İçeriğe Yönlendir

Aliexpres ten PTT Artık Para Alıyor

Murat Öngür

Recommended Posts

Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Bugün aldım ürünü. Yurt dışı gün sürdü. İç nakliye 5 gün. 90 tl ödedim gümrüğe 

Şike var. 1700’ün yüzde yirmisi 340 lira. Federalleri yolluyorum bayım

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Urun gelmiyor iptal talebi açıyorum çinli parayı iade esiyor ürün 40 gün sonrada geliyor adama mahcup oluyorum böyle giderse adamlar ülkemize satışı durduracaklar
Adama ulaşıp parasını gönderirsiniz olur biter öyle yapıyorum
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Şimşek yazdı:

Şike var. 1700’ün yüzde yirmisi 340 lira. Federalleri yolluyorum bayım

Vergi kaçırma yerine vergiden kaçınmalı 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

hiçbişey almayarak vergi ödemeyebiliriz.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okay Kaygusuz

20-11-2019da almıstım dün geldi bir müsteriye hız sabitleme kolu

Rvqdl0.jpg
Rv2kRv.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

Bu ülkede verginin vergisi var malesef eskiden tarım hayvancılık sanayii ile geçinen ülkeydik artık vergi trafik cezaları imar barışı adı altında gibi şeylerle geçiniyoruz yani devlet geçiniyor

ee üretmezsen olacağı bu 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Furkan Sumer

herkese merhaba. 

Aliexpres'ten hangi tip urunlerde vergi aliniyor? Akilli bileklik, kol saatleri, kulaklik gibi urunler dahil mi?

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

ptt kargo takip sayfasinda tum vergilerde - gorunuyor?

U4tnhn.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Furkan Sumer yazdı:

herkese merhaba. 

Aliexpres'ten hangi tip urunlerde vergi aliniyor? Akilli bileklik, kol saatleri, kulaklik gibi urunler dahil mi?

Bildiğim kadarıyla her üründen vergi alınıyor artık. 3-5 usd bile olsa.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Furkan Sumer yazdı:

vergi tutari, urun teslimati sirasinda mi aliniyor?

Eğer yurda girişi yasak bir ürün değilse, postacı ürünü getirip şu kadar vergisi var diyerek alıyor vergiyi, ürünü teslim ediyor.

Geçenlerde kızım için kozmetik ürünü krem vs sipariş ettim , gümrüğe takıldı. Gümrükten bana telgraf gönderildiğini öğrendim (ürünün fiyatı nedir, aldığınız linki gösterin vs diyorlarmış) ancak telgraf getiren memur covid olduğundan telgraf bana ulaşmadı ve ürünler geri gönderildi..

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Furkan Sumer yazdı:

ptt kargo takip sayfasinda tum vergilerde - gorunuyor?

Yeni gelmiş, açıp kapatınca çıkar vergisi. Sabit gümrük sunum ücreti olduğu için ufak şeyleri almanın anlamı kalmadı uzun zamandır. Pav 8403 USB den çalışan 2*3W amfi alacağım, 5  TL kargo dahil ama 10-15 vergi çıkar alsam. Türkiye'den alsam da 15 lira kargo dahil.

Xeon e8430 işlemci almıştım 62 liraya 15-16 TL vergi çıkmıştı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

ali'den 4 yil icinde 20'nin uzerinde alisveris yaptim, (1 urunun fail olmasi disinda sikinti yasamadim), dolar kuru yukseldigi bir donem silmistim uygulamayi.

Guncek olarak akilli kol saati ve airpods icin alisveris yaptim..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bugün alışverişten tam 5 ay sonra öylesine bakayım bi dediğim ürünün gümrekten geçtiğini gördüm. Yarın teslim olur. 5 ay sonra :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bugün alışverişten tam 5 ay sonra öylesine bakayım bi dediğim ürünün gümrekten geçtiğini gördüm. Yarın teslim olur. 5 ay sonra :) 

O neymiş öyle 😳 hiç 1 ayı geçmedi benim. 5 ay önce 12 Şubat'ta aldığım LED ayna sinyalleri 10 Mart'ta gelmişti.

125 di 145 TL olmuş 5 ayda.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

O neymiş öyle 😳 hiç 1 ayı geçmedi benim. 5 ay önce 12 Şubat'ta aldığım LED ayna sinyalleri 10 Mart'ta gelmişti.

125 di 145 TL olmuş 5 ayda.

10 günde gelen ürünüm de oldu 1-2 ayda gelen de oldu. Bu kadarını ben de görmemiştim :) 

BF49-A599-0-C6-F-4560-B45-E-5-F7-F6-F9-E

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benden sonra almışsınız, ben aldıktan sonra çıkışlar kapatılmış desem, 12 Nisan da aldığım işlemci 5 Mayıs da geldi, sizin gerçekten ilginç olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Furkan Sumer

herkese merhaba aliexpresten gelen hediye akilli kol saati gumrukte takildi.. iki gundur ayni birimde, yasakli madde olarak gorunuyor. ne yapmam gerekiyor bu surecte?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

herkese merhaba aliexpresten gelen hediye akilli kol saati gumrukte takildi.. iki gundur ayni birimde, yasakli madde olarak gorunuyor. ne yapmam gerekiyor bu surecte?

Ya geri gider ya da imei kayıt işlemlerini, ücretlerini ödemeniz gerekecek. Bunda da emin değilim. Yurt dışından telefon getirmekle aynı şey. Ya da telefoncu olduğunuzu belgeleyip ithal ettiğinizi belirtip vergilerini vereceksiniz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Bu arada ilk yazima ek olarak artık 4-5 TL değil 15 TL alıyorlar aman vatandaş kârlı bir şey almasın bir yerlerden.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

ayni saati 3 hafta once elleriyle getirip teslim ettiler. pakette hic bir sekilde deformasyon yok. bandrol basip gonderdiler.. 

simdi mi paket acilip kontrol ediliyor? cok garip..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...