İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Çekiş Düşüklüğü Sorunu Çözümü

Erdoğan Yıldız

Recommended Posts

Erdoğan Yıldız
(düzenlendi)

3 senedir bindiğim 2004 model  c max aracımda aldım alalı rampalarda çekiş düşüklüğü hafiften bayılma hissediyordum ama fazla rahatsız olmadığım için c maxların genel özelliği herhalde deyip binmeye devam ettim ta ki k.pederime de aynı model c max alıncaya kadar benim 2 ile çıktığım rampaları onun aracı 3. vitesle bana mısın demiyordu. Tabi ben iyice kıllandım bu süreçte ev aldım arabayı satacağım derken öğretmen arkadaşım arabama talip oldu ve sattım. 2 hafta sonra arkadaş beni aradı ya bu araba 1. ve 2. viteste devirden iyice düştü diye arabaya bindim gerçekten öyleydi ustamıza götürdük turbonun pervanesi kırılmış içine parça kaçmış dedi turbocu geldi ona dedim ya bu araçta önceden de hissettiğim bir çekiş düşüklüğü vardı o da mı bundandı yoksa diye içini açınca anlarız dedi ve açtı ve turbonun içindeki millerin de iyice gittiğini anladım turbocu dedi abi senin 3 senedir rampalarda hafiften çekiş düşüklüğü yaşamanın nedeni bu içerdeki parça  şu an 1 ve 2de çekişten iyice düşmesinin sebebi de turbonun pervanesinin kırılmış olması  yani 3 senedir yaşadığım çekiş düşüklüğü meğer turbodanmış şimdi çekiş nasıl derseniz k.pederin c max ı gibi oldu :)  hatta arkadaş bu kadar çekiş de fazla olmuş bu sefer diyor

bu arada arabanın fiyatından düştüm 900 tlye turboyu yeniledik 200 de işçilik

tarihinde Erdoğan Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

İyi yapmışsınız aslında ödemek zorunda değildiniz tabi ama muhtemelen sizin de içinize sinmemişti arabanın o durumu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ben bu formu kullandım kullanalı bu c max larda sorun yasamayan bi tek yeni yüksek modellerrde sorun yok sanırımm

hayırlısı olsun gecmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

turbodan ıslık sesi veya başka bir ses geliyor muydu hiç farkettiniz mi acaba satmadan önce yani kullandığınız dönemde

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız
(düzenlendi)
17 saat önce, Bahadır Taşpolat yazdı:

turbodan ıslık sesi veya başka bir ses geliyor muydu hiç farkettiniz mi acaba satmadan önce yani kullandığınız dönemde

bu soruyu turbocu da sordu ama yok gelmiyordu hatta bende daha önce passsat vardı ondan ıslık sesi geliyordu onun için c maxı kaputu açıp kulağımı turboya yaklaştırarak tabi içerden de bir arkadaşa gaz verdirerek  iyice dinledim gelmiyordu

tarihinde Erdoğan Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız
19 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

ben bu formu kullandım kullanalı bu c max larda sorun yasamayan bi tek yeni yüksek modellerrde sorun yok sanırımm

hayırlısı olsun gecmiş olsun.

ben 3 sene memnun bir şekilde bindim 3 sene de her arabada çıkabilecek ortalama sıkıntılarla karşılaştım ama memnundum şahsen bende daha önce passat vardı  elimden çıkardığıma sevindim  hatta evin borcu bitince yine c max düşünüyorum geniş aile arabası... usta turboyu takarken diyor kimi müşteri geliyor adam filtreleri değiştirmiyor artık büzüşmüş tipi kaymış ama motor arızası çıkarmamış öyle biniyor kimisi de var adam rutin bakım yaptırdığı halde motor ya da turbo sıkıntısı çıkıyor. Yani araba işi şans nasip işi hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...