İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Travers Burcu

Erdal Daban

Recommended Posts

Çağlar Bayur
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arada bi değişiyorum ben yedekli alıyorum

onların bir tık kalını vardı kilyonun ki olabilir daha sıkı oturan

6 dakika önce, Erdal Daban yazdı:

Yılların malzemesi oda bana denk geldi acayip ses yapıyor değişmesi lazım travers burcu diye biliyordum bende izmirde internette arayıp sormadığım yer kalmadı ama parçayı bulamıyorum kimisi ne olduğunu bile bilmiyor öyle bir parça duymamış, kimisine tarif de edemiyorum bu kadar zor bulunacağını hiç tahmin etmemiştim

ustanız ne dedi nasıl bir teşhis koydu? bahsettiğimiz burç ise, oraya başka markadan da burç uydurulur taklır, işliği ağırdır ama o işlemin zaten

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
onların bir tık kalını vardı kilyonun ki olabilir daha sıkı oturan

Bu sefer oldu galiba. Kaynattırdım. [emoji87]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdal Daban
22 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

görmeden birşey diyemem , kalkışlarda kütleme sesi mi vvar?

nissan parçacısında masada hazır bekliyor takımı da, mondeo beşiğinde hiç gömredim daha gözümle

Sadece ses var ama bu ses öyle ses var deyip geçilecek gibi değil çukurlarda bozuk yolda fazlasıyla rahatsız edici

22 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arada bi değişiyorum ben yedekli alıyorum. emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Çıkma olarak komple traversle birlikte alın.
Sökmesi zordur. Tornacı söker takar.

Temiz bir tane bulursam uygun fiyatlı almayı düşünüyorum bugün zamanım olmadı yarın bir kaç yeri arayıp soracağım

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
20 saat önce, Cengiz Aratemur yazdı:

Bu sitede yok stokta yok görünüyordu ama bir ihtimal varsa diye aradım ellerinde yokmuş. Yurt dışı sitelerede bakıyoruz bir taraftan arkadaş araştırıyor Türkiye de ya çıkma komple temiz bir travers alınacak yada yurt dışından bir şekilde temin etmeye çalışacağım.

Daha eski modellerde bile bulunan bir parçanın fordun en üst seviye aracının piyasada parçasının bulunmaması can sıkıcı

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Çıkma sorunsuz travers bulma ihtimali yeni takoz bulmaktan daha yüksek...

Lâkin çıkmacı fiyatları bayabi yüksek .onlarda biliyor bu yaştaki bi aracın yeni parçasını bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer.....ve bunu fırsata çeviriyorlar.

Geçen  ay aracının baskı balatasını değiştirmeye gittim. Usta şanzımanı sökme esnasında arka ve ön şanzuman takozlarının değişmesi gerekiyor dedi.

Tamam değiştirelim v s parçaciyla görüştüm arka takoz zar zor bi yerden buldu 100 tl yan sanayi  lâkin ön yok ...

Bende şanzıman inmişken çıkmaya bakim.adana'da buldum baya bi eski 150 tl istedi.il dışında  buldum 250 tl istedi ikiside orjinal parca değil. canım sıkıldı usta tak eskiyi dedim.demem oki bunun gibi birkaç örneğim daha var.😏

Allah kolaylık versin....

Yorum bağlantısı
Erdal Daban
17 saat önce, Cengiz Aratemur yazdı:

Çıkma sorunsuz travers bulma ihtimali yeni takoz bulmaktan daha yüksek...

Lâkin çıkmacı fiyatları bayabi yüksek .onlarda biliyor bu yaştaki bi aracın yeni parçasını bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer.....ve bunu fırsata çeviriyorlar.

Geçen  ay aracının baskı balatasını değiştirmeye gittim. Usta şanzımanı sökme esnasında arka ve ön şanzuman takozlarının değişmesi gerekiyor dedi.

Tamam değiştirelim v s parçaciyla görüştüm arka takoz zar zor bi yerden buldu 100 tl yan sanayi  lâkin ön yok ...

Bende şanzıman inmişken çıkmaya bakim.adana'da buldum baya bi eski 150 tl istedi.il dışında  buldum 250 tl istedi ikiside orjinal parca değil. canım sıkıldı usta tak eskiyi dedim.demem oki bunun gibi birkaç örneğim daha var.😏

Allah kolaylık versin....

Evet bende çıkmacıların yüksek fiyat çekeceklerini tahmin ettiğim için bugünde aramayıp canımı sıkmayım diyorum. Yedek parça konusunda Ford benim gözümde sınıfta kalmıştır.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erdal Daban

Bu parça hiç bir yerde yok benden başka sorun yaşayanda yok anlaşılan,acaba bende ki ses amörtüsör bilyasından olabilir mi diye düşünmeye başladım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...