İçeriğe Yönlendir

Fusion - Trafik Kazası

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke

Dün gece eşim ve ortanca oğlum ile market dönüşü ufak bir kaza oldu. Tek şeritli düz yolda (hız sınırı 30) düzgünce yavaşlayıp kasisten geçiyordum ki, arkamdan 30-40 arası süratle gelen C5 frensiz vurdu. C5'e bişey olmadı. Radyatör içeri göçtü ve tampon kırıldı sanırım. Bizim araç kötü durumda. Bagaj kapağı göçtü. Tampon çatladı direk. Park sensörleri, arka stoplar kırık. 

Normalde her zaman koltuk kafalıklarım ayarlıdır. Ama bugün aracı yıkarken ayarlamadan taktım ve o kazada kafamı başlık tutmadı. Sert bir boyun ağrısıyla indim araçtan. Şehiriçi de olsa her zaman kemerlerimizi takalım.

Tutanak tuttuk. Kişi hatasını kabul etti. Kazadır, olur dedik. Servise çekeceğiz aracı.

36M0Zr.jpg

RrNMZa.jpg

k9podr.jpg

Bu C5'ler ne sağlammış.

pbk1Jq.jpg

Wqa5vN.jpg

Bu da sabah çektiğim. Hasar daha belli oluyor.

dvDpdr.jpg

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Kapak değişecek sanırım. Tampon da değişir. İç aksama ve şaselere bakmak gerekebilir. İyi vurmuş valla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun. Kafalık onemli ama ben de sırtlığı yatık kullandığım için kafalıklar çok geride kalıyorlar :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Şimdi, Önder Özcan yazdı:

Geçmiş olsun. Kafalık onemli ama ben de sırtlığı yatık kullandığım için kafalıklar çok geride kalıyorlar :(

Ben de öyle kullanıyorum genelde maalesef. Bu olay biraz ders oldu bana. Ufak hızda bile çok ağrı çektiysem yüksek hızı Allah göstermesin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun. 

c5'te de görünmeyen hasar çoktur.. hızlı çarpmış. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Gecmiş olsun 

Sizin tampon asagıda kaldıgı için darbenin çoğu bagaj kapağına yüklenmiş yani araç darbeyi sönümleyememiş. C5 te ise tam tersi durum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ederim.

Sigorta şirketi ''orjinal parça için çıkacak bedel farkı ödenmeyecektir'' gibi bir mesaj gönderdi. Yarın eksper gelecek. Bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Geçmiş olsun 

cok benzer bir durum da babamın aracının(C-Max) basına geldi Ankara Aşti çıkışında arkadan Opel Mokka vurdu. Bizdeki hasar sizin aracınızla Mokkadaki hasar C5 el hemen hemen aynıydı. Mokkada görünürde hiçbirşeyi yoktu. Sadece sağ yolcu tarafındaki arkadaş kemer takmadığı icin kafayı cama vurmuş camı çatlatmış. 

Hasar serviste yapıldı bagaj kapağı tampon değişmişti 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Geçmiş olsun.

Oturma pozisyonu çok önemlidir.

Direksiyonda iken de dirsekleriniz düz olmayacak kadar yaklaştırın koltuğu.

Çok yatık vaziyette kullanmak da iyi değildir.

Sağlık ve güvenlik herşeyden önemli. Keyiften bile..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigorta şirketi ''orjinal parça için çıkacak bedel farkı ödenmeyecektir'' gibi bir mesaj gönderdi. Yarın eksper gelecek. Bakalım ne olacak.

Kaskonuz yok mu.

Karşının trafiğinden mi dosya açtınız ?

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
27 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaskonuz yok mu.

Karşının trafiğinden mi dosya açtınız ?

Kaskom var. Karşının yok.

Karşının trafiğinden açtık.

9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun. trafikten anlaşmasız serviste mi dosya açıldı ?

Sağolun. Anlaşmasını bilmiyorum açıkçası. Yarın soracağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

hata olmuş. kaskonuzdan dosya açın, zaten arkaya rucü edecek.

hasarı tamir edecek olan yer anlatmadımı size? boşa cbeniziden para çıkacak.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Yanlış yapmışsınız.. Acenteniz yönlendirmedi mi sizi.. 

Kaskonuzdan açın dosyayı.. Aksi takdirde karşının trafik sigortası bagaj kapağını yan sanayi verir veya yan sanayi parası öder.. 

Kaskonuz orijinal parça verir.. (Doğru poliçe ise) ve bu kazada sizin kusurunuz olmadığı için size çarpan aracın trafik sigortasına rücu eder.. bu sebeple sizin hasarsızlığınız bozulmaz.. 

Karşının kaskosunun olup olmaması sizi bağlamaz. Siz lazım değil. olsa da sizin işinize yaramazdı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

hata olmuş. kaskonuzdan dosya açın, zaten arkaya rucü edecek.

hasarı tamir edecek olan yer anlatmadımı size? boşa cbeniziden para çıkacak.

8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yanlış yapmışsınız.. Acenteniz yönlendirmedi mi sizi.. 

Kaskonuzdan açın dosyayı.. Aksi takdirde karşının trafik sigortası bagaj kapağını yan sanayi verir veya yan sanayi parası öder.. 

Kaskonuz orijinal parça verir.. (Doğru poliçe ise) ve bu kazada sizin kusurunuz olmadığı için size çarpan aracın trafik sigortasına rücu eder.. bu sebeple sizin hasarsızlığınız bozulmaz.. 

Karşının kaskosunun olup olmaması sizi bağlamaz. Siz lazım değil. olsa da sizin işinize yaramazdı. 

Maalesef böyle bir bilgi verilmedi bana. Yarın hemen gideyim. Dosyayı kaskodan açabilir miyiz peki şimdi? Açılabilir diye biliyorum ben?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dosyayı kaskodan açabilir miyiz peki şimdi? Açılabilir diye biliyorum ben?

Parça değişimi olacaksa yapın.
Açtırdığınızı kapattırır kaskodan açtırırsınız
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Parça değişimi olacaksa yapın.
Açtırdığınızı kapattırır kaskodan açtırırsınız

Parça değişimi olacak. Bunu öğrendiğim çok iyi oldu Mehmet hocam. Size de @Çağlar Bayur hocama da teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...