İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites mi Manuel Vites mi? (Dikkat Hanımı İkna Etme İçerir)

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar, evlendikten sonra araç almaya niyetlendim. Yaklaşık 45bin bütçem var. Aklımda fiesta var ama hanım otomatik vites olsun istiyor. Otomatik vites fiesta ile Manuel arasında yaklaşık 10bin TL oynuyor. O yüzden otomatik fiesta almak zor gibi.

Şimdi ya hanımı ikna edip Manuel vitesli fiesta alacağım ya da o fiyat bandında otomatik cruze alacağım.

Şimdi esas soru geliyor, hanımları ikna etmek kolay oluyor mu 😊 evli arkadaşların başına gelmiştir illaki nasıl bir yol izleyim hangi aracı tavsiye edersiniz ya da başka bir fikir olan varsa seve seve dinlerim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

4 yildir ikna edemedim. Başaran var ise banada anlatsin. 

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Neredeyse her evli erkeğin başına gelen durumu yaşıyorsunuz. Yenge arabadan anlamış olsa Cruze dediğinizde manuel araca direk razı olması gerekiyordu. Önce Cruze ile ilgili forumlardan kronik arızaları okuyun (beraber) sonra zaten manuel Fiesta 'yı almaya gidersiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
6 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Neredeyse her evli erkeğin başına gelen durumu yaşıyorsunuz. Yenge arabadan anlamış olsa Cruze dediğinizde manuel araca direk razı olması gerekiyordu. Önce Cruze ile ilgili forumlardan kronik arızaları okuyun (beraber) sonra zaten manuel Fiesta 'yı almaya gidersiniz.

Cruze kronik arızaları okudum forumda. Ama cruze kullanan arkadaşlarım var hepsi de memnun. Zaten cruze otomatik alanlar da ucuza otomatik olduğu için aldılar. 

Bayanlara kalsa yaris mikra jazz bunları istiyorlar 😃

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benimki de ikna olmuyor, daha dün akşam akrabalarına da otomatik alınca süreceğim diyordu, debriyajla uğraşmak hanımlar için büyük üşengeçlik, benim için trafik olunca aklıma geliyor. Bütçe çok kritik bir noktada, 35 bin olan arabalar eski geliyor, gönlün istediği araca bütçe yetmiyor.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Formül basit, Arabayı alıp eve getiriyorsunuz, yeni arabamız bu diyorsunuz. :)

• Beğen 8
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Eğer eşiniz arabayı kullanacaksa otomatik alın. Ama belki kullanır diyorsanız, gönlünüzden geçeni alın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
4 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Ben böyle yaptım, Aklına her geldiğinde gözüme gözüme sokuyor . " beni kandırdın otomatik alacaktın" diye 

İyi tamam otomtik almakla bitmiyor ki. Tüketim ve kullanım masrafları artıyor.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Ben böyle yaptım, Aklına her geldiğinde gözüme gözüme sokuyor . " beni kandırdın otomatik alacaktın" diye 

Aile ekonomimiz için hayatım :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Manuel golf kullanıyor benimkisi.mercedes hoşuna gitmiomuş :D

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Bunu s max i aldığımda yaptım, o zaman ehliyeti yeni almıştı heralde, bikaç kez kısa süreli kullandı, büyük geldi diyordu ama hrv yi de kendi kullanmadı(araban kıymetli biyere vursam ağzın durmaz durumları).

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Otomatik araç kullanan bayanların yaptığı kazaları izletin, belki işe yarayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Sadece araba alma konusunda ikna edemiyorsanız şanslı kesimden siniz demektir.😉 Yapılabilirliğini bilmiyorum ancak eşinize kendini kendine manuel araç alalım ı buldurtabilirseniz olur. Öğremetmen olan arkadaşlar daha iyi anlar bu durumu. Öğrenciye kendi buldurarak bir şey öğretebilirseniz kalıcılığı çok yüksek olur. Eviniz var mı bilmiyorum. Eğer yoksa önce ev alın sonra araba alırsınız. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mauel öğrettim ben. Ben öğretemem diyorsanız kurs alsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
16 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Benimki de ikna olmuyor

Vites ve debriyaj olayı onlara çok komplike geliyor sanki aşırı zormuş gibi hem direksiyon hakimiyeti hem de vitese uğraşmak aynı anda debriyaja basmak o ara gaz vermek vs bunlar onlar için içinde çıkılmaz gibi geliyor. Otomatik de gaz ve fren iki pedal olunca basıyorsun gidiyor basıyorsun duruyor olaya böyle bakınca otomatik konusunda ısrarcı oluyorlar. Ama işte aynı arabaya sırf şanzuman farkından dolayı 10bin fazla vermek de istemiyorum. 

16 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Sonra hemen ilk çıkan sorunda ben sana otomatik alalım dememiş miydim lafları çekilir mi 😊 

17 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Yaşamış bir abimiz var 😀 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Günümüzdeki hemen her (araba olan) evde yaşanan sorun. Benim eşim de otomatik olsun, küçük olsun istiyordu. Focus 3 otomatiği çok az kullandı, biraz büyük bu dedi, şimdikini görünce ben para biriktirip kendime araba alıcam dedi :D

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
11 dakika önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Sadece araba alma konusunda ikna edemiyorsanız şanslı kesimden siniz demektir.😉 

Yeni evli olunca şimdilik araba iknasında sıkıntı yaşadım 😂 inception filmindeki gibi manuel vites senin fikrindi dedirtmek lazım 😊 

12 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Mauel öğrettim ben. Ben öğretemem diyorsanız kurs alsın. 

Öğretmek mantıklı ama yokuşta kaldırmayı öğretmek zor  olur diye düşünüyorum 

9 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Günümüzdeki hemen her (araba olan) evde yaşanan sorun. Benim eşim de otomatik olsun, küçük olsun istiyordu. Focus 3 otomatiği çok az kullandı, biraz büyük bu dedi, şimdikini görünce ben para biriktirip kendime araba alıcam dedi :D

Beklentileri çok farklı. Onlara uyan arabalar genelde yaris jazz mikra tarzı arabalar. Otomatik olması şart tabiki 😊 

18 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Otomatik araç kullanan bayanların yaptığı kazaları izletin, belki işe yarayabilir.

Otomatik de yapan manuelde daha ağır kazayı yapar derse 😀

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
6 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Otomatik de yapan manuelde daha ağır kazayı yapar derse 😀

Manuelde en fazla araç stop eder, otomatikte ise bir yere çarpar. Bunu da kadın milleti gibi yavaş yavaş işlemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
7 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Manuelde en fazla araç stop eder, otomatikte ise bir yere çarpar. Bunu da kadın milleti gibi yavaş yavaş işlemek lazım. 

Evet bak şimdi mantıklı oldu 😊 bazen aracın stop etmesi de iyidir aslında 😉

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bunları çıraklarınız yazıyor değil mi :D

Aramızda o kadar delikanlının yiğidin olmasına şaşırdım :fiuw:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Haberlerin popüler konusudur, zaman zaman izleriz, hatta konusuna link de koyarım, severler de bunu haber yapmayı. Vitesle uğraşırken dikkati dağılıp kaza yapan hanımlardan bahsetmezler. Beyin bilimcisi Sinan Canan ın bir videosunda izlemiştim, kadın ile erkek beyinlerinin farkı araç kullanırken de ortaya çıkıyormuş, erkekler daha avantajlı imiş bilimsel olarak. Özetle hanımlar(tabiki bizim için de) için en güvenli trafik en az uğraşacakları düzen sanırım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
17 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Vites ve debriyaj olayı onlara çok komplike geliyor sanki aşırı zormuş gibi hem direksiyon hakimiyeti hem de vitese uğraşmak aynı anda debriyaja basmak o ara gaz vermek vs bunlar onlar için içinde çıkılmaz gibi geliyor. Otomatik de gaz ve fren iki pedal olunca basıyorsun gidiyor basıyorsun duruyor olaya böyle bakınca otomatik konusunda ısrarcı oluyorlar. Ama işte aynı arabaya sırf şanzuman farkından dolayı 10bin fazla vermek de istemiyorum. 

Bayanların hemen hepsi çok ince, komplike düşünebilirken bunu nasıl düşünemezler, mantığı çözemezler bu koordinasyonu sağlayamazlar anlamış değilim :D

Kovacam bu çırağı üstüne vazife olmayan işlere kalkışıyor 😛

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
1 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, evlendikten sonra araç almaya niyetlendim. Yaklaşık 45bin bütçem var. Aklımda fiesta var ama hanım otomatik vites olsun istiyor. Otomatik vites fiesta ile Manuel arasında yaklaşık 10bin TL oynuyor. O yüzden otomatik fiesta almak zor gibi.

Şimdi ya hanımı ikna edip Manuel vitesli fiesta alacağım ya da o fiyat bandında otomatik cruze alacağım.

Şimdi esas soru geliyor, hanımları ikna etmek kolay oluyor mu 😊 evli arkadaşların başına gelmiştir illaki nasıl bir yol izleyim hangi aracı tavsiye edersiniz ya da başka bir fikir olan varsa seve seve dinlerim. 

Otomatik vites araç kullanana kadar ne gerek var hikaye diyordum. Gerçekten rahatlıkmış alışınca. Bence sizde düşünmelisiniz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Otomatik viteslerin her modelini kullandim. Sadece cvt modeller hoşuma gitmişti. Oda cruise control ile cok guzel uyumlu çalıştigi icin. Kademesiz vites olunca rampaya gore orani daralip genişliyordu. Tadi damagimda kalmistir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...