İçeriğe Yönlendir

Biz Diyince Anlamıyorlar, Bir de Bu Adam Desin Bakalım

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Nihat Palolu

Kendi çöpünü çöpe atmaya utanan, ama ortalığa savururken utanmayan bir toplumuz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Mahalle kadınları tanıdığım komşular kızlar. Sokakta çekirdek çitleyip yerleri bembeyaz kabuk yapmışlar. Gülerek atmasanıza yere bir poşete koysanıza kendi kapınızın önü maf olmuş dedim.
AmAnnnnnn dediler nasıl olsa çöpçüler süpürüyor. Para alıyorlar işleri ney dediler
Yüzüm kızardı sessizce devam ederken içimden geçti.
Bu kadar yontulmamışın nereden türediği belli oldu dedim  içimden....
Kafa yapımız tamamen toplum olarak değişmeli

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan
19 saat önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

İnsanımız eskiden cahildi belki okuma yazma bilmiyordu ama görgülüydü, nezaketli idi, oturmasını kalkmasını, adab-ı muaşeret bilirdi ve temizdi; şimdi güya herkes tahsil yapmış ama eski cahilleri mumla aratıyor bize 'kara' cahiller... Bakıyorum gençlere bitikler, ellerinde birer telefon gömülmüş kalmışlar sanal aleme, hayatta neler oluyor bitiyor farkında değiller, dizilerden ibaret sanıyor herkes hayatı, oldum zannediyor herkes kendini. Güzel bir sofradan veya şahane bir manzaradan poz verme ile veya metraja giren rakı, kahve, bira, sigara vs. ile verilen iki kare resimle kültürlendiğini ve çağdaşlaştığını sanıyor insanımız.  Marka ibareli karton bir bardakta taşıdığı kahveyle metrolarda, sokaklara statü kovalıyor insanımız, bak ben de yapıyorum, bak ben de gidiyorum diye kendinden başkasını yaşıyor sosyal alemde... Düğünlerimiz, cenazelerimiz, bayramlarımız eskisi gibi değil artık. Baby showerlar, acayip isimli partiler ve israf dolu çocuk doğum günleri var artık hayatımızda mütevazilik ve sadelik koşar adım kaçıyor bizden...Kurbağa yaşamadı bizim yaşadığımız başkalaşımı...Yeniden yükselmek için en dibi en kısa sürede bulmamız dileğiyle...    

Okul okumamışlardı ama cahil değillerdi hocam. Rahmetli babaannem vardı. Okuma yazması yoktu ama tanıdığım bayan proflardan bile daha hanımefendi idi oturması konuşması inceliği ile

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
3 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Okul okumamışlardı ama cahil değillerdi hocam. Rahmetli babaannem vardı. Okuma yazması yoktu ama tanıdığım bayan proflardan bile daha hanımefendi idi oturması konuşması inceliği ile

Tabir olarak söyledim Hocam yıllardır öyle söylenegeldiği için yoksa Anadolu insanının bilgeliği, görgüsü ve irfanı okuma yazma bilmesi ile sınırlandırılamaz.  

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Dusunce şu: herkes atiyor, benim attigim 1 tane cöpten ne olacak...

Yurtdisinda köylerden geciyorum bazen. Sagda solda 1 tane  plastik poset bile ucusmuyor. Olur da bir redbull kutusu gorursem yerde anliyorum ki oradan bir Türk gecmis

12 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Kendi çöpünü çöpe atmaya utanan, ama ortalığa savururken utanmayan bir toplumuz :D

Bir de bu var... Sokaga atmak marifet, belki delikanlilik. Cope atmak ise enayilik salaklik

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
On 24.02.2019 at 15:04, Mehmet Göktürk yazdı:

:D biz daha eve zor dönüyoruz, dijital diyince cep telefonu alır bizimkiler :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...