünüyorum.

Sorun burada üretim yapmaktan değil Honda’nın kendisinden kaynaklı bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
2 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Sen şu çağda bir otomobil üreteceksin, o ürünün C sütunu durduk yere göçük problemi yaşayacak :)  Üstüne birde servise çağırıp ücretli şekilde o sorunu çözeceksin. Hala uğraşan dostlarım var. Tek üzüldüğüm konu çalışan insanların işsiz kalabilme durumudur :( 

Doğru söze ne denir? Benim enişteye de kendilerinin kabahati olmadığını söylemişlerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Ben devletin yerinde olsam fabrikayı satın alırım. Hazır her şey kurulmuş. Modelde birkaç güncelleme yapar satarım. Servis ağı var, yedek parça ağı var herşey hazır. Al sana yerli ve milli japon. 

Peugeot yanılmıyorsam Opeli 1 milyar dolar gibi bir para almıştı. Honda'nın fabrikasını alıp Honda Lisansıyla üretim yapılabilir.  Bu süreçte edinilecek know-how ve üretim tecrübesiyle yeni modellerin geliştirilmesi sağlanabilir.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
2 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Doğru söze ne denir? Benim enişteye de kendilerinin kabahati olmadığını söylemişlerdi.

Enişte Doblo alsaydı böyle şeyler başına gelmezdi 😛  Şaka bir yana geçmiş olsun. Sıkıntılı bir durum. :(  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ben devletin yerinde olsam fabrikayı satın alırım. Hazır her şey kurulmuş. Modelde birkaç güncelleme yapar satarım. Servis ağı var, yedek parça ağı var herşey hazır. Al sana yerli ve milli japon. 

Peugeot yanılmıyorsam Opeli 1 milyar dolar gibi bir para almıştı. Honda'nın fabrikasını alıp Honda Lisansıyla üretim yapılabilir.  Bu süreçte edinilecek know-how ve üretim tecrübesiyle yeni modellerin geliştirilmesi sağlanabilir.

Vermez ki adam, o kadar kolay değildir almak
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

üretmenin karı, sattırmaktan az, satın alnmasının bir karı olmaz. honda servis ağı da benim olsun diye kural olmaz, kuzey korede olabilir anca. Lisanslı üretimde know-how verilmez.

Honda dediydi ki: başlarım sizin ticaret savaşınıza, çekiyorum üretimi kendi vatanıma, tarzı birşeyler. amerika da başka bir marka ile ortak bir fabrika da açabilir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

SAAB i almayan Hondayi hic almaz.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Honda Türkiye açıklama yapmış. Kapatma gibi bir durum yokmuş. 2021’den sonra elektrikli araç üretimine yoğunlaşacakmış Honda. Sanırım bu fabrikada da elektrikli araç üretimi yapılacakmış.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

zamanında saab alınacaktı devlet olarak aah aah.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben devletin yerinde olsam fabrikayı satın alırım. Hazır her şey kurulmuş. Modelde birkaç güncelleme yapar satarım.

Bi gülme geldi nedense. :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Parayla saadet olmaz.

parasız da saadet olmaz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
13 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Klavem bzld   makinenin enisi  10 bin lia. önei verrin.

3310 nefis 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
7 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

parasız da saadet olmaz

Hero Honda Merger & Demerger

Her güzelliğin bir sonu vardır. 2019 & 2020 deki ticaret savaşlarının" ekonomilerin performansları üzerindeki olası olumsuz etkilerine ilişkin kaygıları öne çıkıyor. Donald Trump'ın getirdiği ek vergiler yürürlüğe girmesi halinde ABD’de en çok satan otomobillerin fiyatlarına bin 400 dolar ile 7 bin dolar zam gelmesi bekleniyor. Otomobil Üreticileri Birliği, araç fiyatların ortalama 5 bin 800 dolar artacağını ve bunun sektöre bilançosunun yıllık 83 milyar dolar olacağını açıkladı. Söz konusu artışın piyasada talebi düşürmesi; dolayısıyla da otomobil fabrikalarında, tedarikçilerde ve oto galerilerde çalışan pek çok kişinin işlerini kaybetmesine yol açması bekleniyor. Amerika Ticaret Odası (U.S. Chamber), ek vergilerin Amerikan otomobil sektöründe tehlikeli bir U dönüşe yol açabileceği uyarısında bulundu.

Avrupada da durum pek farklı görülmüyor Almanya Ticaret Odası (DIHK) Başkanı Eric Schweitzer, vergilerin yüzde 20 artması halinde bunun Alman ekonomisine getireceği zararın bilançosunun 6 milyar euro düzeyine ulaşabileceğini belirtti.

Geleceğin Türkiyesinde parlayan yıldızı HYBRİDE & MOTORSİKLET olacak.

Biz Honda fabrikası alma hayalinden vazgeçip, iki tekere binmeyi yaygınlaştırma projeleri hazırlamalıyız.

Bloomberg HT'ye konuşan kaynaklar şirketin bugün (20 Şubat 2019) konu hakkında açıklama yapacağını kaydettiler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
7 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Klavem bzld   makinenin enisi  10 bin lia. önei verrin.

10 Bin TL. Honda  Motorsiklet alınır.

MILESTONE IN HERO & HONDA’S JOURNEY 1956 2000-2001 1984 1975 Hero Cycles Limited became the largest manufacturer of bicycles in India Hero Honda Motors Limited established in joint venture with Honda Motors of Japan, to manufacture motorcycles Hero Honda emerges as the market leader in motorcycles with sales of over a million motorcycles and a strong market share of 47% Hero Cycles Limited is established 1993 Hero Motors becomes India’s largest exporter of two wheelers

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

3310 nefis 

Laptop !!

Dün sistemi yeniden yükledim olmadı yine

Bu arada 10 degil 14 binmiş

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
11 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Saadetsiz olmaz
#herYerdeSaadet emoji16.png

Bye Bye Love, Bye Bye Happinies, beni takip edin hepiniz desem espiri anlaşılır mı emin olamadım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...