İçeriğe Yönlendir

Bisikletim ve Motosikletim

Ahmet Kiriş
Çözüme git Yurdaer Elay tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Beni de beklesene abi :P

Ekipmanlarım hazır :exc1:Ehliyet sınavına da önümüzdeki ay giriyorum.:seytan:

125cc serbest olacak yeğen

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ahmet Kiriş yazdı:

Eşeğin büyüğü ahıra girdi. 😁

04D3861B-9C11-4CA1-88AF-01C077DCDEA8.jpeg

Abi bekliyorum. Kaskını eldiveni unutma. 😁

Abi hayırlı olsun, resmini atınca hedefte bu var sandıydım, meğer garajdaymış. Bununla bariyerler geçtiğini bile farketmez :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Off, ne biçim kasko primi çıkar şimdi buna.. 

Al sen al.. böyle büyük makineler al.. 

Motor büyükmüş, Vergisi çoktur bunun.. 

Motosikletin kaskosunu bir ona bir buna zeyilleriz, hangisine bineceksem 😂

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Çağlar Bayur yazdı:

125cc serbest olacak yeğen

clio 5 ten başl..pardon motor 250cc den başlar dicektim :exc1:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

clio 5 ten başl..pardon motor 250cc den başlar dicektim :exc1:

sikortasız motor candır

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Kiriş yazdı:

Motosikletin kaskosunu bir ona bir buna zeyilleriz, hangisine bineceksem 😂

Tabi ki. Yaparız. Her işlemi tamamla butonuna basma bedeli 250 lira. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tabi ki. Yaparız. Her işlemi tamamla butonuna basma bedeli 250 lira. 

Kaskosuz binecez galiba 😂😂😂

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Servet Aydın yazdı:

Demek ki 1290 boşa çıktı. Alırım bi dal

1 dal 125 cc eder, bence makul 😁

Çok zalım çok 🦅

26897DB9-F436-4922-990D-B3D2441A1AF5.jpeg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

2017 de aldığım giriş seviyesi Kron TX150 bisikletimi gecen hafta sattım.

k8fpgm1.jpg

1000 km civarı bir mesafe yaptiktan sonra artık bir tık yükseltmenin zamanı gelmişti.

TX150 yi sattıktan 2 gün sonra aşağıdaki Salcano XRS030 yol bisikletini aldım. 

c3ajagw.jpg

Tiagra setli, 52 kadro bisiklette 50x34 krank ve 11x28 arka ruble mevcut.

Jant göbekleri bilyalıdan rulmanlıya değiştirildi. Akışı çok iyi.

Bugün sabah 16 km lik bol rampalı bir güzergahta deneme yaptım, vites oranları TX150 den büyük olmasına rağmen rampalarda beklediğim kadar zorlanmadım. (1.vites oranı 1.29, Kron TX150 nin 1.vites oranı 1.16 idi)

Birkaç eksiğim var, onları da alırsam eksiğimi tamamlaracağım.

Artık bu sene turlara başlamam gerek 👍

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Bu sabah 10 motosiklet yeşilovacık tarafına sürdük.

Dönüş yolunda yaklaşık 1,5 saat önce otoyolda önümüzdeki 2 aracın birbirine sürterek aniden kaza yapıp durmaları otoyol trafiğini felç etti ve bu felçlikte gelip bizi buldu. 

İki arkadaşım kaza yapan araçların hemen ardında iken ani frenle biri duruyor, diğeri duramayıp, duran motosiklete çarpmak suretiyle ikisi de yere düştü, motosikletler devrildi vs.

Şükür canlarında çok bişey yok, hepsi tam ekipman koruyucu ile seyahat ediyorlardı. Motosikletlerinde muhtelif hafif kırık dökük mevcut. 

Bende hemen arkalarındaydım, öndeki araçlarda fren lambalarını görünce direk arkadan gelenleri kontrol ve kontrayı basıp en sağ şeride attım kendimi, 2 sn geç kalsam belki kazazedelerden biriydim. 

Vesile ile, koruyucu ekipmanların önemini, trafiği okumanın sizi hangi olası senaryolardan koruduğunu ve kullandığınız motosikletin teknik özelliklerinden, motosikletin bakımı, lastik durumu ve basınçları, fren balatasına kısaca iğneden ipliğe ne kadar parça varsa, bakımlı olmasının faydalarını iliklerime kadar hissettim.

Lütfen, kaç cc olduğunun önemi yok, motosikletinizin bakımına ve koruyucu ekipmansız yola çıkmamaya özen gösterelim. Eğitimsiz motosiklet kullanmayalım.

Kazasız şürüşler dilerim. 🧿

• Beğen 8
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Ahmet Kiriş yazdı:

Lütfen, kaç cc olduğunun önemi yok, motosikletinizin bakımına ve koruyucu ekipmansız yola çıkmamaya özen gösterelim. 

Sadece motorsiklet değil bisiklette bile ekipman önemliymiş. Çarşamba günü işten  bisikletle gelirken araçların beni sıkıştırması sonucu düştüm. Eldiven yoktu ellerimde iki avuç içimde pert. Ekipman mühim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ahmet büyük geçmiş olsun. Bak bu işareti boş geçme. Alayım 1290'ı kapatalım bu konuyu

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Geçmiş olsun. Aralık ayında bisikletten uçtum. 3 ay el bileği ve dizim ağrı yaptı. Hala lodosta bilek sızlıyor. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Servet Aydın yazdı:

Ahmet büyük geçmiş olsun. Bak bu işareti boş geçme. Alayım 1290'ı kapatalım bu konuyu

Bugün 1290 kullanırken oldu bütün bunlar abi 😉

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Serkan Maden yazdı:

Sadece motorsiklet değil bisiklette bile ekipman önemliymiş. Çarşamba günü işten  bisikletle gelirken araçların beni sıkıştırması sonucu düştüm. Eldiven yoktu ellerimde iki avuç içimde pert. Ekipman mühim.

Geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Ahmet Kiriş yazdı:

Bu sabah 10 motosiklet yeşilovacık tarafına sürdük.

Dönüş yolunda yaklaşık 1,5 saat önce otoyolda önümüzdeki 2 aracın birbirine sürterek aniden kaza yapıp durmaları otoyol trafiğini felç etti ve bu felçlikte gelip bizi buldu. 

İki arkadaşım kaza yapan araçların hemen ardında iken ani frenle biri duruyor, diğeri duramayıp, duran motosiklete çarpmak suretiyle ikisi de yere düştü, motosikletler devrildi vs.

Şükür canlarında çok bişey yok, hepsi tam ekipman koruyucu ile seyahat ediyorlardı. Motosikletlerinde muhtelif hafif kırık dökük mevcut. 

Bende hemen arkalarındaydım, öndeki araçlarda fren lambalarını görünce direk arkadan gelenleri kontrol ve kontrayı basıp en sağ şeride attım kendimi, 2 sn geç kalsam belki kazazedelerden biriydim. 

Vesile ile, koruyucu ekipmanların önemini, trafiği okumanın sizi hangi olası senaryolardan koruduğunu ve kullandığınız motosikletin teknik özelliklerinden, motosikletin bakımı, lastik durumu ve basınçları, fren balatasına kısaca iğneden ipliğe ne kadar parça varsa, bakımlı olmasının faydalarını iliklerime kadar hissettim.

Lütfen, kaç cc olduğunun önemi yok, motosikletinizin bakımına ve koruyucu ekipmansız yola çıkmamaya özen gösterelim. Eğitimsiz motosiklet kullanmayalım.

Kazasız şürüşler dilerim. 🧿

Serkan Maden yazdı:

İkinize de geçmiş olsun.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok geçmiş olsun herkese, 

Zafer Akçay videoları izliyorum youtubeda gerçekten çok bilgilendirici. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok geçmiş olsun kardeş, grup sürüşü ekstra sakattır bilirsin, aman diyim, arabada basıyoruz falanda motorda bunu  bin kez düşünmek lazım, şakası yok...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...