İçeriğe Yönlendir

Aliexpres ten PTT Artık Para Alıyor

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Yine şov yapıyor başımızdakiler bundan sonra aliekspres den aldığımız ürünlerde 4-5 tl vergi alınacak, bu ülkenin insanları aman hiç bir şeyi ucuza almasın aman haa illa kazıklanıcaz illa.

Ben kendi adıma bunların buraya gelmesinde payı olanlara hakkımı helal etmiyorum

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Haydi yeni bir vergi daha çıktı. Gerçekten ekonomimiz berbat durumda. Çareler çareler. Allah sonumuzu hayır etsin.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Diğer ürünleri çok incelemedim ben ençok led alıyorum aliexpresten. Türkiyede led çeşitleri kısıtlı ve ordakı ürünlerin yarı kalitesinde olan ürünler nerdeyse Türkiyede 2 katı fiyatına satılıyor.

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

affınıza sığınarak Kabaca tabirle

Bi kulağımızın arkası kaldı...

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Yıllardır kullanıyorum, çok saçma olmuş. Söylenecek çok şey var...

1 dakika önce, Mükremin Aktuğ yazdı:

yok hocam yok ora da yok artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
3 dakika önce, Mükremin Aktuğ yazdı:

Aynen öyle işte aynen , ondan diyorum bunların buraya gelmesinde payı olan ve ben ve benim gibileri dolaylı olarak da olsa zarara uğratanlara hakkımı haram ediyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bakan kendi söyledi 25 26 milyon mektup geliyor diye.Orada müthiş bir gelir kapısı gördü kendine 5 tl alsa 125 milyon gelir demek yıllık.

Hiç bir şey üretmeyen devletimiz kendine yeni bir vergi türü üretmeyi başardı.Oturduğu yerden ve hiç bir zorluk çekmeden.Elini direk vatandaşın cebine sokuverdi.Hırsızlığın başka bir şekli haline geldi bu .Hakkımızda hayırlısı.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Hiç bir şey üretmeyen devletimiz kendine yeni bir vergi türü üretmeyi başardı.Oturduğu yerden ve hiç bir zorluk çekmeden.Elini direk vatandaşın cebine sokuverdi

ÖTV'yi açıkladınız sanırım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

5 tl zaten alıyorlardı. Gümrüğe giren her paketten inceleme parası olarak 5 tl alınıyor. Şu andan itibaren hepsine inceleme parası diye para alabilirler.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

160 liralık teybe 120 lira vergi ödedim. Çinliden daha cok kazandı devletimiz

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi her pakete mi 5 lira ödücez kapıda mı siteden alım sırasında mı? Dün aldım bir ürün kargo ücreti 5 lira çıktı

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
47 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

5 tl zaten alıyorlardı. Gümrüğe giren her paketten inceleme parası olarak 5 tl alınıyor. Şu andan itibaren hepsine inceleme parası diye para alabilirler.

Hayır ödenmiyordu 5 tl , sadece takipli kargo istersek kendimiz ekstra para ödüyorduk aliekspreste başkada bir ödeme yoktu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
54 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gümrükte sadece incelenir ve vergi çıkarsa PTT'ye ödeme yapıyorduk. Aksi  halde bir bedel ödenmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
32 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Hayır ödenmiyordu 5 tl , sadece takipli kargo istersek kendimiz ekstra para ödüyorduk aliekspreste başkada bir ödeme yoktu. 

25 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Gümrükte sadece incelenir ve vergi çıkarsa PTT'ye ödeme yapıyorduk. Aksi  halde bir bedel ödenmiyor.

Gümrükte incelendiği her durumda vergi ödeseniz de ödemeseniz de 5 tl ye yakın bir para alınıyordu. Gönderinin UKIM'e sevk edilmesi ve orada paketin açılarak incelenmesi yeterli.

https://eksisozluk.com/gumruk-sunum-ucreti--5341060

Mesela bana geçenlerde gelen bir parça için gümrüğe çağırdılar bedelini tespit edememişler. Ben de ekran görüntüsü ve ödeme ekstresi gösterdim. Tamam vergi yok dediler. Ama 5 tl aldılar.

0RA2dV.jpg

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Aslında ptt almıyor, ptt alınmasına aracılık ediyor diyebiliriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Ben hep 50$'lık alıyorum :D 

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
19 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gümrükte incelendiği her durumda vergi ödeseniz de ödemeseniz de 5 tl ye yakın bir para alınıyordu. Gönderinin UKIM'e sevk edilmesi ve orada paketin açılarak incelenmesi yeterli.

https://eksisozluk.com/gumruk-sunum-ucreti--5341060

Mesela bana geçenlerde gelen bir parça için gümrüğe çağırdılar bedelini tespit edememişler. Ben de ekran görüntüsü ve ödeme ekstresi gösterdim. Tamam vergi yok dediler. Ama 5 tl aldılar.

0RA2dV.jpg

Şu ana kadar vergisi çıkmamış hiç bir ürüne ödeme yapmadım. Dün teslim aldığım bir ürün mesela. Gördüğünüz gibi gümrüğe de girdi, ücret çıkmadı.

P1zERN.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
38 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

P1zERN.png

Hızlı gelmiş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Ürün gümrüğe girer ama her zaman gümrük uygulanmaz. Bazen de gümrüğe sunma ücreti uygulanıyor. Kıstas nedir bilmiyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Kürk ten alınan vergiler düşürülmüş

Demekki ordan düşürdüklerini başka bi yerden çıkarıyorlar 🙄

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hızlı gelmiş [emoji4] 
Tatil vardi orada, bitince gemileri kaldirdilar hemen resmen :)
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tatil vardi orada, bitince gemileri kaldirdilar hemen resmen :)

Tatil bitince benimkini DHL ile yollamış 5 günde geldi. Başka bir ürün aldım o daha hala Çin dolaylarında :(

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Damat demişti ki... 

"Baktık ki ülkenin birinden bir yılda 26 milyon mektup gelmiş.. Bu kadar insan bu dili biliyor olamaz dedik ve mektupları açtık.. Bir de ne görelim. içinde neler neler var.. Bunun önüne geçeceğiz."

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

27sinde ebaydan bişi aldık 200 tlik onada iteklediler mi şimdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...