İçeriğe Yönlendir

Aliexpres ten PTT Artık Para Alıyor

Murat Öngür

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Benimkiler de yolda görünüyor. 2 gün içinde yurda girerse ne ala [emoji28]

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
30 nisanda sipariş verdiğim 5 dolarlık ürün 2 gün önce memlekete varmış, 5.20 dahil hiç bir vergi ödemeden teslim almış bizimkiler, haziran 1 den sonra gelseydi 30 küsür lira olan ürün 60 lara falan gelecekti iyi ki geldi..
30 liralık ürüne 30 lira vergi çıkar mı ? Öyleyse ben yanarım. Vergi %20 olmayacak mı ?
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Benimkiler de yolda görünüyor. 2 gün içinde yurda girerse ne ala [emoji28]
Vergi olayını duyunca almak isteyip ertelediğim tüm ıvır zıvırları aldım. Trim metal klipsleri, kaput keçesi klipsleri , bijon kapakları , bisiklet çantası , bisiklet selesi daha aklıma gelmeyen olabilir...
Bisiklet km saati vardı o dün geldi ondan yırttım. [emoji23]
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
7 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:
10 saat önce, Görkem Karakaş yazdı:
30 nisanda sipariş verdiğim 5 dolarlık ürün 2 gün önce memlekete varmış, 5.20 dahil hiç bir vergi ödemeden teslim almış bizimkiler, haziran 1 den sonra gelseydi 30 küsür lira olan ürün 60 lara falan gelecekti iyi ki geldi..

30 liralık ürüne 30 lira vergi çıkar mı ? Öyleyse ben yanarım. Vergi %20 olmayacak mı ?

30 TL olan ürüne 6 lira gibi vergi olacak. Eğer ekstradan bir şey çıkarmazlarsa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Aynen dün postaneci söyledi 1 hazirandan itibaren sorgusuz sualsiz alınacak dediler. 1 dolarlık malzeme de alsan vergi adı altında bu para alınacakmış arkadaşlar.

Durmak yok yola devam her yerden her şekilde halkı çok güzel düşünüyorlar  :)  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Öngür

Kargom geldi 1,3 dolarlık malzemeye  tamı tamına sıkı durun  10,3 TL vergi aldılar 10,3 TL  yanlış okumadınız , normalde vergi , alınan maldan dünyanın hiç bir yerinde daha pahalı olamaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Murat Öngür yazdı:

Kargom geldi 1,3 dolarlık malzemeye  tamı tamına sıkı durun  10,3 TL vergi aldılar 10,3 TL  yanlış okumadınız , normalde vergi , alınan maldan dünyanın hiç bir yerinde daha pahalı olamaz.

Çivisi çıktı gerçekten bu vergi olayının...

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ben artık ne ebaydan nede aliden alısveriş yapıyorum bitti benim için yurtdısı alısveriş
bundan bir ay önce ebaydan arkadasa havaakısmetre aldık acill gelsin diyede extra para verdik totalde 325 tl 3günde ürün geldi istanbul'da gümrükte takıldı. allahtan satıcı adam gibi adam cıktıda geri iademizi aldık ürün ne oldu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
ben artık ne ebaydan nede aliden alısveriş yapıyorum bitti benim için yurtdısı alısveriş
bundan bir ay önce ebaydan arkadasa havaakısmetre aldık acill gelsin diyede extra para verdik totalde 325 tl 3günde ürün geldi istanbul'da gümrükte takıldı. allahtan satıcı adam gibi adam cıktıda geri iademizi aldık ürün ne oldu bilmiyorum.
:) Bu kadar kolay vazgeçme bence
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
Furkan Bakırel yazdı:

:) Bu kadar kolay vazgeçme bence

alacagımızı aldık satacagımızı sattık. en son senin kuzene akısmetreyı ondan önceki hafta cin akısmetreyi sattım ceketimi astım. yoksa dizel akısmetreler ayarlamıstım yine 3tane oem :)

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Öngür

cuma günü kargo geldi ptt 2.5 $ lık ürüne en son 11,5 TL Vergi ödedim .

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Murat Öngür yazdı:

cuma günü kargo geldi ptt 2.5 $ lık ürüne en son 11,5 TL Vergi ödedim .

Bu parayı PTT almıyor sadece aracı burda sizden aldığı parayı gümrük müdürlüğünün hesabına yatırıyor bizde memurlar olarak sizin kadar muzdaribiz bu durumdan gişede iki işlem veznede iki işlem önceden yoktu böyle şeyler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Serkan Gezici yazdı:

Bu parayı PTT almıyor sadece aracı burda sizden aldığı parayı gümrük müdürlüğünün hesabına yatırıyor bizde memurlar olarak sizin kadar muzdaribiz bu durumdan gişede iki işlem veznede iki işlem önceden yoktu böyle şeyler 

Bizde şikayetçiyiz 3 haftada gelen şey 3 ayda geliyor + 1 dolarlık mala 2 dolar vergi ödüyoruz. Bu para gümrük vergisi PTT nin almadığını biliyorum

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

ben paraya razıyım ama cargo gelmiyor ptt den

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mahir Yıldız yazdı:

aynen gelsinde 11 TL yi verelim razıyım bazı ürünlerde 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Öngür yazdı:

Bizde şikayetçiyiz 3 haftada gelen şey 3 ayda geliyor + 1 dolarlık mala 2 dolar vergi ödüyoruz. Bu para gümrük vergisi PTT nin almadığını biliyorum

O gümrüğe sevk ücretini kim alıyor acaba.. 

Mahir Yıldız yazdı:

Yıldırma politikası.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Kurum çalışanları olarak bizde yıldık ama yinede işimizi severek yapmaya çalışıyoruz ama herkes aynı özveriyi göstermiyor maalesef. Ben sizden daha iyi biliyorum işlerin nasıl yürüdüğünü onun için size tavsiyem adres olarak ulaşabileceğiniz en yakın ptt merkezini adres gösterin kendi adresinize istemeyin daha sağlıklı ulaşabilirsiniz bence...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

En son bugün gelen kargoda yazan vergileri sıralıyorum size

Gumruk Snm ucreti: 5,20

Damga vergisi         : 0,70

Günrük vergisi         : 5,64

İade Ücreti               : 0,00

Toplam ücret           :11,54 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

iki telefon ekranı komple. Alacaksam niye 5 10 liralık ürünlerle uğraşayım. Alırım 200 300 liralık ürün ödediğin vergiye de değer, gelen mala da değer.

Yarın da şanzıman alt tozluğu, üst körüğü ve bitane daha parçasını komple sipariş edeceğim, 250 liralık ürün. Gelsin öderiz vergisini. 

Gümrük Vergisi  : 5.66 TL
Damga Vergisi : 0.7 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 5.2 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

1-2 dolar diye ucuz görülüp bişey alınmaz artık Aliden. 11.54 tl standart çıkıyor. Ucuz birşey, ancak burada bulunmuyorsa alınabilir. Ufak parçaların gelmeme ihtimali daha yüksek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aldım mecburen.. 

Burada baktım internete 2 lede 25 lira istiyorlar.. 

Ben 10 tane 30 liraya.. 11 de vergi ödersem 40 liraya gelir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...