İçeriğe Yönlendir

Benzin Enjektörü ile LPG Düzensizliği

Akif Özkan

Recommended Posts

Akif Özkan

Merhabalar.

Aracim lpg de calisirken benzin enjektor connectorunu cikardigimda motor, sanki buji kablosu cikarilmiz gibi duzensizlesiyor. Motorumda hafif bir titreme ve devirlenirken kasilip rahatlama gibi bir durum var.

Sorum benzin enjektor conectoru ile lpg arasinda baglanti olup olmadigidir. Zira yok diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Lpg enjektörü benzin enjektorunden devre alıyor diye hatırlıyorum. Zira arada bir bağlantı vardı ters bağlamıştım dalgınlıkla calismamisti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arabadaki problem nedir de böyle bir bağlantının olup olmadığını merak ettiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Sonucta sensorlerle birbirine baglantili bir sistem.Birindeki eksiklik hataya dusuruyor olabilirmi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan
47 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Arabadaki problem nedir de böyle bir bağlantının olup olmadığını merak ettiniz?

Motor titrek calisiyor. Arac lpg de calisirken benzin enjektor connectorunu cikardugimda daha da tatsizlasiyor. O bolgeye dokundugumda connectorlerin sıkı temas etmediklerini farkettim. 

20 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Sonucta sensorlerle birbirine baglantili bir sistem.Birindeki eksiklik hataya dusuruyor olabilirmi? 

Aracin lpg ile calisma durumunda benzin enjektorune elektrik akimi ulasmamasi lazim diye biliyordum. Amacim bu durumu ogrenmek

8 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Lpg enjektörü benzin enjektorunden devre alıyor diye hatırlıyorum. Zira arada bir bağlantı vardı ters bağlamıştım dalgınlıkla calismamisti

Lpg ecusu atesleme bilgisini benzin enjektorunden aliyor ama arqc lpg de calisirken etkilenmemesi gerekir diye dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Hamit inan
3 dakika önce, Akif Özkan yazdı:

Motor titrek calisiyor. Arac lpg de calisirken benzin enjektor connectorunu cikardugimda daha da tatsizlasiyor. O bolgeye dokundugumda connectorlerin sıkı temas etmediklerini farkettim. 

Aracin lpg ile calisma durumunda benzin enjektorune elektrik akimi ulasmamasi lazim diye biliyordum. Amacim bu durumu ogrenmek

Araç lpg de iken benzin enjektörlerine gelen enerjiyi keser. Onun yerine lpg enjektörlerine gönderir. Bunu lpg beyni ayarlar yani arada elektirik bağlantısı var. Araç benzinde iken sıkıntı var mı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan
(düzenlendi)
1 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Araç lpg de iken benzin enjektörlerine gelen enerjiyi keser. Onun yerine lpg enjektörlerine gönderir. Bunu lpg beyni ayarlar yani arada elektirik bağlantısı var. Araç benzinde iken sıkıntı var mı

Benzinde iken de  hafif yuklenmede avans vurma sesi geliyor.

tarihinde Akif Özkan tarafından düzenlendi
Kelime degisikligi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nasıl bir titreme? Sorunu bu şekilde çözemezsiniz ki? Benzinde yapıyor mu lpg de yapıyor mu vs vs? Sorun tam olarak ne onu tespit etmelisiniz. Sis titreme derseniz ben motor kulağı bile derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

hiç uğraşma bence soket gevşemesi falan olduğunu sanmıyorum sıkıntının. Güzel bir ustaya baktır. Çok fazla şeyden yapar dediğin şeyleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Nasıl bir titreme? Sorunu bu şekilde çözemezsiniz ki? Benzinde yapıyor mu lpg de yapıyor mu vs vs? Sorun tam olarak ne onu tespit etmelisiniz. Sis titreme derseniz ben motor kulağı bile derim.

3 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

hiç uğraşma bence soket gevşemesi falan olduğunu sanmıyorum sıkıntının. Güzel bir ustaya baktır. Çok fazla şeyden yapar dediğin şeyleri

Aslinda bildigim lpg de calisirken benzin enjektorlerine akim gitmedigiydi. Lpg de iken benzin enjektor kablosunu cekince  aracin hicbirsekilde etkilenmemesi gerekir diye dusunuyorum. Bu durumu olustiran sebebin lpg ecusu oldugunu dusunuyorum. Kit prins olunca sizlerin de fikirlerini alarak emin olmak istedim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Akif bey benim dusuncem siz saglam arabayi bozmaya calisiyorsunuz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...