İçeriğe Yönlendir

Aliexpres ten PTT Artık Para Alıyor

Murat Öngür

Recommended Posts

Sami Demirpaz
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Pil gibi kargolar gümrük den gönderen adrese geri gidiyormuş çin deki satıcı ile mesajlaştım bana aktardığı bu 

Led lamba benimkiler, ikidir yazıyorum sabırlı ol gelir diye cevap atıyor çekik gözlü. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Bir saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Led lamba benimkiler, ikidir yazıyorum sabırlı ol gelir diye cevap atıyor çekik gözlü. 

lambalar da takılmış gümrükte takılmış olabilir , zamanını bekleyin gelmez ise anlaşmazlık açıp paranızı geri alırsınız 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
18 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

lambalar da takılmış gümrükte takılmış olabilir , zamanını bekleyin gelmez ise anlaşmazlık açıp paranızı geri alırsınız 

Zamanı 19'unda doldu, ama hiç bilgi yok. Gümrük vs de aramadı. Havada duruyor. Olmassa bugün açayıp anlaşmazlık paramı yatırsın çekik göz. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Zamanı 19'unda doldu, ama hiç bilgi yok. Gümrük vs de aramadı. Havada duruyor. Olmassa bugün açayıp anlaşmazlık paramı yatırsın çekik göz. 

Benm bi defa havada gözüken ürün senin dükkana gelmişti

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
13 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

:)  aynen zaten takip bire bir işlemiyor , ben takipli ürün aldım ekstra para verdim 15 günde gelmesi lazımken 1 ayda geldi takip e baktığımda hala transfer gözüküyor  :)  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

zamanı geçti ise paran yanar?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bi arkadaş da tam dispute açmış iade istemiş 1 saat sonra evden telefon gelmiş kargolar geldi diye. Acele etmemek lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim paket de havada görünürken geldi. Ücret talep etmedi postacım.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Bugün kargom geldi çinden para almadılar  :)  ben soracaktım postacıya ama güvenliğe bırakmış iş yerinde  :)  bir daha kine artık

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Haber çıktığı günder beri kargolarım gelir. 5krş vermedim. Seçim sonrası zaten hükümet yine devam edeceği için yürürlüğe girecektir yasa. Şimdi dikkat çekmek istemezler

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Haber çıktığı günder beri kargolarım gelir. 5krş vermedim. Seçim sonrası zaten hükümet yine devam edeceği için yürürlüğe girecektir yasa. Şimdi dikkat çekmek istemezler

Biz ilk hbr çıktığı günlerde istanbul iki kere para ödedik 5 TL 5 TL

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Kredi kartımdan 5 tl çekilmişti sonra gelenler için para ödemedim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

İşte bu yüzden kayıtsız (taahhütsüz) gönderi için birşey yapamazlar. Ya tüm gönderileri ptt şubelerine bırakıp adrese de uyarı mesajı bırakacaklar. Gidip para verip alacağız. Ya da sadece kayıtlı gönderilerden gümrüğe sunma ücreti istiyecekler. Aksi takdirde postacılar çalışamaz hale gelir. Postacı soygunları başlar. (Bizim postacı y.dışı gönderileri için sepetli motorla geziyor. Bana toplu paket gelen günlerde telefonla dağıtım merkezine çağırıyorlardı. Gidip kendim alıyordum.)

Bugün kargom geldi çinden para almadılar  [emoji4]  ben soracaktım postacıya ama güvenliğe bırakmış iş yerinde  [emoji4]  bir daha kine artık

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
2 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

wiggle.co.uk (ingiltere) sitesinden kayıtlı posta ucreti dahil 65 dolarlık bir ürün alsam, gümrüğe takılır mı? Postacı para ister mi? Son durum nedir?

50 Dolar üzerinde zaten ekstra gümrük yüzdesini  hesaplayın + olarak ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

örnek: 50 dolarsa aldığınız ürün vergi de % 15 ise 57,5 dolar gibi.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
2 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

wiggle.co.uk (ingiltere) sitesinden kayıtlı posta ucreti dahil 65 dolarlık bir ürün alsam, gümrüğe takılır mı? Postacı para ister mi? Son durum nedir?

Uygulanan en son güncel limitler 22 Euro yada 27 Dolar 

Ama aldığınız ürün paketinin boyutu çok büyük ve dikkat çekecek şekilde ise gümrüğe kesin takılır. Şans sizden yana ise doğrudan adrese de gelebilir. 😃

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Gümrük vergisi limiti hesabı yapılırken kargo ücreti dahil edilmiyor. Örnek olarak aldığınız ürün 22 euro + 5 euro kargo olursa gümrük vergisi ödenmez. Gümrük memurları ile teyit edilmiştir. :-)
Satın almış olduğum ürün gümrükte takılmıştı ödeme bilgileri ve kredi kartı ödeme belgelerini ibraz ettim ve vergi ölemedim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Serin
bugun bir kargom daha geldi bu sefer para aldı 5,20
Paketin üzerine böyle bir etiket yapıştırılmış mı? Veya bir balge verildi mi?
Dün ben de postacıyla karşılaştım. Yine sordum bu konuyu. Bugüne kadar hiç böyle para alıp paket vermemiş. Bununla ilgili yönetmelik çıkmadı ama çıkacakmış bekliyoruz dedi.fdff6529ee9e16e0e2f77d819d744d48.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
2 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

bugun bir kargom daha geldi bu sefer para aldı 5,20

Satın almış olduğunuz ürünün fiyatı ne kadardı?

Kargo paketi dikkat çekecek kadar büyük müydü?

Gümrük memuru paketten şüphelendiği için (yasaklı ürün olabilir diye) paketinizi açmıştır ve yasaklı ürün olmayınca sadece gümrükleme işlemine tabi tutulmuştur.  

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
2 saat önce, Ahmet Serin yazdı:

Paketin üzerine böyle bir etiket yapıştırılmış mı? Veya bir balge verildi mi?
Dün ben de postacıyla karşılaştım. Yine sordum bu konuyu. Bugüne kadar hiç böyle para alıp paket vermemiş. Bununla ilgili yönetmelik çıkmadı ama çıkacakmış bekliyoruz dedi.fdff6529ee9e16e0e2f77d819d744d48.jpg

evet bu sekilde paket

11 dakika önce, Mustafa YILDIRIM yazdı:

Satın almış olduğunuz ürünün fiyatı ne kadardı?

Kargo paketi dikkat çekecek kadar büyük müydü?

Gümrük memuru paketten şüphelendiği için (yasaklı ürün olabilir diye) paketinizi açmıştır ve yasaklı ürün olmayınca sadece gümrükleme işlemine tabi tutulmuştur.  

kücük giyecek almıstım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa YILDIRIM

49 TL değerinde Aliexpress ten ürünüm geldi herhangi ilave bir ücret yok.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Köksal Yılmaz

Bugün 2 adet şarj kablom geldi aliden 41 tl tutarında, herhangi bir gümrük ödemesi çıkmadı.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
35 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bugün 2 adet şarj kablom geldi aliden 41 tl tutarında, herhangi bir gümrük ödemesi çıkmadı.

1 Hazirandan sonra başlıyor diye biiyorum.Benim de 40 liralık bir siparişim geldi. 1-2 günle yırttık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

30 nisanda sipariş verdiğim 5 dolarlık ürün 2 gün önce memlekete varmış, 5.20 dahil hiç bir vergi ödemeden teslim almış bizimkiler, haziran 1 den sonra gelseydi 30 küsür lira olan ürün 60 lara falan gelecekti iyi ki geldi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...