İçeriğe Yönlendir

Vw Olmasa Tuningciler Yiyecek Ekmek Bulamaz

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Şimdi arkadaşlar Mersin’de bir şey dikkatimi çekti. Diğer illerde durum böylemi bilmiyorum. Mersin’de araç makyaj işleri ile uğraşan tüm firmaların önünde yapılan araçların yüzde 90 vw grubu. Vw grubunun sahipleri araçlarını dahamı çok seviyor yada Mersin’e özgü bir durummu. Diğer illerde durum nasıl ? Yazılım yaptıran Polo . Film çektiren passat. Jant ve dfizör taktıran passat. Multimedya takanpassat Sahibi king. Gizli özellik açtıran audiciler filan diye sıralanıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Gayet olağan bir durum. Ankara’da benzer tablo mevcut. Şöyle ki bilumum 1.8t hastaları yazılım müptelaları dolaşıyor sanayi vs çevresinde. Bunun nedeni ilkin Vag grubu araçlar oynamaya çok müsait ikincil olarak yıkılamayan Alman algısı ve oluşmuş bir piyasa var tabi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Vag grubunun bu konuda çok esnek olması ve piyasadaki durumu buna sebep.

Yazılım olarak da şu an heralde turbo olmayan motor seçeneği yok. Doğal olarak yazılımcıların gözdesi. Bir de BMW gerçeği var. :) 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

vw grubu araçlarının çoğunda kodlama ile birçok şeyi yapmak mümkün. En basiti bir ampulu kodlama ile ister yakabilir istersende söndürebilirsin ;) Diğer markaların bazılarında hiç yokken bazılarında bu durum çok kısıtlıdır.

Yazılım olarayı biraz kullananla alakalı, bir grup vardır tamamen yazılıma karşı. Bir grup vardır turbolu araca yazılımsız asla binmez. Bir grupta ortada kalan aracın gidişinden sıkılıp yaptıran. Tek marka ile kısıtlamak yanlış olur.

vw grubu araçlarda diğer markalara göre değer kaybı daha az veya yok denecek seviyede olduğu için artık insanlar daha çok yönelmeye başlıyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

lego gibi yapması

sebebi çok satması

trend mondeoya istersen selective özellik

olmaz öyle kolay güzellik😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

trafikteki kasapların çoğunun vag grubu sahibi olmasıyla doğru orantılı :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Mersin ve Adana yöresi arabalarını ve modifiye  işlerini seviyorlar galiba. Sonradan yapılma krom panjurlu 124'ü ilk Adana'da görmüştüm.

Bir komşumuz Mersin'de 131 kasa doğanı cabrio yapmıştı. Adana'da yaşayan bir akrabamızın modifiye edilmiş şahini vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

vw araçları bilmem ama istanbul da genellikle tuninglerin önlerinde ben devamlı hondaları görüyorum pek vw görmedim. ( ist avrupa yakası ) 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talat Tekin

tuning bilmem de çipçi tayfa genelde wag grubu. ya da turbo dizel diğer markalar.
yazılıma uygun olduğu için olabilir.

!,! kendime not 2.el dizel alırken(hiç almadım daha) çipçi tayfanın her yerde kol gezdiğini piston kolunun sana doğru gelme ihtimalini unutma!

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

vw araçları gerek motor gerek donanım gerek kaporta olarak herseye daha elverişli derim

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

VAG oynamaya donanım eklemeye en müsait araçtır. Kaşıntılı kişiler için en uygun araçlardır. Eski vagcı olarak Opel den bu konuda keyif alamadım mesela. VAG öyle değil letgo reklamı gibi, tak yükle çalıştır bitti gitti.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

10 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

Faça çaça şahincinin para bulanı genelde sirocco ya da golf aldı.

Eskiden bu araba honda olurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
10 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

Aha Servet abiye kasap diyo :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

çok net apaçi oluyor vw ler artık.

dün bitanesi yeni kasa golf ile arka stopu pır pır yapmış makas ata ata gidiyor halıcıoğlundan mecidiyeköye kadar gititk.. ben soldan sabit hız gidiyorum 20 tane makas attı arayı flan açtığıda yok çağlayanın orda  bana makas atmaya kalktı ayağımı gazdan çekerim sandı çekmeyince öndeki pikapa arkadan giriyordu :D  makas atacak araba olarak liberty i seçiyor beyefendiye bak sonrada mecidiyeköyde trafik yavaşlayınca camı açmış diyorki üzerime kırdın dedim üzerine kırsaydım yamulurdu araban saçma sapan makas atıp duruyordun görmedik mi laaa ayak yapma bize şimdi dedim. sonra demek biri şikayet etti zincirlikuyuda  levent yol sapağında polis kenara çektirdi inşallah basmıştır cezayı allah ne verdiyse

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Yok ya buna da yazmayacağım. Sustum (sildim yazdıklarımı). Bana ne, ne yaparsalar yapsınlar :) 

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
10 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Sadece VW grup değil ki, BMW özellikle F serisi sahibi gençler, yazılmamış araba kaldı mı? Araç Borusan 'dan Alman olarak çıkıyor, sanayide Alman-Taiwan kırması oluyor. "M Sport" paket olmayan F30 ben göremiyorum. Alman-Taiwan kırması. Bu dış modifiye bir yere kadar zararlı değil ama yazılım bence biraz daha sıkıntılı. Araba yürüsün diye yükleniyor, durur mu diye soran yok. Youtube 'da zibilyon tane yazılım yapan kanal türedi, Opel 'dir bilmem nedir... Adam yazılım yapmadan arabaya binmiyor. Nedir bu? Milletin canını tehlikeye atan herkesten şikayetçi olmak lazım. Varsa tanıdık bildik şikayet etmek lazım ama güç yükseltmenin bir cezası var mı yok mu bilmiyorum.

TüvTÜRK yakında muayene sırasında araçları dyno testine sokarsa senden bilirim hocam 😉

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sadece apaçi olarak bakmamak lazım olaya, o kadar çok vag kullananı var ki her sektöre para kazandıran bir marka. Motorcusu, kaportacısı, yedek parçacısı, tuning yapan, yazılım yapan, al-sat yapan o kadar çok ekmek yiyeni var ki o yüzden bir önceki mesajı yazdım. Sonra baktım başlık da değişmiş. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

TüvTÜRK yakında muayene sırasında araçları dyno testine sokarsa senden bilirim hocam 😉

Haksızmıyım ama abi, araçları cayır cayır yürütüyorlar ama fren sistemine el atan çok az kişi var. Yükleyen kesim zaten belli, o işten haberi bile yok. Buna yazanların dikkat etmesi gerekiyor. Pıstırılmış VW grubu ve BMW görünce gerçekten ürperiyorum. Kendi can ve mal güvenliğim tehlikede. Sizlerinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

moda...

tofaşk zamanı pako vardı, en kral markaydı, fiberlerden kaput uzatanlar, logo iptaline para alanlar geldi, pejo motoruna üflesen beygir alırsın diyenler hondaya yüz dönmezdi, sonra çiftkurtlar mugen S2000 i vitrine koydu o gün film koptu, üflesen beygir geldi hondaya, bmw lere binen avukatlardan sonra etiket tayfa farlara angelleri dizmeye başladı..

2.elde bol olan seçenekten , yürüyen tayfa passata kaymış olabilir, yazılım için zaten turbo lu motor lazım, yani 2si1arada olmuş. Buralarda öyle bir akım yok yoğun olarak. Daha çok merso ve bmw ye plastifiber ciler var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Modifiye diyince akla gelen hondadır.. 

Vw'ciler çok fazla olduğu için çok görüyoruz.. 

Nevşehir bile apışık airli honda dolu. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
On 22.02.2019 at 11:29, Gökhan Albayrak yazdı:

Haksızmıyım ama abi, araçları cayır cayır yürütüyorlar ama fren sistemine el atan çok az kişi var. Yükleyen kesim zaten belli, o işten haberi bile yok. Buna yazanların dikkat etmesi gerekiyor. Pıstırılmış VW grubu ve BMW görünce gerçekten ürperiyorum. Kendi can ve mal güvenliğim tehlikede. Sizlerinde.

hocam o is sigortacilarin sucu kaza yapan araclarda yazilim varsa hasari karsilamaktan vaz gecseler herkes orjinale doner

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...