İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - 1.25 Kısa Mesafe Yakıt Ölçümü

Vedat Kildiric

Recommended Posts

Vedat Kildiric
(düzenlendi)

Arkadaşlar  bugün arabayı ustaya görürdüm benzini komple altan boşaltıp  2lt benzin koyup şehir ici   22km gittik ve toplam 556 kuruş yaptığını gördüm demekki  arac soğukken kısa mesafede  cidi yakıyormuş onu anladim

tarihinde Vedat Kildiric tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Vedat bey aracınız için değerlerin normal olduğunu düşünüyorum. Lpg li araç için uzun yolda 30 kuruş normalken  benzinli bir araç şehir içinde 55 kuruş  yakabilir. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

22 km sonunda depoda hiç yakıt kalmadı mı? Hepsini çekebiliyor mu pompa?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Fiesta 1,25 aracım var hafta içi sabah akşam kısa mesafe trafik yoğunluğu olmayan yollarda (2~5 km arası) kullanılıyor. Hafta sonu 10~15 km kullanılıyor. kış mevsimi ortalaması 7,3~7,5 lt/100km arasında değişiyor. soğuk motor ortalaması 48~50 kuruş. Trafik durumunuza göre aracınızın yakıtı bence normal.

13 saat önce, Vedat Kildiric yazdı:

Arkadaşlar  bugün arabayı ustaya görürdüm benzini komple altan boşaltıp  2lt benzin koyup şehir ici   22km gittik ve toplam 556 kuruş yaptığını gördüm demekki  arac soğukken kısa mesafede  cidi yakıyormuş onu anladim

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Gunde 7 8 km kullanim icin bu degerler cok normal. Benim gibi gunde 50 km yol yapiyorsaniz benzinde kullanmak düşündürebilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric

Hata bugün bir tüpçü atilere gittim tup takarsam kaça malolur dedim 

1.600 tl normal tup 1.700de ince tup  olanı varmış malum  benim bagaj ufak olduğundan yer azlarlasın dedim  baktım fiyatlar uçmuş ben dedim 22 km de2 litre benzin yapıyorum dedim adam inanamadı ya nasıl olur en az benzinde 75 kuruş yakarıyor  kardeşim dedim komple benzini arabanın altındaki benzin filtresini soktuk altına bidon koydum kontak ac kapa yaparak devamlı komple  benzini boşaltın dedim  sonra 2 litre benzini depoya koyarak km sıfırladım 22 km gittim dedim ozamanki aldığım benzin fiyatı 5.99 tl dedim adam bana inanmadı benim filorin  multi jet 1.3 doblo  var 4.60 tl yakiyor sen bunu benzinde yaka samsun yok diyor .

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Vedat Kildiric
On 26.02.2019 at 10:55, Furkan Ateş yazdı:

bir depo benzin ile kaç km yol yapıyor?

ve lpg ile de?

Hiç denemedim benzin fiyatlarından dolayı kardeşim

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Konuda noktalama ve yazimdan kaynakli anlasilmayan yerler var.

Kurus hesabi herzaman yaniltir.net olcum litreyle olur.litre hesabina gelecek olursak 1 litre ile 11 km normal bir deger. ustalarca inanilmayacak kismi neydi?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Vedat Kildiric

Tüp kaktirmayi   düşündüm  ustaya  durumu anlatım 22 km 2 lt benzin  gidiyor  dedim  inanmadı  şehir  içi  onda doblo 1.3 multi jetin  75 kuruş yakıyor  dedi tüpçü  nasıl olur dedi bana inanmadı  ama benim fiesta motor ısınmadan  işyerine vardığım  icin  100 tl benzinle 100 metre gidiyorum dedim  tupcude dediki  tup taksakda  durum  değişmez  kisamesafede tüpte yakar  dedi   işyerime 2km mesafe  olduğu  için  yakardedi 

Yorum bağlantısı
Onur Okudan
On 29.03.2019 at 01:47, Vedat Kildiric yazdı:

Tüp kaktirmayi   düşündüm  ustaya  durumu anlatım 22 km 2 lt benzin  gidiyor  dedim  inanmadı  şehir  içi  onda doblo 1.3 multi jetin  75 kuruş yakıyor  dedi tüpçü  nasıl olur dedi bana inanmadı  ama benim fiesta motor ısınmadan  işyerine vardığım  icin  100 tl benzinle 100 metre gidiyorum dedim  tupcude dediki  tup taksakda  durum  değişmez  kisamesafede tüpte yakar  dedi   işyerime 2km mesafe  olduğu  için  yakardedi 

Vedat bey merhabalar

2000 model var bendede yeni aldim sayilir 5 aya yakin oldu 

ay basinda tup taktirdim 

sehirler arasi uzun yolda 2 kisiyle 100tl / 395 km yol gittim ( opet aygaz litre fiyati3.37 tl )

Atiker Atikfast modeli uygunmus bu araclara 1800tl

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric

Onur bey öncelikle hayırlı olsun  güle güle kullan  diyorum benzin fiyatlari boyle giderse tup taktirmayi dusunuyorum  sehir icinde  kac km 100 tl gidiyorsunuz  saygilar

Yorum bağlantısı
Onur Okudan
On 07.04.2019 at 02:32, Vedat Kildiric yazdı:

Onur bey öncelikle hayırlı olsun  güle güle kullan  diyorum benzin fiyatlari boyle giderse tup taktirmayi dusunuyorum  sehir icinde  kac km 100 tl gidiyorsunuz  saygilar

Teşekkür ederim Veda bey

size söyle söyleyeyim 100lira benzin ile 6.50 litre fiyatlarındayken 170-180 km civarı gidiyordu şehir içi :)

bence acilen taktırın LPG yi aracanıza

ama motorunuz düzgünse sıkıntısızsa 

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
On 11.04.2019 at 21:17, Onur Okudan yazdı:

Teşekkür ederim Veda bey

size söyle söyleyeyim 100lira benzin ile 6.50 litre fiyatlarındayken 170-180 km civarı gidiyordu şehir içi :)

bence acilen taktırın LPG yi aracanıza

ama motorunuz düzgünse sıkıntısızsa 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...