İçeriğe Yönlendir

Bmw 3.20 Verip Honda Civic Alacağım Ama:(

Hakan Yavaş

Recommended Posts

Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)
21 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Hondayı almaya gittim yol sesi çok fazla olduğu için almadım.3 aydır toyota'yı bekledim test ettim, yol sesi fazla diye onuda almaktan vazgeçtim.Japonlar yol sesi yada araç izolasyonu konusunda berbat araç üretiyorlar maalesef.Yapılacak işlem aracın maliyetini % 1 bile arttırmaz, yıl olmuş 2019 hala hiçbir gelişme yok. Sıfır araçtaki değer kaybı kullanılmış araçtan her zaman daha fazla olur...Hondaya yılda 1200 tl fazla mtv vermeyide hesaplamayı unutmayın.

Toyota yol testinde lastik sesinden sıkıntılı. Segmentinde olan megan dahil tüm araçlardan fiyat yönüyle daha avantajı bir marka. Çamurluk içleri sert plastik çamurluk davlumbazları var ses ondan kaynaklı ; Lastikleri Bridgestone Turanza, uzun ömürlü olması artısı ses olayı ise eksisi.

Ford yumuşak lastik ve çamurluk içi keçesi ile bu sorunu çözmüş görünüyor, maliyeti çok yüksek olmadığı için lastik eskidiğinde biz de çözebiliriz.

On 01.03.2019 at 09:59, Metin Akbal yazdı:

Allah kimseyi gördüğünden aşağı koymasın. Tek artısı dizel, ama gerisi hep eksi. Bu kadar eksinin olduğu bir aracı ben olsam almam.

Bu konuda seninle  aynı görüşteyim.

On 01.03.2019 at 08:03, Hakan Yavaş yazdı:

Benim düşüncem aslında 2015 yılında 106 bine aldığım Bmw ye şu anda piyasada en çok veren 100 bin TL dedi. Ve ilana mesaj atan 1 haftada sadece 3 kişi oldu. 

Çektiğim kredi 1 yıllık 30 bın lira. 139 bine piyasada bu donanımda ve sedan pek bi araç da yok. Takasa da 98.5 sayınca benim arabayı bana mantıklı geldi.

Eşim her gün işe arabayla gidip geliyor. Yıllık ortalama 25 bin km yol yapıyor araba. Yakıt olarak yaklaşık %25 kar edeceğim. 

Duygusal olarak Bmw hayalimdi ve çok severek kullanıyordum. Ama Mantıksal olarak olarak Honda ya baktım açıkcası.

Honda test ettim yol tutuşu ve kalitesi ile bmw’yi her konuda aratır bence o paraları hak etmiyor. Dizel mi benzin mi konusuna hiç girmek istemiyorum, Tesla Türkiye'ye geldiğinde plazalara bakıp tekrar konuşuruz. 140 bine piyasada bu donanımda sedan araç olarak Toyota ya isterseniz tekrar bakınız. Son kararınız hayırlı olsun.

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastikleri git gide kalınlaştırıyorlar, jantlar 18 19, fazladan yalıtım yoksa ses yapar tabii.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ses konusunda ben Golfte 72 db lastikte kullandım 69 da kullanıyorum bir fark hissetmiyorum yine sessiz yine sessiz.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Ilanda 115 yazılmış takasta 98.5 mantıklı geldi yazmışsınız pazarlık payı bu kadar yüksek mi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...