İçeriğe Yönlendir

Focus 1.5 Tdci 120Ps Powershift

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Arkadaşlar 2016-2018 arasi otomatik Focus almayi düşünuyorum kullananlarin cogu memnun ancak bazi yerlerde 1 ve 2.vites arasinda gecislerde titreme oluyor denmis kimisi ise focuslar islak(yagli)kavrama kullaniyor titreme olmuyor demisler aklim karisti kullanan arkadaslardan yardim istiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Gönül rahatlığıyla alabilirsin, bizzat kullanan biri olarak söylüyorum şanzıman harika. titreme falan yaşamıyorum,vites geçişleri de gayet başarılı ve çok atik bir araç. Limitlerde kullanırsan yakıt ekonomisi de gayet iyi. Araçla alakalı sıkıntım sağ ön tarafta torpidonun şeklinden dolayı dar,arkaya çocuk koltuğu da koyunca baya bunaltıcı oluyor. Tek pişmanlığım da mercekli farlı bir paket almamış olmam.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Öyle bir sorun varsa bile ara hızlarda gaza tepki verilmediğinde olursa olur.

Harika bir uyumu var şanzımanın motorla. Tüketim olarak düz vitesten daha tasarruflu olduğunu gözlemlemiştim. Özellikle dik yokuşlarda bastıkça basası geliyor insanın. Çok atik. Ancak aile kullanımı için kabin içi beklentilerin altında bir rahatlığa sahip. 

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
3 saat önce, Erhan Güler yazdı:

Gönül rahatlığıyla alabilirsin, bizzat kullanan biri olarak söylüyorum şanzıman harika. titreme falan yaşamıyorum,vites geçişleri de gayet başarılı ve çok atik bir araç. Limitlerde kullanırsan yakıt ekonomisi de gayet iyi. Araçla alakalı sıkıntım sağ ön tarafta torpidonun şeklinden dolayı dar,arkaya çocuk koltuğu da koyunca baya bunaltıcı oluyor. Tek pişmanlığım da mercekli farlı bir paket almamış olmam.

Goruşunuz ici tesekkurler cok dikkatimi cekiyor fiestam vardi sonra astraya gectim simdi tekrar ford'a geri donecegim yakit tuketimi nasil onuda merak ediyorum duydugum kadariyla bayagi ekonomik ve guclu bir araçmis

Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Öyle bir sorun varsa bile ara hızlarda gaza tepki verilmediğinde olursa olur.

Harika bir uyumu var şanzımanın motorla. Tüketim olarak düz vitesten daha tasarruflu olduğunu gözlemlemiştim. Özellikle dik yokuşlarda bastıkça basası geliyor insanın. Çok atik. Ancak aile kullanımı için kabin içi beklentilerin altında bir rahatlığa sahip. 

Gorusunuz icin teşekkurler,Nasil peki yakit tuketimi 100km de ortalama kac litre yakiyorsunuz.Arka diz ve baş mesafesimi dar acaba, astra j kullanan birisiyim şuan aracin arkasi yeterli ancak focus bir tıkda olsa daha genistir diye duşunuyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
11 dakika önce, Onur Demirci yazdı:

Gorusunuz icin teşekkurler,Nasil peki yakit tuketimi 100km de ortalama kac litre yakiyorsunuz.Arka diz ve baş mesafesimi dar acaba, astra j kullanan birisiyim şuan aracin arkasi yeterli ancak focus bir tıkda olsa daha genistir diye duşunuyorum.

Kullanım yeri ve tarzına göre değişir tabi tüketim değerleri. Nispeten düz yolda 90 a sabitlediğimde 3,4 ortalaması vardı. J kasa Astra tecrübem olmadı ama bahsi geçen Focus daha geniş olmalıydı. En güzel karşılaştırmayı yine siz yaparsınız. Erhan Bey’de söylemiş, özellikle ön yolcu alanı gereksiz dar. 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Bir yıl önce 2. El olarak 2015 model 1.5 dizel pw focus aldım 45 bin km de bakıma girdim şanzıman yağı dahil değişti daha 1 hafta olmamıştı yolda kaldım garantiden mekatronik değişti herşey düzgün giderken Eylül ayında volant değişti 60 bin bakımından 1 hafta sonra şanzıman uyarı vermeye başladı garantiden mekatronik tekrar değişti 1 gün sonra yolda kaldım Otosan bu sefer komple şanzımanımı değiştirdi şükür hiç bir arızam kalmadı şu an herşey yolunda, benim şanzıman ayıplı çıktı hepsi böyle değil, diyeceksinizki arabadan soğumadınızmı bende daha önce 2014 dizel 115 HP style focus vardı onu satıp bunu almıştım, dizel otomatik farklı bi segment sanki çok severek kullanıyorum performans süper titreme falan yok, S modda dizginlemek zor fırlayıp gidiyor.

Bu şanzıman ıslak şanzıman 6-7 litre civarı yağ kapasitesi var.

Satsam yine gider dizel otomatik titanium focus alırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar 2016-2018 arasi otomatik Focus almayi düşünuyorum kullananlarin cogu memnun ancak bazi yerlerde 1 ve 2.vites arasinda gecislerde titreme oluyor denmis kimisi ise focuslar islak(yagli)kavrama kullaniyor titreme olmuyor demisler aklim karisti kullanan arkadaslardan yardim istiyorum [emoji4]

Yorumlar olumlu ama sonuçta o bir çift kavrama.

Alacağınız arabada kalkışta ses, vites geçişlerinde vuruntu ve titreme var mı kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam focuslarda şöyle bir durum var. focusların powershift şanzımanlarına çok fazla güncelleme geldi ve işin kötü tarafı servisler bu güncellemelerden bihaber. Bu sebepten kullanıcıların peşine düşmesi gerekiyor. güncellemeler tam ve yapılmışsa titreme ortadan kalkıyor. titreme genel olarak güncellenmemiş otomatiklerde var. kalkışta bazılarından ses de gelebiliyor. Baskı balatayı erken bitirdiği de söyleniyor ama bu sorun manuellerde ağırlıklı olarak.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

garanti bitse de bozulmasın diyorsanız tam otomatik tork konvertörlü modeller bakmanız lazım. kavraması bitse 5-6 bin mekatronik değişse 7-8 lira para vermemek için. garantili binecekseniz orası ayrı.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
11 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

garanti bitse de bozulmasın diyorsanız tam otomatik tork konvertörlü modeller bakmanız lazım. kavraması bitse 5-6 bin mekatronik değişse 7-8 lira para vermemek için. garantili binecekseniz orası ayrı.

Bu yaşadığım arıza sürecinde Otosan garanti birimiyle çok kere görüştüm eğer araba garantisi bitse dahi araba servis bakımlıysa yardımcı olunacağı söylendi, dsg de aynı sıkıntılar olabiliyor ve vw servisleri iyi niyet garantisi altında ücret almadan veya kısmi ödeme alarak sorunu çözüyor.

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
On 23.02.2019 at 23:29, Erdem Çağla yazdı:

Focuslarinki yagli kavramaymis sanirim bu 1 le 2 arasindaki titreme focuslarda pek olmuyormus eger arac hep yetkili serviste bakim gorduyse iyi niyet garantisine sokup cuzzi bi rakamla yardimci oluyorlar japon arabalari guzel tabide dizel otomatik yeni hondalar suan cok yuksek imkanlarim izin vermiyor:)

On 23.02.2019 at 23:24, Tayfun Aydın yazdı:

Hocam focuslarda şöyle bir durum var. focusların powershift şanzımanlarına çok fazla güncelleme geldi ve işin kötü tarafı servisler bu güncellemelerden bihaber. Bu sebepten kullanıcıların peşine düşmesi gerekiyor. güncellemeler tam ve yapılmışsa titreme ortadan kalkıyor. titreme genel olarak güncellenmemiş otomatiklerde var. kalkışta bazılarından ses de gelebiliyor. Baskı balatayı erken bitirdiği de söyleniyor ama bu sorun manuellerde ağırlıklı olarak.

Bayagi bi arastirdim focuslarda baski balata sorunu cok nadir oluyormus bide araci kullanipta memmun kalmayan neredeyse yok gibi..cok hosuma gidiyor araç yakitida bayagi iyimis

On 23.02.2019 at 23:24, Tayfun Aydın yazdı:

Bayagi bi arastirdim focuslarda baski balata sorunu cok nadir oluyormus bide araci kullanipta memmun kalmayan neredeyse yok gibi..cok hosuma gidiyor araç yakitida bayagi iyimis

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
On 23.02.2019 at 18:33, Onur Demirci yazdı:

Arkadaşlar 2016-2018 arasi otomatik Focus almayi düşünuyorum....

2015 model Trend X paket, var kardeşimde, düşünürsen yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
3 saat önce, Ahmet Çankaya yazdı:

2015 model Trend X paket, var kardeşimde, düşünürsen yardımcı olurum.

Tesekkur ederim şuan butce ayarlamaya calisiyorum cozersem, iletisime gecerim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...