İçeriğe Yönlendir

Motor Kirli mi Kalmalı Yıkatmalı mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

NOAA

Yanlışın var. Sadece ozon tabakası içn felandır. Link lazım. İnanmam. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)

-

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
-
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Ben çevre bilinçli bir ilçede yaşıyorum geçen gün bu çocuklar yanıma geldi benimle röportaj yaptılar onların Bilgi birikimini görmek beni mutlu etti.2bcb5fff06e74c4fec76d009c087ecd5.jpg9c72cafc9644aa3819322d52b4f17999.jpg

38882f299c29cd3c60fd37ccaf0fa4c0.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sonuç olarak motor yıkanmaz silinir. Ayrıca motor yıkamada çok zararlı maddeler çıkar. Bu zararlı maddelerin toprak altına geömemesi yağmur suyuna karışmaması hatta kanalizasyona da verilmemesi gerekir. Çünkü arıtmadaki bakterileri de öldürebilir. Arıtılamayan şeyler içinde olabilir. Özel sanayi tipi atık utucu olan yıkama istasyonlarında yıkanmalıdır. En doğrusu çok elleşmemektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sağlıklı motor ve aktarma organlarına sahip araçların mekaniği yağlanmaz, kir tutmaz. Yağmurda bile pırıl pırıl olur. Sızıntıları giderin kovayla suyu dökün silin bitti.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hava kirliğinin sebepleri arasında parfüm kullanımı ve egzos gazları hemen hemen aynı orandaymış. Ama bugün parfüm kullanmayan az insan var. 

Parfüm kullanıyoruz nasıl olsa diye katalitiği de iptal etmemeliyiz.
Yada nasıl olsa yıkamacılar zaten kirletiyor dereleri diye biz de bi başka dereyi kirletmeyelim.

Çok klişe ama ; Bu dünya artık bizim değil. Çocuklarımız için korumalıyız.

hastalıklardan da. Mümkün olduğunca korunmalıyız.

Nasıl olsa sigara içiyoruz diye margarin yemenin kola içmenin anlamı yok.

Kendimizi ve dünyayı. Koruyabildimiz kadar korumalıyız.
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Çevre bilinci güzel bir şey. Tabiki dikkat etmeliyiz doğa bize emanet, biz de bizden sonrakilere bırakacağız.

Evet motor yıkama esnasında toprağa yağ ve diğer zararlı maddeler karışıyor. Mümkün olduğunca dikkat etmek, gerekmedikçe yapmamak en güzeli.

Motor yıkama esnasında doğa kirleniyor, parfüm kullanınca da kirleniyor, şampuan kullanınca da kirleniyor. Örnekler çoğalır gider. 

Amaç doğayı korumaksa bunların hepsinden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İnsan müfusunun yarısını temizlemek şart. Doğa başka türlü toparlamaz yağla parfümle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor yıkama esnasında doğa kirleniyor, parfüm kullanınca da kirleniyor, şampuan kullanınca da kirleniyor. Örnekler çoğalır gider. 
Amaç doğayı korumaksa bunların hepsinden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir. 

O halde. Zeytinyağlı sabun :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
On ‎23‎.‎02‎.‎2019 at 21:56, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Ben çevre bilinçli bir ilçede yaşıyorum geçen gün bu çocuklar yanıma geldi benimle röportaj yaptılar onların Bilgi birikimini görmek beni mutlu etti.2bcb5fff06e74c4fec76d009c087ecd5.jpg

Üzüldüm çocuklara, ellerine tutuşturdukları şeye Türkiye nüfusunu doğru yazamamışlar.

Allah bilir diğerleri de yanlıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

3.2 alfa motoru gibi göz alıcı bi motoru olsaydı arabamın bir şekilde temiz tutardım. Onun dışında açıp motoru izlemediğim için fırsat bulursam siliyorum sadece. Genellikle de kirli duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
8 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Üzüldüm çocuklara, ellerine tutuşturdukları şeye Türkiye nüfusunu doğru yazamamışlar.

Allah bilir diğerleri de yanlıştır.

Uyarınız için teşekkürler; verilmek istenen mesaj doğru, rakamlar hatalı.

Haklısınız Türkiye 2018 Nüfus sayımı 81 Milyon altında, genç nüfusun da 5  Milyon olması gerekir, Milyar yazarak bigisiz durumda kalmışlar.

Çocuklarımıza doğru bilgiler vermeliyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 25.02.2019 at 02:12, Nihat Palolu yazdı:

ben artık vakıf kelimesinden tırsar oldum..

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Her kıştan çıkışta motoru bir de arabanın altını yikatırım ardından da elime alırım havayı uğrasirim heryeri kurutmak için.Calistirip güneşe atarım çalışır bayağı sonrası tertemiz [emoji4]. Hyundai Accent i yikamistim bozulmuştu [emoji1].08b327bf5b27846ef05a51da68c10e34.jpg878b9b56afb8a11f3be4aac9d950cfdd.jpg5216cf3f78865b9600e742d2f9a6b79c.jpg9b576149ae60a5a86a639b009e292f15.jpgbd61fccacdbb1edecf5ff10652d98c8a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin
On 02.03.2019 at 23:53, Furkan Bakırel yazdı:
Her kıştan çıkışta motoru bir de arabanın altını yikatırım ardından da elime alırım havayı uğrasirim heryeri kurutmak için.Calistirip güneşe atarım çalışır bayağı sonrası tertemiz [emoji4]. Hyundai Accent i yikamistim bozulmuştu [emoji1].

hayatta yapacağım en son şey bu olurdu galiba. iyi cesaret tebrikler [emoji323]

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
lpg tesisatini guzel yapmislar.
Evet lakin regülatörü iyi yere koymamislar hidrolik kapağı açılmıyor :) .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...