İçeriğe Yönlendir

Sizce Prins Silverline mı, Yoksa Landi Renzo mu?

Atalay Özcan

Recommended Posts

Atalay Özcan

Aracım 2015 model Ford Focus trend X .28.000 km de.Malum benzin fiyatları çok olduğu için LPG kit taktırmak istiyorum.

Ancak bu konuda kararsız kaldım.Servis ikisi için de aynı fiyat verdi.Bu konuda görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Bu arada Landi Renzo 2 sene motor garantisi veriyormuş.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Aracım 2015 model Ford Focus trend X .28.000 km de.Malum benzin fiyatları çok olduğu için LPG kit taktırmak istiyorum.
Ancak bu konuda kararsız kaldım.Servis ikisi için de aynı fiyat verdi.Bu konuda görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Bu arada Landi Renzo 2 sene motor garantisi veriyormuş.

Teşekkürler.
Garanti de neleri kapsıyor kit önemli de montaj kit den daha önemli iyi araştırın derim ben olsam prins derim
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Prins veya Brc tercih sizin. Yalnız Prins İpragaz çatısı altına geçtiğinden beri eski kalitedeki Prins değil. Ford güncelde brc ile bir ortaklık anlaşması yaptı bu yüzden yetkili servislerde 0 km dahil garantili montaj yapılabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Atalay Özcan

Peki landrirenzo hakkında bilginiz var mı.

İkisine de 4300 tl fiyat verdiler.Sizce uygun mu?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benim araçta prins var gayet memnunum. Landinin garantisi neleri kapsıyor ona dikkat etmek gerekir. 

Bakım fiyatları nasıl, filtresi kaç lira ve kaç binde değişiyor. Benim filtre mesela 300 tl, pahalı. Prinste filtre 20 bin km de değişiyor.

Birde en önemli olan şey montajdır. Kaliteli işçilik mühim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bas brc veya atikeri gec derim

motor garantisi yalan . Kendi taktiklari kitin parcalariji garanti etsinler yeter

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atalay Özcan
13 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Benim araçta prins var gayet memnunum. Landinin garantisi neleri kapsıyor ona dikkat etmek gerekir. 

Bakım fiyatları nasıl, filtresi kaç lira ve kaç binde değişiyor. Benim filtre mesela 300 tl, pahalı. Prinste filtre 20 bin km de değişiyor.

Birde en önemli olan şey montajdır. Kaliteli işçilik mühim.

Prins hangi modeli var sizde?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
5 dakika önce, Atalay Özcan yazdı:

Prins hangi modeli var sizde?

Prins VSI, Khein enjektörlü modeli. V8 araç için. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
34 dakika önce, Ali Gök yazdı:

motor garantisi yalan.

Subaplar yanarsa durum ne olacak?

19 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Prins VSI, Khein enjektörlü modeli. V8 araç için. 

Gerçek Prins budur. Piyasada satılan tecnomax ürün Prins değil tamamen omvl dir üzerinde de yazar zaten tabi Prins çıkartmasını sökünce. Silverline modelin enjektörleri Japon Keihin değil malum olunduğu üzere.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atalay Özcan
4 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Gerçek Prins budur. Piyasada satılan tecnomax ürün Prins değil tamamen omvl dir üzerinde de yazar zaten tabi Prins çıkartmasını sökünce. Silverline modelin enjektörleri Japon Keihin değil zaten.

Siz olsanız ne tercih edersiniz.Silverline yeterli olur mu

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
15 dakika önce, Atalay Özcan yazdı:

Siz olsanız ne tercih edersiniz.Silverline yeterli olur mu

Normal kullanıcı için yeterlidir. Ben Prins silverline ile Brc Sequent 32 arasında kalmıştım ikisi de aynı fiyattı. Tercihimi Brc den yana kullandım. Prins yetkili servis bakım ve filtre fiyatları aşırı uçuk misal 10 bin bakımına 230 tl istiyorlar sadece filtre değişimine mecbur yaptırıyosun garanti boyunca. Tabi montaj ve işçilik kalitesi de bu tercihimin belirlenmesinde etkili oldu.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

BRC yeter focusa. Silverline düşük versiyon prinsin. Vsi2 olmayacaksa fiyat farkı varsa brc olsun. 

Yorum bağlantısı
Atalay Özcan
6 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

BRC yeter focusa. Silverline düşük versiyon prinsin. Vsi2 olmayacaksa fiyat farkı varsa brc olsun. 

Hiç landrenzo ya bakmayayım o zaman.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

BRC bayii ağı geniş. Ucuz modelleri çıkmış ama onlari takmayı teklif ederlerse taktirmayin.  Montajı da sadece BRC takan bir yerde yaptırın.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 saat önce, Koray Demir yazdı:

Gerçek Prins budur. Piyasada satılan tecnomax ürün Prins değil tamamen omvl dir üzerinde de yazar zaten tabi Prins çıkartmasını sökünce. Silverline modelin enjektörleri Japon Keihin değil malum olunduğu üzere.

Hepsinde yanacak zaten kacari pek yok

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Şimdi, Ali Gök yazdı:

Hepsinde yanacak zaten kacari pek yok

Garanti süresi içerisinde yanarsa diye sormuştum.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Garanti süresi içerisinde yanarsa diye sormuştum.

Garanti icin verdikleri evrakta subap erimesi vs kardiliyor yaziyormu?

tam olarak motorda ne garantisi veriyorlar sonradan yalan olmasin bu garantinisi diye soyluyorM

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Şimdi, Ali Gök yazdı:

Garanti icin verdikleri evrakta subap erimesi vs kardiliyor yaziyormu?

tam olarak motorda ne garantisi veriyorlar sonradan yalan olmasin bu garantinisi diye soyluyorM

Garanti belgesinde yazmaz normal. Garanti lpg kitini ve parçalarını içerir sadece o konu ayrı bu dediğimizle. Bendeki poliçede yazıyor misal. Yetkili bir bayii arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz motor sigortalanıyor bu türden ihtimallere karşı. Mutlaka ilave edilmesi gerekir montaj beraberinde.

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
Prins veya Brc tercih sizin. Yalnız Prins İpragaz çatısı altına geçtiğinden beri eski kalitedeki Prins değil. Ford güncelde brc ile bir ortaklık anlaşması yaptı bu yüzden yetkili servislerde 0 km dahil garantili montaj yapılabiliyor. 

Ford benim lpg li aracimi servisine sokmazken brc ile anlasma mi yapmis.Himmmm servisin bahcesinde takacaklardir politikalarina sadiklarsa.

https://www.ford.com.tr/ford-sahipleri/bakim-ve-onarimlar/lpg-kiti

Buyur burdan yak.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
36 dakika önce, Hasan Yıldız yazdı:

Ford benim lpg li aracimi servisine sokmazken brc ile anlasma mi yapmis.Himmmm servisin bahcesinde takacaklardir politikalarina sadiklarsa.

https://www.ford.com.tr/ford-sahipleri/bakim-ve-onarimlar/lpg-kiti

Buyur burdan yak.

Çok eskiden almıyorlardı doğrudur bayadır var (2013 olması lazım) ama önceden Ford Otosan landirenzo ile anlaşmalıydı garantili montaj olarak. Servisler lüzumsuz politikalarından dolayı çok müşteri kaybetti şimdilerde geri kazanmaya çalışıyorlar bi de malum zaruret hali her türlü şeyden para kazanmaya odaklıyor firmaları. Montaj yapılan servislerde bir lift salt lpg montajı için ayrılmış durumda ayrı gayrı yok yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
Çok eskiden almıyorlardı doğrudur bayadır var (2013 olması lazım) ama önceden Ford Otosan landirenzo ile anlaşmalıydı garantili montaj olarak. Servisler lüzumsuz politikalarından dolayı çok müşteri kaybetti şimdilerde geri kazanmaya çalışıyorlar bi de malum zaruret hali her türlü şeyden para kazanmaya odaklıyor firmaları. Montaj yapılan servislerde bir lift salt lpg montajı için ayrılmış durumda ayrı gayrı yok yani.
2 ay evvel rica minnet sadece yazilim yuklemeye razi ettik baska hic bir islem yapamayacaklarini soylediler Eskisehir de.
Arac lpgli mi,bulasici hastalikli mi ayirt edemezsin.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 saat önce, Atalay Özcan yazdı:

Peki landrirenzo hakkında bilginiz var mı.

İkisine de 4300 tl fiyat verdiler.Sizce uygun mu?

ben aracimda landirenzo evo kullaniyorum.Soru varsa cevaplayabilirim.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Atiker Gold bence gerçekten iyi bir kit, ekonomi yapmak için  4-5 bin TL ye lpg takmak bana mantıklı gelmiyor. Subaplar genelde 50-70 bin km sonra yanıyor 2 yıl verilecek garantide zaten bu km yapılıp yakılmaz diye tahmin ediyorum. Landi renzo lpg kiti kullandım gayet memnundum da  fakat arıza vs olduğunda servisini bulmak sıkıntılı memleketten servis bulamadığım için benzinle gelmiştim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...