İçeriğe Yönlendir

Polo - Sabah Soğukta Geç Çalışma Sorunu

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Enes Talha Tüfekçi

Merhabalar,
2007 model LPG'li aracımda hava eksilerde ve motor soğukken hem araç vuruntulu çalışıyor hem de marş almıyor. Bir gün marş motoruna zarar vereceğim diye korkuyorum. Servise götürdüm ve hararet müşürünü değiştirdiler. Faydası olmadı. Daha önce başına gelen oldu mu acaba? Muhtemel sebepler neler olabilir? Bu arada aracı iki gün tamamen benzinde kullandım ve ne yazık ki aynı sorun yine yaşandı. Aküsü yeni ve tam dolu. Akü kaynaklı değil. Bujileri yeni değiştirdim. LPG'ye uygun buji taktırdım.   

İlk çalıştırdığımdaki titreme motor kulağı değiştiği için ortadan kalktı büyük oranda.

Sorunun videosu linktedir:

https://www.youtube.com/watch?v=pR4MhHfXpbI

Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Lpg tüpünden vanasını kapatın. Aracı lpgye alıp sistemde kalan son lpgyi de tüketin. Araç benzine kendisi geçsin. Sonra sabah aracı çalıştırın.
Sorun kaybolduysa lpg enjektörleriniz veya lpg kesiciniz veya lpg regülatörünüz kaçırıyordur. Ondan kaynaklıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
(düzenlendi)
45 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Benzinde de bu sorunu yapıyor mu araç?

Yapıyor hocam. iki gün tamamen benzinde kullandım ve ne yazık ki aynı sorun yine yaşandı. 

10 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

su eksiltiyormu?

Hayır Doğan Bey. 

44 dakika önce, Burak Uzel yazdı:

Lpg tüpünden vanasını kapatın. Aracı lpgye alıp sistemde kalan son lpgyi de tüketin. Araç benzine kendisi geçsin. Sonra sabah aracı çalıştırın.
Sorun kaybolduysa lpg enjektörleriniz veya lpg kesiciniz veya lpg regülatörünüz kaçırıyordur. Ondan kaynaklıdır.

Hocam öyle de denedim. Geçen gün gaz bitmişti akşamdan. Bİr sonraki gün kendisi doğal olarak benzinde çalıştı ama aynı sorun yine cereyan etti.

Arabanın çıkardığı ilk ses biraz garip değil mi? İkinci olarak göstergeler bile zorla ve yavaş yavaş gidiyor ekrandan. 

tarihinde Enes Talha Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
52 dakika önce, Burak Uzel yazdı:

Dediğinizi denemedim Burak Hocam. Yanlış anladım. Aslında montaj yeni yapıldı sayılır. 6-7 ay oldu. Bir de Aracımın LPG öncesi kış şartlarında nasıl çalıştığını bilseydim daha iyi olacaktı.

Yorum bağlantısı
Mustafa.Pehlivan

benim aracımda Lpg'de iken arada geç alıyordu, 2-3 gün benzinde kullandım ve bu sorunu hiç yaşamadım soğuk havalarda bile.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eğer ki lpg yi kapattınız benzinde de aynı sorun varsa krank diyorum ben. Hararet müşirinden yapmaz. Hararet müşiri arızası olsa gün içerisindeki sonraki çalışmalarda araç boğularak çalışırdı.

Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Eğer ki lpg yi kapattınız benzinde de aynı sorun varsa krank diyorum ben. Hararet müşirinden yapmaz. Hararet müşiri arızası olsa gün içerisindeki sonraki çalışmalarda araç boğularak çalışırdı.

evet

49 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Ben nedense atesleme ekipmanlarindan supheleniyorum.

ben de baştan beri öyle düşünüyorum ama bu durumun o kadar çok sebebi olabilir ki. 2-3 bin liraya kadar çıkar iş; üstelik kaç kere servise gidip geleceğim acaba. 

bujiler sıfır. acaba bobinden olabilir mi? marş motoru olsa sıcak havada da aynısı olurdu. 

artık 2-3 gün sürekli benzinde kullanıp benzini bitirip yeni benzin alıp deneyeceğim bakalım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Enes Talha Tüfekçi yazdı:

evet

ben de baştan beri öyle düşünüyorum ama bu durumun o kadar çok sebebi olabilir ki. 2-3 bin liraya kadar çıkar iş; üstelik kaç kere servise gidip geleceğim acaba. 

bujiler sıfır. acaba bobinden olabilir mi? marş motoru olsa sıcak havada da aynısı olurdu. 

artık 2-3 gün sürekli benzinde kullanıp benzini bitirip yeni benzin alıp deneyeceğim bakalım.

valla ben olsam ucuzdan pahaliya ilerlerdim.Buji degismis nasil olsa, bobinde degisirdim ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 saat önce, Enes Talha Tüfekçi yazdı:

Bobin olsa araç tekleme yapar. Bujiler yeni değişmiş. LPG yi kapattım demişsiniz. Lpg açık olsa regülatör diyaframı patlak derdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
12 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

valla ben olsam ucuzdan pahaliya ilerlerdim.Buji degismis nasil olsa, bobinde degisirdim ..

mantıklı olan o alpay hocam. bu araç sayesinde otomobili öğreniyorum parça parça :) biraz da isteyerek yaşlı bir araç almıştım. bakalım başa gelen çekilir.

11 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bobin olsa araç tekleme yapar. Bujiler yeni değişmiş. LPG yi kapattım demişsiniz. Lpg açık olsa regülatör diyaframı patlak derdim.

tekleme yok çok şükür. araç benzini geç alıyor ve ateşliyor sanki. göstergeler de geç geliyor videoya bakarsanız. canlı ve hızlı bir çalışma yok. 

bobin değilse de benzin deposundan başlar gider gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benzin pompasinda sorun olsa benzinde surekli duzensiz calisir diye tahmin ediyorum. Yinede voltaji bir olcturun. Benim aklima hala krank geliyor. Akismetre oksijen sensoru vs buna sorun olur mu emin degilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...