İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Travers Burcu

Erdal Daban

Recommended Posts

Erdal Daban
(düzenlendi)

Merhabalar 99 model manuel mondeo için travers takozu bulamıyorum internetten araştırdım buradaki parçacılara sordum ama bulamadım. Bu takoz yada burçlar sanırım 4 tane daha önce değiştiren ölçülerini yada muadil farklı bir marka modelle uyumu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Merhabalar 99 model manuel mondeo için travers takozu bulamıyorum internetten araştırdım buradaki parçacılara sordum ama bulamadım. Bu takoz yada burçlar sanırım 4 tane daha önce değiştiren ölçülerini yada muadil farklı bir marka modelle uyumu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
05367159889 soner
Ara adımı ver yardımcı olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Daban
28 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

05367159889 soner
Ara adımı ver yardımcı olur

Aradım kendisiyle görüştüm parçanın olmadığını söyledi alternatif olarakta birşey söylemedi maalesef 

ilginize teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Aradım kendisiyle görüştüm parçanın olmadığını söyledi alternatif olarakta birşey söylemedi maalesef 
ilginize teşekkür ederim 
05352962674 Tural
Birde bunu arayın
Yorum bağlantısı
Erdal Daban
12 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

05352962674 Tural
Birde bunu arayın

Bu arkadaş hangi ilde ? Dışarıda olduğunu söyledi iş yerine geçince dönüş yapacak 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bu arkadaş hangi ilde ? Dışarıda olduğunu söyledi iş yerine geçince dönüş yapacak 
İstanbul da kendisi
Yorum bağlantısı
Erdal Daban
11 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:
16 dakika önce, Erdal Daban yazdı:

İstanbul da kendisi

İzmir’de hemen hemen bütün parçacıları dolaştım 99 model bir aracın parçasının bulunmaması çok garip. Birde dikkatimi  çeken özel servislerin pek istekli olmadığı eski model gözüyle bakılıp değer verilmediği oldu. Düzgün bir servis yada bu araçlardan anlayan tamirci bulunca sanırım sıkıntılar halledilecek diğer türlü para ve zaman kaybı oluyor.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
İzmir’de hemen hemen bütün parçacıları dolaştım 99 model bir aracın parçasının bulunmaması çok garip. Birde dikkatimi  çeken özel servislerin pek istekli olmadığı eski model gözüyle bakılıp değer verilmediği oldu. Düzgün bir servis yada bu araçlardan anlayan tamirci bulunca sanırım sıkıntılar halledilecek diğer türlü para ve zaman kaybı oluyor.
Şimdiki araçlar genelde elektronik ve cihazla arıza tesbiti rahat olduğu için daha kısa zamanda aynı parayı kazanıyorlar. Eski araçla 5 10 saat yada günlerce uğraşmak yerine, daha kısa sürede aynı parayı kazanma derdindeler. Ayrıca ustaların çoğu herşeyi anlamıyor. Eski ustalar da kalmadı. Cihaz ustası çoğu. O yüzden eski araçlara anlamadıkları için pek bulaşmıyorlar. İzmir de iseniz Ayhan ustamız var, her konuda yardımcı olur. 05446034160
Yorum bağlantısı
Erdal Daban
2 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Parça kodu var mı elinizde?

Maalesef yok alt tabla diyen var motor kasa fişeği diyen var travers fişeği diyen de var ama parça kodu maalesef yok 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Şimdi, Erdal Daban yazdı:

Maalesef yok alt tabla diyen var motor kasa fişeği diyen var travers fişeği diyen de var ama parça kodu maalesef yok 

Fotosu da mı yok

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
59 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Şimdiki araçlar genelde elektronik ve cihazla arıza tesbiti rahat olduğu için daha kısa zamanda aynı parayı kazanıyorlar. Eski araçla 5 10 saat yada günlerce uğraşmak yerine, daha kısa sürede aynı parayı kazanma derdindeler. Ayrıca ustaların çoğu herşeyi anlamıyor. Eski ustalar da kalmadı. Cihaz ustası çoğu. O yüzden eski araçlara anlamadıkları için pek bulaşmıyorlar. İzmir de iseniz Ayhan ustamız var, her konuda yardımcı olur. 05446034160

Not aldım şu parçayı bir temin edeyim akşam fotoğraflarını da çekeceğim sonrasında ustayı da bir ziyaret ederim

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
6 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Şu anda nasıl birşey olduğunu bilemiyorum parçanın ama izmirde travers takozu deyince hiç bir yerde yok bu travers nedir nasıl bir parça onuda tam bilmiyorum akşam öğreneceğim inşallah 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

image.thumb.png.d8831783ffb8303df0e69e750f5af7d3.png

Sanırım 6 ve 7 numaralı parça.

Aradığınız parçayı "Salıncak Burcu" şeklinde bakar ve sorarsanız bulursunuz, çok aman aman bulunmayan bir malzeme değil, sanırım travers takozu veya burcu denildiği zaman parçacılar sisteme bakmadan direk yok diyorlar. Birde 3. şahısların telefon bilgilerini konu içinde yazmak pek uygun değil, yazdığınız telefonun sahibi buna rıza göstermeyebilir,  telefon paylaşımını "Mesaj Gönder" şeklinde yapalım.

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Daban
(düzenlendi)
58 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

image.thumb.png.d8831783ffb8303df0e69e750f5af7d3.png

Sanırım 6 ve 7 numaralı parça.

Aradığınız parçayı "Salıncak Burcu" şeklinde bakar ve sorarsanız bulursunuz, çok aman aman bulunmayan bir malzeme değil, sanırım travers takozu veya burcu denildiği zaman parçacılar sisteme bakmadan direk yok diyorlar. Birde 3. şahısların telefon bilgilerini konu içinde yazmak pek uygun değil, yazdığınız telefonun sahibi buna rıza göstermeyebilir,  telefon paylaşımını "Mesaj Gönder" şeklinde yapalım.

Bu büyük kocaman parçanın şaseye bağlandığı 4 tane nokta var oralardaki parçalar lazım bana 6-7 nolu parçalar evet ama şöyle de bir durum var salıncak burcu dendiği zaman farklı bir parça çıkıyor 

tarihinde Erdal Daban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdal Daban
1 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Parça kodu var mı elinizde?

Ya da aradığınız parça bu mu diyeyim?

https://partsfinder.bilsteingroup.com/tr/article/febi/38991?make=Ford

Parçayı göremiyoruz maalesef tam olarak az önce fotoğraflarını çektim arabanın altından ön takımcıda tamamen sökmeden parça tam şu diyemiyorum ama  Hasan beyin şemasını yolladığı parçalar 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aradığınız parçanın kodu 6782218 olması lazım bu şekilde sorun birde.

Kesin sonuç üzerindeki parçanın kodu ile anlaşılır.

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
32 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Aradığınız parçanın kodu 6782218 olması lazım bu şekilde sorun birde.

Kesin sonuç üzerindeki parçanın kodu ile anlaşılır.

Yarın tekrar soracağım inşallah bulurum 

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
19 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

travers takozu ? hiç duymadım ben de

Siz aradığım parçanın ne olduğunu biliyor musunuz peki motor beşik burcu diye de çıkıyor bazı sitelerde kendisini görmedim henüz değişik isimleri var 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Erdal Daban yazdı:

Siz aradığım parçanın ne olduğunu biliyor musunuz peki motor beşik burcu diye de çıkıyor bazı sitelerde kendisini görmedim henüz değişik isimleri var 😊

görmeden birşey diyemem , kalkışlarda kütleme sesi mi vvar?

8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Travers burcu.
Ben qashqaide değiştirdim.
Fordlarda bilmiyordum hiç.

nissan parçacısında masada hazır bekliyor takımı da, mondeo beşiğinde hiç gömredim daha gözümle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Daban
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Travers burcu.
Ben qashqaide değiştirdim.
Fordlarda bilmiyordum hiç.

Yılların malzemesi oda bana denk geldi acayip ses yapıyor değişmesi lazım travers burcu diye biliyordum bende izmirde internette arayıp sormadığım yer kalmadı ama parçayı bulamıyorum kimisi ne olduğunu bile bilmiyor öyle bir parça duymamış, kimisine tarif de edemiyorum bu kadar zor bulunacağını hiç tahmin etmemiştim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
nissan parçacısında masada hazır bekliyor takımı da,

Arada bi değişiyorum ben yedekli alıyorum. [emoji23][emoji23][emoji23]
Yılların malzemesi oda bana denk geldi acayip ses yapıyor değişmesi lazım travers burcu diye biliyordum bende izmirde internette arayıp sormadığım yer kalmadı ama parçayı bulamıyorum kimisi ne olduğunu bile bilmiyor öyle bir parça duymamış, kimisine tarif de edemiyorum bu kadar zor bulunacağını hiç tahmin etmemiştim

Çıkma olarak komple traversle birlikte alın.
Sökmesi zordur. Tornacı söker takar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...