İçeriğe Yönlendir

2. Elde Takas Nasıl Olur?

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba

Aracımı üstüne nakit para vererek başka araçla takas edeceğim bu işlem için noterde dikkat etmem gereken bir husus var mı Bir de hangisini önce gerçekleştirmemiz daha doğru olur benim satışı almam mı onun satışı alması mı her iki taraf içinde bu güven olayı nasıl olcak orasını çözemedim. Sonuçta ben karşıdaki kişiye aracının ücretinin belli bir kısmını ödeyeceğim o da benim araca nakit ödemeden aracımı devretmiş olacağım aklım karıştı biraz🙄

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
(düzenlendi)

Iyi aksamlar

Noter iki aracinda satis kagitlarini beraber cikaracak .

Alıcıda satıcıda Iki aracada ayni anda imza aticak karşılıklı.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Öncelikle karşınızdakine güven duyacağınız durumda olmasi gerek, gözünüz tutmuyorsa soylediklerinde tutarsizlik seziyorsaniz maceraya hiç gerek yok. Islemler noter huzurunda olduğu için takas durumunu söyler, karsilikli alim satim islemlerine başlarsınız.. noter huzurunda yapıldığı içinde herhangi bi sorunda satışın o an iptal edileceğini düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Çok satış yaptım öyle. Arabalar aynı yerde olsun satıştan sonra anahtarı verip anahtarı alın. Çok pimpirik varsa şase no kontrol edin araç üzerindeki :)

İşlemleri aynı anda başlatın pürüz çıkarsa imza atmazsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Takas denince noter iki satışı aynı anda yapar zaten.. O kısma takılmayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Bencecde. Yoksa noterin ne anlami kalir. Parayi aldinmi demekle arabayi aldinmi demek arasinda o noktada fark olmaz herhalde.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yarın birgün bir sıkıntı olmaması için paranın tamamını vermedi vs durumları için. Malum piyasada çok duyuyoruz dolandırıcı olayları.
Notor satışında veya banka havalesinde takas yapılmış tarzı bir bilgi oluyormu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Galeri ise satış rakamı yazarken düşük gösterebilirler bedeli. Takasta üste para veren siz iseniz. Sizin aracınıza yazılan bedel üstüne alış rakamı farkını yazdirin. İtilaf durumunda felan rakamlar tutarlı olsun.

Senin aracın satış bedeline 20 bin diyorsa mesela üste 10 veriyorsaniz alış bedelinize 30 bin yazdirin. Gibi

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Üste parayi siz vereceğiniz icin ve notere karsilikli imza atacaginiz icin sorun olmaz :) uste para alacak olan siz olsaniz belki derim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...