İçeriğe Yönlendir

Honda, Türkiye de ki Fabrikasını Kapatacak mı?

Metin Akbal

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İlk 93 yılında Pirelli'de almıştık eğitimini. Onlara da japonlar öğretti. Davıd mı diyem ne diyem :D

Böyle daha iyi 😁

TORONAGA de :D 

shogun3.jpg

sende ancinsan ol bari diyeceğim ama ... :D

ishido

latest?cb=20150627163846

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İlk 93 yılında Pirelli'de almıştık eğitimini. Onlara da japonlar öğretti. Davıd mı diyem ne diyem :D

SEIRI (Sınıflandırma)

SEITON (Düzenleme)

SEISO (Temizlik)

SEIKETSU (Standartlaşma)

SHITSUKE (Eğitim ve Disiplin)

Böyle daha iyi 😁

Aga sen mawashi geri yap, bende gedan barai ile karşılayayım 😀

Şaka bir yana 2000 yılından bu yana kalite sistem yöneticisi olarak çalışıyorum. Çalışanları en çok disipline etmekte zorlandığım konudur 5S. Herkes ayrı bir dağınık, sorsan benim sistemim bu diyor 😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
İlkay Başaran

Neyse ki adamlar "yabancı" da çıkarılan işçiler haklarını almışlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Yazık oldu güzelim fabrikaya ama adamlardaki planlamayı da tebrik ettim. 2019 yılında 2021 eylül ayında fabrikayı kapatacağız deyip 2021 eylül ayında fabrikayı kapatabilmek de bir başarı bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

O fabrikaya kim kapıcak merak ederim. 

HABAŞ a devredilmiş yazıyor,  zaten onlarmı işletiyormuş anlamadım, ne diyorsun bu duruma? haberler sitesinde okudum...

Açıklamaya göre Honda Türkiye, Gebze'deki tesisini HABAŞ Topluluğuna devredecek. HABAŞ, geçtiğimiz mart ayından bu yana tesislerde Honda'nın üretimini sürdürüyordu. Fabrikayı devralan HABAŞ'ın önümüzdeki dönemde tesiste nasıl bir faaliyet yürüteceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı."

"

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

HABAŞ a devredilmiş yazıyor, ne diyorsun bu duruma?

Habaş kim bilmiyom valla 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Honda fabrikası, 24 yıllık üretim sürecinin ardından son Honda Civic Sedan'ın da banttan inmesiyle kapatıldı. Honda'nın fabrikayı kapatma nedeniyle ilgili olarak çeşitli iddialar ortaya atılırken asıl nedenin, emisyon değerleri baskısı ve elektrikli modellere yoğunlaşma isteği olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan uzmanlar ise Honda'nın çekilme nedenlerinden ilkini düşük üretim ve satış hacmi olarak gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Servet Aydın yazdı:

Evde olmuyor. Ne zaman denesem sağı solu kırıyorum 

Termomix al. Banamısın diyen usta yapamaz onun gibi. At malzemeyi içine, bittiğinde sana sadece yuvarlaması kalır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yazık oldu güzelim fabrikaya ama adamlardaki planlamayı da tebrik ettim. 2019 yılında 2021 eylül ayında fabrikayı kapatacağız deyip 2021 eylül ayında fabrikayı kapatabilmek de bir başarı bence. 

sene 80 lerin sonu, honda deniz aşırı ihracat yaparken, imalat süresini azaltmak için gemi içinde basit montajları yapıyordu, araba yarı mamül parça olarak gemiye yüklenip yolda geçen süre içinde montaja devam ederdi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

sene 80 lerin sonu, honda deniz aşırı ihracat yaparken, imalat süresini azaltmak için gemi içinde basit montajları yapıyordu, araba yarı mamül parça olarak gemiye yüklenip yolda geçen süre içinde montaja devam ederdi.

Orman müdürlüğüne Hilux 4x4 e geldiği zaman öyle diyorlardı, caponlar bunu gemide yapmış derlerdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Orman müdürlüğüne Hilux 4x4 e geldiği zaman öyle diyorlardı, caponlar bunu gemide yapmış derlerdi.

toyota! düzeltelim. capon deyince...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hergün önünden geçtiğim fabrika. Ufak tefek. köşebaşında..TOGG fabrika yapıyor diye havalara girdik sanki ama bu fabrika tıkır tıkır ufak alanda çalışıyordu. Tabi montaj fabrikası sonuçta. Geliştirme sıfır.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hergün önünden geçtiğim fabrika. Ufak tefek. köşebaşında..TOGG fabrika yapıyor diye havalara girdik sanki ama bu fabrika tıkır tıkır ufak alanda çalışıyordu. Tabi montaj fabrikası sonuçta. Geliştirme sıfır.

Bize versinler 6 ayda seri üretim araçlar çıkarırız oradan
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Yeldan yazdı:

Yazık olmadı, yasal haklarının kat be kat fazlasını aldılar.

İşlerine geldi diyorsun yani. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...