İçeriğe Yönlendir

BMW X1 Yaya Güvenliğinde Sınıfta Kaldı!

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Hiç bir fren, uyarı yapmadan yoluna devam eden X1 sınıfta kaldı. Haberin videosu:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Gerçek testte de çok başarılı değil. Orada burada şurada adam var diyor ama fren yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

En azından mitsubishi gibi kararsız değil.

Panjurum şekil önümden çekil ulayn dedi vurdu geçti :biggrin:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
37 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Gerçek testte de çok başarılı değil. Orada burada şurada adam var diyor ama fren yapmıyor.

Yönlendirilmiş led'ler ne güzel çalışıyor.

Bence yazılımla düzeltilir bu durum. Sonuçta yayayı algılıyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yönlendirilmiş led'ler ne güzel çalışıyor.

Bence yazılımla düzeltilir bu durum. Sonuçta yayayı algılıyor.

Yoldaki kimseyi sektirmeden hepsine selektör atılır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu araçlar buralarda çoğalsın, dalarım bunlara ben. En nefret ettiğim şey, gözüme ışık tutulmasıdır. 

Yorum bağlantısı
Talat Tekin

haha Honda tam benim istediğim ayar. hafif tıklayıp bırakma :) ,
o elinde telefon olan, sarışın, kendi beğenmiş edayla ve yaya geçidinden elidor reklamlarındaki gibi umarsızca yürüyen kıza tam da bunu yapmak istiyorum

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yaya güvenliğinden sınıfta kalan az km deki ilk jenerasyon x3 leriniz öldüm fiyatından pardon değerinden alınır :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Hiç bir fren, uyarı yapmadan yoluna devam eden X1 sınıfta kaldı. Haberin videosu:

Şu AEB sistemlerinde BMW'nin düzgün puan aldığına şahit olmadım.

Birde bu test yaya güvenliği değil de, güvenlik sistemleri testi olarak geçmiyor mu? Yaya güvenliği testlerinde aracın yayaya çarpmasında yayaya ne kadar zarar verdiği ölçülüyor. Burada güvenlik sisteminin pedestrian-detection kısmı test edilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bu sistemi bir süper zeka gerçek hayatta denemişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Şaka bir yana, gün geçtikçe insanlara “sen düşünme biz düşündük, sen görme biz gördük, sen yapma biz yaptık” mantığını aşılıyorlar. Gelecekte çok garip bir varlık haline gelecek insanoğlu. 10 sene önce otomatik araçlar bu kadar revaçta değilken şimdi insanlar manuel sistemlerden günah gibi kaçıyor. “Rahat” diye diye “yokuşta araç kaydırmama” sistemini türettirdik. Kaydırma işte, kaydırıyorsan da kaydırmayana kadar trafikte kullanma... Bu rahat bize batacak ama hayırlısı. 

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
5 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Şaka bir yana, gün geçtikçe insanlara “sen düşünme biz düşündük, sen görme biz gördük, sen yapma biz yaptık” mantığını aşılıyorlar. Gelecekte çok garip bir varlık haline gelecek insanoğlu. 10 sene önce otomatik araçlar bu kadar revaçta değilken şimdi insanlar manuel sistemlerden günah gibi kaçıyor. “Rahat” diye diye “yokuşta araç kaydırmama” sistemini türettirdik. Kaydırma işte, kaydırıyorsan da kaydırmayana kadar trafikte kullanma... Bu rahat bize batacak ama hayırlısı. 

Teknoloji hızla gelişiyor... Çağa ayak uydurmak lazım...Ama aynı teknoloji insanoğlunun da sonunu getirecek... Yıllar yıllar sonra bizim mısır piramitlerini inceledimiz gibi bizim yaptıklarimizida incelicekler... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eee neden çarpmış bu...

Durmaya programlanmamış gibi..

Volvo daha komikti :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Volvo bu başarısızlıklara rağmen yılmadı ve başardı. Bu teknolojiye öncülük etti ve sonuç ortada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...