İçeriğe Yönlendir

Bmw 3.20 Verip Honda Civic Alacağım Ama:(

Hakan Yavaş

Recommended Posts

Hakan Yavaş

Şu andaki arabam 2013 model 3.20 İED 120.000 km ye geldi. İki hasar kaydı var İlanı da şu:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2013-bmw-3.20-ied-1,6-170-hp-666210361/detay/

Yılda yaklaşık 20-25 bin km yapıyor hanım arabayla. Sunroof da olmayınca pek alıcısıda çıkmıyor açıkcası.

Honda civic 1,6 dizel elegance 2018 model araba için 139.000 TL fiyat aldım. Benim arabayı 98,5 e sayıp faizsiz dedıkleri bır kredi verip (12 ay ödemeli) arabayı değiştireceğim.

Toplam 143.000 ne gelecek Honda.

Bmw değer kaybı hızlandığı için böyle bir takası düşündüm, ama sizlerin de değerli fikirleri benim için önemli.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Nacizane ben honda test ettim, yol sesi çok fazla idi, ben şahsen bmw satıp civic'e inmezdim...

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Evet bende test ettim. Şanzıman BMW nın kullandığı 8 ileri Zf nin 9 ileri versiyonu. Motoru 120 HP 300 Tork güzel bir motor.

Donanım olarak benimkinden fazlası navigasyon,ısıtmalı koltuklar,sunroof,katlanır ayna

Gidişi genişliği güzel. Ama dediğiniz gibi yol sesi berbat ötesi. Benim eski focus 2 yi hatırlattı.

Ama tek eksik gördüğümde oydu. Onu kabulleneceğim artık.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Değer kaybı için bu araçtan inip, Honda'ya ben binmezdim. Zaten kaybetmişsiniz ve tekrar borçlanarak başka bir araca geçerek tekrar borçlanacaksınız, bu ekonomide para olsa dahi günah. ki sıfır aracı satarken de değer kaybı olacak.

Yakıtından memnunsanız her türlü satılır temiz BMW, kilometresi yüksek olsa dahi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Bence Mart sonuna kadar bekleyin. Otomotiv sektöründeki durgunluk ve sıfır araçlar için desteklenen fiyatlar ne olacak, nereye gidecek bir inceleyin. Zaten değer kaybı yeterince fazla bir kaç ay bekleme ile daha fazlasını kaybetmezsiniz. Bende araç yenilemek istiyorum ama bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Şurası net ki sunroofsuz bmw balkonsuz ev muamelesi görür. Keşke alırken bu ayrımı bilebilseymişsiniz. Şahsen ben ne olursa olsun sunroofsuz almam. 

Değişme konusuna gelince FC5 kasayı önermem. Civic ‘in en kötü kasası. Dizel olsun olmasın hiç önemli değil bana göre. Yapabilirseniz kafa kafaya 2. el FB7 kasa eco elegance beyaz alın. Altın gibi kıymetlidir. Bayilerde bu araçtan 2. el bulunabiliyor. Başka marka model araçta bakabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Bmw yi satıp civic almak mantık işi değil gibi duruyor, 2 arkadaşım bu son kasa civic ilk çıktığında aldılar çok binmeden hemen sattılar beğenmemişler.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Attan inip eşşeğe binmezdim. Hemde üstüne para verip. Altın semer vursalar dahi...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Gayette güzel binilir Honda FC5 Civic in en begendiğim kasası. Bide dizel ototmatik daha ne olsun. 6 senelik arabadan inip O arabaya binecekiniz BMW olsa ne olur. Sonuçta Dacia almıyorsunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Benim düşüncem aslında 2015 yılında 106 bine aldığım Bmw ye şu anda piyasada en çok veren 100 bin TL dedi. Ve ilana mesaj atan 1 haftada sadece 3 kişi oldu. 

Çektiğim kredi 1 yıllık 30 bın lira. 139 bine piyasada bu donanımda ve sedan pek bi araç da yok. Takasa da 98.5 sayınca benim arabayı bana mantıklı geldi.

Eşim her gün işe arabayla gidip geliyor. Yıllık ortalama 25 bin km yol yapıyor araba. Yakıt olarak yaklaşık %25 kar edeceğim. 

Duygusal olarak Bmw hayalimdi ve çok severek kullanıyordum. Ama Mantıksal olarak olarak Honda ya baktım açıkcası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
15 saat önce, Hakan Yavaş yazdı:

Evet bende test ettim. Şanzıman BMW nın kullandığı 8 ileri Zf nin 9 ileri versiyonu. Motoru 120 HP 300 Tork güzel bir motor.

Donanım olarak benimkinden fazlası navigasyon,ısıtmalı koltuklar,sunroof,katlanır ayna

Gidişi genişliği güzel. Ama dediğiniz gibi yol sesi berbat ötesi. Benim eski focus 2 yi hatırlattı.

Ama tek eksik gördüğümde oydu. Onu kabulleneceğim artık.

eğer diğer tüm özellikleri hoşunuza gittiyse alır almaz güzel bir yalıtım uygulatabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Honda benzinli olsaydı tavsiye etmezdim ama dizel seçeneği bu alışverişi mantıklı kılıyor.Bu arada madem aracınızı satmak istiyorsunuz fiyat neden o kadar yüksek tutuldu?Eğer 100 bin gibi rakamlara aracı vermeye razı olacaksınız, o zaman fiyatı biraz aşağı çekin derim.Belki 100 bin üzerine 2-3 fazla veren olur,sizde çok fazla zarar etmemiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Evet dizel olmasi mantikli kilan tarafi oluyor.Yillik km niz fazlaca. Basta insani dusunduruyor ama uzun vadede mantikli.Bende degistirmelisiniz diyen taraftanim acikcasi..

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
12 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Honda benzinli olsaydı tavsiye etmezdim ama dizel seçeneği bu alışverişi mantıklı kılıyor.Bu arada madem aracınızı satmak istiyorsunuz fiyat neden o kadar yüksek tutuldu?Eğer 100 bin gibi rakamlara aracı vermeye razı olacaksınız, o zaman fiyatı biraz aşağı çekin derim.Belki 100 bin üzerine 2-3 fazla veren olur,sizde çok fazla zarar etmemiş olursunuz.

Bu konuda haklısınız. Geçen ay ilan verdiğimde fiyatı 107 bin yazmıştım ve dediğim gibi 3 kişi mesaj atmıştı. Bende satmaktan vazgeçmiştim.

2 gün önce honda yı opsiyonlayıp ilanı tekrar verdim. 105 yazacağıma 115 yazmışım. O arada takasa iyi fiyat verince de ilan öyle kaldı. Yarın ilanı kaldırırım büyük ihtimal. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

3 yıl sonra dizel hondayı satarken değer kaybı ne olur? Dizel honda ülkemizde yerleşmiş bir ikili değil ki honda da bile ne kadar yerleşmiş bilemiyorum. Şu anda veya satma zamanı benim yorumum Mehmetin tersine benzinli olsa tavsiye ederim olur(aslında honda tavsiyem olmaz son mevzulardan sonra).

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Allah kimseyi gördüğünden aşağı koymasın. Tek artısı dizel, ama gerisi hep eksi. Bu kadar eksinin olduğu bir aracı ben olsam almam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Mutlaka benzinli Honda daha çok tutuluyor . Ama bence sebebi daha önce dizel motor seçeneğiyle gelmemiş olması olabilir. Etrafımda yeni kasa Honda alıp değiştirmek isteyen, hatta değiştiren çok Arkadaşım oldu. Sebebi ise motorun atmosferik olup yeterli olmaması genelde.

O yüzden dizel önerdim. 139 a alınan dizel Honda, çok değer kaybı yaşatmaz görüşündeyim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Hondayı almaya gittim yol sesi çok fazla olduğu için almadım.3 aydır toyota'yı bekledim test ettim, yol sesi fazla diye onuda almaktan vazgeçtim.Japonlar yol sesi yada araç izolasyonu konusunda berbat araç üretiyorlar maalesef.Yapılacak işlem aracın maliyetini % 1 bile arttırmaz, yıl olmuş 2019 hala hiçbir gelişme yok. Sıfır araçtaki değer kaybı kullanılmış araçtan her zaman daha fazla olur...Hondaya yılda 1200 tl fazla mtv vermeyide hesaplamayı unutmayın.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

BMW kaybedeceği değeri kayıp etmiş zaten bu saatten sonra çokta değer kaybetmez. Birde piyasa ölü o yüzden ikinci el arabanız zararda gibi görünüyor. Şu anda Honda’yı aldınız daha faturası kesildiği an 10.000 tl zarar ettiniz. Sadece yatırım için düşünerek aracınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız yanlış yoldasınız kusura bakmayın.
Benim aracım 10 güne yakın serviste kaldı. 3 gün 2010 model Honda kullandım bu sürede. Ve Honda benim gözümde bitti. Araç bakımlı bir araçtı. İnanılmaz yol sesi inanılmaz bağıran bir motor. Benim gözümde Honda motorsiklet yapsın Honda crv yapsın. Ama civic yapmasın .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Eğer alınacak araç sıfır ,dizel olacaksa ve Honda şart değilse 140.000 civarında şu anda çok daha farklı modeller var. 

2018 Renault Kaleos aldık 4 ay önce  280.000 TL fiyat yazıyordu nette 192.000 e almıştık. Bu tarz bir model düşük ama sıfır araçlardan bakılabilir.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İlla BMW çıkacaksa elden, 2016 civarı 1.0 tfsi dsg a3 sedan alırdım 130 binlere temizi rahat bulunuyor. BMW den az yakacağı kesin. Vergi avantajı da var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bizde 2015 a3 var. 1.2 motor. tavsiye ederim. mümkünse 1.4 bulunmalı ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...