İçeriğe Yönlendir

Araçlarınız İçin Yedek Parça Bulamıyorsanız 3d Printer İle Basabilirim

Yusuf Özdemirr

Recommended Posts

Yusuf Özdemirr

Herkese merhaba,

Az önce foruma girdiğimde 3d printer ile baskı alması gereken bir arkadaşımızın olduğunu gördüm ve forumdada araç parçalarını bulamayıp böyle alternatiflere yönelebileceklerin olabileceği düşüncesiyle bu konuyu açmak istedim. Eğer bu şekilde 3d printer ile baskılar yaptırmak isteyen varsa cüzi miktarlara baskı sağlayabilirim.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hoşgeldiniz. 

Forum kuralları gereği normalde yeni üyelerin herhangi bir ticari faaliyet maksadıyla konu açması vs yasak. Fakat yönetim olarak üyelerin menfaati gereği konunun açık kalmasına karar verdik. Keyifli forumlar dileriz.

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 saat önce, Yusuf Özdemirr yazdı:

Herkese merhaba,

Az önce foruma girdiğimde 3d printer ile baskı alması gereken bir arkadaşımızın olduğunu gördüm ve forumdada araç parçalarını bulamayıp böyle alternatiflere yönelebileceklerin olabileceği düşüncesiyle bu konuyu açmak istedim. Eğer bu şekilde 3d printer ile baskılar yaptırmak isteyen varsa cüzi miktarlara baskı sağlayabilirim.

Yaptığınız eski çalışmaların resimlerini atabilir misiniz?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Forumda böyle bir konu ve imkanın olması mutluluk verici. Benim de zaman zaman küçük ve özel parçalara ihtiyacım oluyor ve her seferinde 3D yazıcı almanın kıyısından dönüyorum, malum fiyatlar :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

hoşgeldiniz

daha önce 3d yazıcı ile yaptığınız parçaların resimlerini paylaşır mısınız lütfen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Hala su teknolojiyi anlayabilmis degilim.Yoksa cok mu eski kafaliyim 🤔

sıcak silikonun kuruyunca sert plasitk olanı

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sıcak silikonun kuruyunca sert plasitk olanı

Guzel anlatim.👏

Ama Gormem lazim.bana sanki emanet birsey olacak gibi geliyor.Gormem lazim galiba..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Guzel anlatim.👏

Ama Gormem lazim.bana sanki emanet birsey olacak gibi geliyor.Gormem lazim galiba..

dayanımda , yazıcıya giren plastik hammammedesi büyük etken olacaktır, ısıyı gördükten sonraki dayanımlarını ben de merak ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Aklımda deli sorular.
1. Maliyeti nekadardır?
2. Ne kadar büyük parça üretebiliyor?
3. İşlem nekadar sürüyor?
4. İstenen parçanın tasarımı nasıl oluşturuluyor?

İlk aklıma gelen bu işlemle far ve stop tasarımı için ürünler üretilebilirmi oldu. Benim aklım direk farklı şeyler yapmak üzerine çalışıyor galiba :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
35 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Aklımda deli sorular.
1. Maliyeti nekadardır?

İlk aklıma gelen bu işlemle far ve stop tasarımı için ürünler üretilebilirmi oldu. Benim aklım direk farklı şeyler yapmak üzerine çalışıyor galiba :)

2. ve 3. sorularınıza cevap:

https://www.ntv.com.tr/video/teknoloji/3-boyutlu-yazici-ile-24-saatte-ev-insa-ettiler,czZZFeeSPEKTsNlHwTMP8A

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemirr
17 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Hoşgeldiniz. 

Forum kuralları gereği normalde yeni üyelerin herhangi bir ticari faaliyet maksadıyla konu açması vs yasak. Fakat yönetim olarak üyelerin menfaati gereği konunun açık kalmasına karar verdik. Keyifli forumlar dileriz.

Teşekkür ederim izniniz için.

Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemirr
2 saat önce, Uğur Kamil yazdı:
17 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hoş geldiniz...

Hoşbuldum :)

17 saat önce, Ayhan Asil yazdı:

Hoşgeldiniz. 

Hoşbuldum

16 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yaptığınız eski çalışmaların resimlerini atabilir misiniz?

Tabiki gönderiyorum ö.m olarak ve konuya ekleyeceğim.

15 saat önce, Turhan Onat yazdı:

Malzeme, dayanım, hassasiyet vs konularında bilgi lütfen.

Bilgilendirme amacıyla ö.m üzerinden gönderim sağlayacağım.

13 saat önce, Mustafa Yenigün yazdı:

Forumda böyle bir konu ve imkanın olması mutluluk verici. Benim de zaman zaman küçük ve özel parçalara ihtiyacım oluyor ve her seferinde 3D yazıcı almanın kıyısından dönüyorum, malum fiyatlar :)

Evet 3d printerlar 3000 4000₺ civarında almak mümkün olmayabiliyor.

10 saat önce, Murat Öngür yazdı:

hoşgeldiniz

daha önce 3d yazıcı ile yaptığınız parçaların resimlerini paylaşır mısınız lütfen

Tabiki, elimde olan görselleri sizinle paylaşacağım.

4 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

3d baskı gerçekten güzel bir nimet a118c için ayak yaptırmıştım bende :)

Birçok kişi pahalı olan eşyalarının biryeri kırıldığında yenisini almak yerine kırılan parçayı 3d printer ile bastırıyor.

4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Hala su teknolojiyi anlayabilmis degilim.Yoksa cok mu eski kafaliyim 🤔

Aslında mantığı çok basit. Üst üste plastiği eriterek birbirne yapıştırıyor ve motorların verdiği harekete göre şekil çıkıyor. CNC'nin başka bir versiyonu denebilir.

2 saat önce, Mustafa Cerci yazdı:

hosgeldiniz bana bir cift amortisor lagzim zahmet olmazsa:)

Tabiki, istediğiniz parçanın fotoğrafı, stl dosyası, çizimi var mıdır?

2 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Aklımda deli sorular.
1. Maliyeti nekadardır?

Benim tabla genişliğim 22cm x 22cm yükseklik ise 20cm. Bu tablaya sığabilecek parçaları tek hamlede, sığmayan parçaları ise tek tek basıp ardından birbirine geçirip sabitliyoruz. Örneğin bir silah baskısında 20cmlik parçalar tek tek basılıyor, baskı esnasında bu parçaların her birinin birbirine geçmeli yerleri mevcut. Buralardan birbirine geçirerek yapışkan sürüyoruz ve 20cmlik parçalardan 1mt ürün bile elde edilebiliyor. Tasarım ve fikire bağlı olarak.

Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemirr

6 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Guzel anlatim.👏

4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

dayanımda , yazıcıya giren plastik hammammedesi büyük etken olacaktır, ısıyı gördükten sonraki dayanımlarını ben de merak ediyorum.

Malzemeden malzemeye ve doluluk oranına göre çok farklılık göstermekte. Örneğin evimde stor perdenin ağırlığını tutan bir parça rüzgar sebebiyle balkon korkuluğuna vurarak kırıldı. Kırılan parçanın çizimini solidworks üzerinde yaptım ve  %100 doluluk oranında bir baskının ardından yerine montajını gerçekleştirdim. 1 Yıldır kırılan parçanın yerinde duruyor ve herhangi bir sorun olmadı. Buraya tabiki güneş gördüğünü, ısı gördüğünü eklememiz gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır
On 26.02.2019 at 23:35, Yusuf Özdemirr yazdı:

Herkese merhaba,

Merhaba, motorsiklet parçası istesem yapabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Yönetime öneri; konuyu sabitleyelim.

Öğrenci arkadaşımıza maddi destek, kullanıcılara da kolay parça tedariki olmuş olur.

Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemirr
(düzenlendi)
3 saat önce, Tayfun Yaman yazdı:

Merhaba, motorsiklet parçası istesem yapabilir misiniz?

Çizimleri mevcut mudur? İstediğiniz parçaları görebilir miyim? Varsa stl dosyası yoksa nasıl bir çizim istediğinizi öğrenmek isterim.

2 saat önce, Tufan Caliskan yazdı:

Yönetime öneri; konuyu sabitleyelim.

Öğrenci arkadaşımıza maddi destek, kullanıcılara da kolay parça tedariki olmuş olur.

Desteğiniz için teşekkür ederim ☺

tarihinde Yusuf Özdemirr tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Özelden bilgiye karşıyım.
Burada şeffaf olun lütfen Yusuf bey.
Soruların cevapları da bu konuda olsun.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemirr
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Özelden bilgiye karşıyım.
Burada şeffaf olun lütfen Yusuf bey.
Soruların cevapları da bu konuda olsun.

Bu tarz bir forumda daha önceden bulunmadığım için forum içindeki sistematiği bilmiyorum. Bu nedenle ara ara hata yapabilirim. Uyarılarınızı dikkate alıyorum, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...