İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2008 Park Sis Yapma

Oktay Yılmaz2

Recommended Posts

Oktay Yılmaz2

Arkadaşlar merhaba. Aracımda parklar açıkken sisleri açamıyorum. Sadece kısaları açtığımda açabiliyorum. Bunun bir çaresi var mı? Orijinal olarak park sis yapabileceğim bir aparat satılıyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Sadece park ve sis farlarını açık kullanmanın hiç bir mantığı yok bence, gerekli bir şey değil diye düşünüyorum. Göreceli de olsa 'güzel görünüyor' diye böyle gezebilirsiniz ama yeterli görüş alanı sağlamaz size sadece sisler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teknik olarak, parkları açtığınızda sisler yanabiliyor olmalı. Muhtemelen sis farlarınız sonradan takılmış. Tetiği de sanıyorum ki kısalardan alınmış olmalı. Düğmeniz orjinal midir?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Kisalar yanmadan sisleri acmak orjinalde mumkun degil diye biliyorum.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
45 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Teknik olarak, parkları açtığınızda sisler yanabiliyor olmalı. Muhtemelen sis farlarınız sonradan takılmış. Tetiği de sanıyorum ki kısalardan alınmış olmalı. Düğmeniz orjinal midir?

26 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

orjinal düğmede oluyor.

Bende 2013 fiesta var, orijinalinde olmuyor. Far düğmesini kendine çekerek açılıyor sisler, kısa farları yakmadan kendine çekince gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
24 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Kisalar yanmadan sisleri acmak orjinalde mumkun degil diye biliyorum.

Sisler parklarla beraber yanabilir hale geliyor.

1 dakika önce, Eray Çalışkan yazdı:

Bende 2013 fiesta var, orijinalinde olmuyor. Far düğmesini kendine çekerek açılıyor sisler, kısa farları yakmadan kendine çekince gelmiyor.

Allah allah, ilk defa bunu duydum. Egea, Clio, Fluence, Megane, S40, A6 kullandım, hiç birinde böyle değil :unsure2:

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Şayet far anahtarınız aşağıdaki gibi ise (orijinal), sağ tarafa bir tık yaptığınızda (yani parkları açtığınızda) anahtarı kendinize doğru bir tık çektiğinizde ön sis, ikinci tıkı yaptığınızda ise arka sislerin yanması gerekir.

Not: Görseldeki anahtarın far konumu açık.

XM3aR7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sisler parklarla beraber yanabilir hale geliyor.

:unsure2:

Orjinali kastettim sani.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Orjinali kastettim sani.

Tamam işte, orjinalde yanabiliyor. Siz orjinalde mümkün değil yazmışsınız :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Benim Fiesta da arkada vardı sadece farlar yanmadan açılmıyordu. Ön sis için gerekli bilgi verilmiş.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bu gune kadar kullandigim butun araclarda orjinal sis fari var ise park lambalariyla beraber yaniyordu.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Tamam işte, orjinalde yanabiliyor. Siz orjinalde mümkün değil yazmışsınız :)

Yani herhangi bir mudahale veya ekipman kullanmadan sadece parklar yanarken sis aciliyor mu? Ben hic denk gelmedim.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Mondeoda kisalari yakmadan yada otomatige almadan on yada arka sisleri yakamiyorsunuz.Eski aracim fiestadada ayni durum gecerliydi.Broadwayde bile parklar acikken arka sisi yakmiyor.A3 de oluyir ama.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yani herhangi bir mudahale veya ekipman kullanmadan sadece parklar yanarken sis aciliyor mu? Ben hic denk gelmedim.
Evet, sadece parklarla sisler yaniyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Dogru hatırlamısım.Fiestada parkta yada otomatikde far dugmesini kendimize cekemiyoruz.Sadece kısada sisler yanıyor.

Rr8yo7.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
15 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Eski aracım Bora da bu durum mevcuttu far açmadan parklarla açılabiliyordu. Astra J de orijinalden sis olmadığından bende bilmiyorum diğerleri nasıl.

Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz
On 20.02.2019 at 13:55, Oktay Yılmaz2 yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Aracımda parklar açıkken sisleri açamıyorum. Sadece kısaları açtığımda açabiliyorum. Bunun bir çaresi var mı? Orijinal olarak park sis yapabileceğim bir aparat satılıyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim. 

Maalesef araçta bulunan anahtar ile yapamazsınız. Ancak park lambalarını açtığınızda röleli ve ek anahtarlı bir sistem ile sis farlarını açıp kapatabilirsiniz. Aydın Sert arkadaşımızın gönderdiği fotoğraftan takip edecek olursak; anahtarın dikdörtgen kutusunun deri döşeme ile birleşen her köşesinde birer plastik tırnak var. Bu kısımlara ince tornavidalar ile müdahale ettiğinizde tırnaklar atar ve kutu komple dışarıya çıkarılır. Sis anahtarını tetikleyen kablodan röleli bir tesisat çekilir ve küçük bir anahtar direksiyonun sol alt kısmında bulunan cebe yerleştirilebilir. Forumda bir arkadaşımız bunu başarıyla yapmış ve kullanıyordu.

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230653-2006-makyajl%C4%B1-kasa-fiesta-sis-montaj%C4%B1/?page=2

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...