İçeriğe Yönlendir

Kuga 2 Hakkında Sorular

Mert Açık

Recommended Posts

Mert Açık

Arkadaşlar manuel trendx kuga 2 almayı düşünüyorum. Kafamda bazı sorular var. Yardımcı olursanız sevinirim.

1) Bildiğim kadarıyla 2013 sonrası trendx modellerde kadrandaki grafikli renkli ekran gitti daha basit bir ekran geldi. Varsayalım 2013 sonrası bir kuga aldım. Çıkma bir 2013 kadranı bulup taksak uyumlu olurmu, tüm fonksiyonları düzgün çalışırmı yoksa sıkıntılımı olur?

2) Start-stop özelliği pek hoşuma giden bir özellik değil. Motorun sürekli durup çalışması beni rahatsız eder. Dolayısıyla kullanacağım bir özellik değil. Bu sebepten yeni akü alırken start stop özelliğini kullanmayacaksak start stop özellikli değilde standart bir akü takabilirmiyiz?

3) 1.6 ecoboost motorlarda su eksiltme sorunu ve dolayısıyla hararet yapma sıkıntısı olduğunu gördüm. Geri çağırma 2018 de olmuş. 5 senede zaten hararet yapmayan araba kalmamıştır diye düşünüp 1.6 motorlardan uzak durmak mı gerekir yoksa alınabilirmi? 1.5 motorlarda da böyle bir sorun varmı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiyat nedir böyle bir araçta.. ?

Göstergeyi bilmiyorum.. 

Akü olur.. neden olmasın. start stop bilgisayardan kapanabiliyor mu. .yani kalıcı kapatmak mümkünmü ? 

Sorunları çözülmüştür bence şimdiye kadar.. Yine de şasi numarası ile mutlaka servisten bilgi almalısınız.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
4 saat önce, Mert Açık yazdı:

1) Bildiğim kadarıyla 2013 sonrası trendx modellerde kadrandaki grafikli renkli ekran gitti daha basit bir ekran geldi. Varsayalım 2013 sonrası bir kuga aldım. Çıkma bir 2013 kadranı bulup taksak uyumlu olurmu, tüm fonksiyonları düzgün çalışırmı yoksa sıkıntılımı olur?

çalşır sorunsuz 

2) Start-stop özelliği pek hoşuma giden bir özellik değil. Motorun sürekli durup çalışması beni rahatsız eder. Dolayısıyla kullanacağım bir özellik değil. Bu sebepten yeni akü alırken start stop özelliğini kullanmayacaksak start stop özellikli değilde standart bir akü takabilirmiyiz?

kapatılır pcden 

3) 1.6 ecoboost motorlarda su eksiltme sorunu ve dolayısıyla hararet yapma sıkıntısı olduğunu gördüm. Geri çağırma 2018 de olmuş. 5 senede zaten hararet yapmayan araba kalmamıştır diye düşünüp 1.6 motorlardan uzak durmak mı gerekir yoksa alınabilirmi? 1.5 motorlarda da böyle bir sorun varmı.

1.6 da 1.5 de hararet yapmışsa tamir edilmişse ele veriri kendini açılmamışsada kompresyon testi yaptırın alırken iyi bir ustaya ...

Yorum bağlantısı
Mert Açık

Cevaplarınız için teşekkür ederim Serkan bey. Yalnız 2. sorum yanlış anlaşılmış sanırım. Benim merak ettiğim standart akü takılabilirmi. Araca zararı olur mu.

3. soruda da iyi bir ustaya gösterin demişsiniz ancak piyasada manuel Kuga yok gibi birşey. Kendi şehrimde bulamazsan farklı bir şehirden almayı düşünücem. Orda da iyi bir ustayi nereden bulurum bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
23 saat önce, Mert Açık yazdı:

Niye ki, haha ucuz olduğu için mi?

4-5 senede değişecek bir akünün fiyat farkını daha aracı almadan hesaplama ihtiyacı duyuyorsanız Kuga yerine focus bakın.

Yorum bağlantısı
Mert Açık
11 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Niye ki, haha ucuz olduğu için mi?

4-5 senede değişecek bir akünün fiyat farkını daha aracı almadan hesaplama ihtiyacı duyuyorsanız Kuga yerine focus bakın.

Tamam öyle yaparım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...