İçeriğe Yönlendir

Aliexpres ten PTT Artık Para Alıyor

Murat Öngür

Recommended Posts

Sani Gerşon
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

kime itirazda bulunayım? aliexpress e mi?

Hayır, bankanıza. PTT bilgim dahilinde olmadan kartımdan işlem yapmış deyin.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Meselea bugün aliekspresten bir ürünüm geldi şansıma herhangi bir ücret ödemedim.

günlük merkez postanelere 10,000 adet paket açmaları söylenmiş , açılan ürünlerden alınacakmış ücret.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

günlük merkez postanelere 10,000 adet paket açmaları söylenmiş , açılan ürünlerden alınacakmış ücret.

Ürünlere dokunmasınlar da :)

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ürünlere dokunmasınlar da :)

Günahlarını almayayım ama gelmeyen çok ürünüm var anlaşmazlık açıcam artık  :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Dün beklediğim iki paketim geldi. İkisinde de içindeki ürünler aynı olduguna rağmen birine 14 birine 5 dolar yazmışlar. Satıcılar farklı. Görevliye sordum daha başlamadı ücret kesme olayı net belli değil dedi. Ucret almadı. Bilginize

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
12 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Dün beklediğim iki paketim geldi. İkisinde de içindeki ürünler aynı olduguna rağmen birine 14 birine 5 dolar yazmışlar. Satıcılar farklı. Görevliye sordum daha başlamadı ücret kesme olayı net belli değil dedi. Ucret almadı. Bilginize

enteresan işler oluyor ,

e geçen bizden aldılar 5 TL illere göremi değişiyor bu iş 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
enteresan işler oluyor ,
Ben de arabayla ve başka bir görevli gelince herhalde ücret alcak diye yanıma cüzdanı aldım [emoji3] normalde devamlı aynı kişi yürüyerek bırakırdı kadınla artık arkadaş olmuştuk.
Gelmesi gereken 2-3 paketim daha var onlarda da alındı veya alınmadı olarak paylaşırım.
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
3 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Ben de arabayla ve başka bir görevli gelince herhalde ücret alcak diye yanıma cüzdanı aldım emoji3.png normalde devamlı aynı kişi yürüyerek bırakırdı kadınla artık arkadaş olmuştuk.
Gelmesi gereken 2-3 paketim daha var onlarda da alındı veya alınmadı olarak paylaşırım.

:good1:

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Yarım saat önce iki paketim daha geldi. Bunlar ucuz paketlerdi. Bu sefer yine başka biri getirdi onunla da konuştum. Adamın haberi dahi yok. [emoji23] Ne vergisi ne ücreti bilmiyorum ben dedi gitti

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 saat önce, Murat Öngür yazdı:

enteresan işler oluyor ,

o zamanlar açıklama taze idi, ertesi gün unutulmuş olabilir

paket geldi 5 TL alınmadı bende de

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

sanki geri iptal olmus gibi bişey okudum bir sayfa da.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
(düzenlendi)

1 dolara (yaklaşık 5.20 tl) lik kart okuyucu almıştım yine yaklaşık bir ay önce; 3 gün önce geldi; 5.20 TL gümrük vergisi aldılar teslimde! 👿

standart mı bu vergi oranı; yoksa alınan ürünün fiyatına göre mi değişiyor?

tarihinde Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
8 saat önce, Selçuk Özmen yazdı:

1 dolara (yaklaşık 5.20 tl) lik kart okuyucu almıştım yine yaklaşık bir ay önce; 3 gün önce geldi; 5.20 TL gümrük vergisi aldılar teslimde! 👿

standart mı bu vergi oranı; yoksa alınan ürünün fiyatına göre mi değişiyor?

kafalarına göre bence bir standartı yok , senin aldığın ürünün kaç para olduğunu nereden biliyorlar da  aynı parayı alabiliyor

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bu ayın 7sinde bir ürün almıstım 48 tl degerinde bugun geldi ücret almadılar

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Haberlerden bi kaç gün önce arabanın anahtarına karbonfiber sticker almıştım. 0.5 Dolar ürün 0.5 kargo ücreti toplam 5 Tl yani. 1 hafta önce kadar memlekete ulaşmış vergi falan almadı dedi evdekiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Er

Bugün 4 parça siparişim geldi herhangi bir vergi alınmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
On 01.03.2019 at 14:34, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gümrükte incelendiği her durumda vergi ödeseniz de ödemeseniz de 5 tl ye yakın bir para alınıyordu. Gönderinin UKIM'e sevk edilmesi ve orada paketin açılarak incelenmesi yeterli.

https://eksisozluk.com/gumruk-sunum-ucreti--5341060

Mesela bana geçenlerde gelen bir parça için gümrüğe çağırdılar bedelini tespit edememişler. Ben de ekran görüntüsü ve ödeme ekstresi gösterdim. Tamam vergi yok dediler. Ama 5 tl aldılar.

0RA2dV.jpg

Gümrüğe ürün takıldığında 5 TL gibi ücret alınıyor. Sanırım ürün gümrük kontrolüne tabi tutulduğu için alınıyor. Bende bir defa ödemiştim. Yaklaşık 4 ay kadar önce  Ürün ilaç sınıfına girdiği için reçeteyi ve ödeme belgelerini gümrüğe sundum onay belgesi ile ürünümü PTT den 5 TL ücret ödedikten sonra almıştım.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

olsun ben zaten hep 50 liralik alıyorum😋

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
1 saat önce, Haluk Şentürk yazdı:

olsun ben zaten hep 50 liralik alıyorum😋

:biggrin:

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Daha bu işin lololosu var. 1 Nisandan sonra almazlarsa 👍🏼 vazgeçildi diyebiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 13.03.2019 at 23:46, Selçuk Özmen yazdı:

gümrük vergisi aldılar

Alınan vergi değil, gümrüğe sunulma bedeli. Vergi kısmına daha girmedik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

2 ayı geçti bekliyoruz gelen giden yok. Tracking te hala havada görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
8 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

2 ayı geçti bekliyoruz gelen giden yok. Tracking te hala havada görünüyor. 

Pil gibi kargolar gümrük den gönderen adrese geri gidiyormuş çin deki satıcı ile mesajlaştım bana aktardığı bu 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...