İçeriğe Yönlendir

Focus I - Sinyal Ses Sorunu

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

İnfolu sinyal kolu olan aracımda sinyal ve dörtlü sesi gelmiyor ama çalışmasında bir sıkıntı yok. Focus 1 de röle mi var ses için yoksa sinyal kolunda buzzer mi bu sessizliğin sebebi nedir? Fiesta mk5 in de aynısı sanırım bir sitede çıkma orjinal 150 tl buldum lakin sessizliğin sebebi kol ise değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Benzer bir konuyu Bir yerden hatirliyorum ama konu nerde bulamadim acikcasi..

hatirladigim kadariyla  kucuk bir hoparlor yardimiyla bu ses cikiyordu..Kalorifer izgaralarinin oldugu yerde kucuk bir ekipmani olabilir.İlk ona bakmalisiniz bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
14 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Benzer bir konuyu Bir yerden hatirliyorum ama konu nerde bulamadim acikcasi..

hatirladigim kadariyla  kucuk bir hoparlor yardimiyla bu ses cikiyordu..Kalorifer izgaralarinin oldugu yerde kucuk bir ekipmani olabilir.İlk ona bakmalisiniz bence..

Alpay bey ben de hatırlıyorum da bulamadım...sanırsam bir forum sitesiydi orada da sizin dediğiniz bölgeden bahsediyordu. Kalorifer ızgarası dediğiniz yer tam olarak neresi hava kanalları oralarına baktım ama göremedim gösterge çevresi etrafındaki hava çıkışlarının bölgesinde vs

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)

Bu forumda mondeo 3 kasa için aynı sorun konuşulmuş birisi sinyal kolu içindeki buzzerden bahsetmiş. Yanılmıyorsam aynı sinyal kolu o yüzden aklıma kol değişimi geldi. Ayrıca kapı açınca far açık uyarısı ya da benzer uyarılar veriyor araç sadece sinyal sesi yok.

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Alpay bey ben de hatırlıyorum da bulamadım...sanırsam bir forum sitesiydi orada da sizin dediğiniz bölgeden bahsediyordu. Kalorifer ızgarası dediğiniz yer tam olarak neresi hava kanalları oralarına baktım ama göremedim gösterge çevresi etrafındaki hava çıkışlarının bölgesinde vs

ben burda diye  biliyorum.Baska forumlara bakmiyorum cunku..Evet izgara bolgesinde olabilir.gizli sakli biyere konumlandirilmistir.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Sorunu bugün hallettim arkadaşlar...fiesta ve mondeo kasayla ortak kol buldum çıkma kozmetiği vs gayet iyi. Değiştirdim arabamdakiyle ve ses artık geliyor. Sinyal sesi kolun içinde bir buzzerden geliyor orta konsoldan değilmiş.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Sorunu bugün hallettim arkadaşlar...fiesta ve mondeo kasayla ortak kol buldum çıkma kozmetiği vs gayet iyi. Değiştirdim arabamdakiyle ve ses artık geliyor. Sinyal sesi kolun içinde bir buzzerden geliyor orta konsoldan değilmiş.

Buda bana ders olsun 😛

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...