İçeriğe Yönlendir

400w Power Supply Önerisi

Emrah Taşpınar

Recommended Posts

Emrah Taşpınar

iyi akşamlar biraderin power arızalanmış patlamış desem daha dogru olur , üzerindeki arızalanan  thermaltake 400w model 400pp yazıyor , araştırdıgımda 100 lirayada var 300 lirayada marka olarak ne önerirsiniz (xıgmatek,frisby,hadron,valx,hıper,foem vb. liste uzayıp gidiyor) , oyun oynanmıyor film internet tarzı kullanılıyor bilgisayar , şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Cikma bir güç kaynağı takabilirsin 50 tlye bile bulunabilir sorun yapmaz 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam sistem bilgisi alabilirsem, belki watt yanlıştı, o yüzden gümledi. Thermaltake'ler kolay kolay arızalanmaz.

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
46 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tam sistem bilgisi alabilirsem, belki watt yanlıştı, o yüzden gümledi. Thermaltake'ler kolay kolay arızalanmaz.

2010 da toplanmış kasa eskimiştir galiba yada yüksek voltaj olabilirmi , i5 işlemci  ama gerisini tam bilmiyoruz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2010 da toplanmış kasa eskimiştir galiba yada yüksek voltaj olabilirmi , i5 işlemci  ama gerisini tam bilmiyoruz
Benim 2010 daki i7 islemcim mesela tek basina 80watt.
Ups kullanmiyor muyuz? En basitinden de olsa ups mutlaka tavsiye ederim.
Seasonic, hipower, thermaltake, fsp gibi markalara bakabilirsiniz power supply icin.
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Seasonic, hipower, thermaltake, fsp gibi markalara bakabilirsiniz power supply icin.

teşekkür ederim Sani bey bu markalardan birini alacagım , ups yok diye biliyorum tavsiyenizi iletecegim ,

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

sormayı unuttum üzerinden çıkan 400 ama 350 takılsa ne olur

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Bir saat önce, Emrah Taşpınar yazdı:

teşekkür ederim Sani bey bu markalardan birini alacagım , ups yok diye biliyorum tavsiyenizi iletecegim ,

2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sani bey biraz araştırdım seasonic üst düzey anladıgım kadarıyla fiyatı çok yüksek geriye 3 tane ürün buldum

--Thermaltake Litepower 450W APFC 12cm Fanlı PSU

--High Power HPE-400BR-A12S 400W Power Supply

--FSP FSP400-60HCN 400W Power Supply

sizde uygun derseniz bunlardan birini alacagım fiyatları 200 ile 240 arasında degişiyor , siz hangisini tavsiye ederdiniz

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)

Power Supply'lerde mesela 450 watt değeri yazıyorsa direk 450 watt çıkış veremez. Verimlilik sınıflandırmasına göre  Bronze, Silver, Gold ve Platinum olarak sertifikalandırılmışlardır. Bunlar verimlilik sınıflandırmasıdır. Yani 1000 watt olan bir platinum PSU yaklaşık 900 watt çıkış sağlayabilir.

Şurada detaylar var: https://forums.tomshardware.com/threads/differences-between-bronze-silver-gold-and-platinum-certificates.179807/

Yani demek istediğin sisteminizin ihtiyacını belirleyip buna göre alım yapmanız. Sani Bey'in dediği gibi mevcut sisteminiz yazarsanız (işlemci, ekran kartı, ram) daha isabetli bir tavsiye verilebilir. Thermaltake PSU'lar evladiyelik olarak nitelendirilir ve kolay kolay arıza vermezler. Muhtemelen eski sisteminizin enerji ihtiyacını karşılayamadı.

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Oyun oynamıyorsunuz yani 200w güç çeken bir ekran kartınız yok. Tepede çalışan yani 100w çeken bir işlemciniz yok. Sisteminiz toplamda 200 w bile çekemez.  24 saat tam yükte çalışmıyor yani verimlilik gibi bir sorunda yok. O kasaya ne takarsanız takın çalışır :)

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Konu açılmışken ekleyeyim belki birine lazım olur. Bende 2 adet CORSAIR HX1200 serisi güç kaynağı var. Mining için çalışıyor. 7/24 ,365 gündür açık ve tam yükte. Herbiri 1200w çıkış verdiğini söylüyor ki prizden iki güç kaynağının kayıplarla beraber 2650w çektiğine şahit oldum. Böyle bir yük altında yaklaşık 1 seneyi geçti ve hala sorunsuz. 
Basit çin mallarında watt olarak şebekeden  çektiği gücü söyler yani 350 w diyorsa verebileceği en çok 300w dır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Emrah Taşpınar yazdı:

Sani bey biraz araştırdım seasonic üst düzey anladıgım kadarıyla fiyatı çok yüksek geriye 3 tane ürün buldum

--Thermaltake Litepower 450W APFC 12cm Fanlı PSU

--High Power HPE-400BR-A12S 400W Power Supply

--FSP FSP400-60HCN 400W Power Supply

sizde uygun derseniz bunlardan birini alacagım fiyatları 200 ile 240 arasında degişiyor , siz hangisini tavsiye ederdiniz

Bence yine Thermaltake ile devam etmenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...