İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Krank Mili Sensörü Arızası?

Serdar Çavuş

Recommended Posts

Serdar Çavuş

Herkese iyi forumlar. Haftasonu araç ile seyir halindeyken motor gaz yememekle beraber, bir hırıltı sesi geldi. Gaz pedalına ne kadar bassam da devir yükselmedi. Debriyaja bastığım an araç stop etti ve o an tekrar marşa bastığımda araç marş yaptı ama çalışmadı. 5-6 defa marşa bastığımda marş aldı ama araç devir yükselmedi ve aynı hırıltı sesi. Lpg de de aynı benzinde de. Kaputu açtığımda herhangi bir olumsuzluk yoktu. Motorun soğumasını bekledikten sonra tek marşta motor çalıştı ama motor ısındıktan sonra yani 15 dakika sonra aynı problem ortaya çıktı. İnternet ortamında yaptığım araştırmada krank mili sensörü arızası olabileceğini tespit ettim. Ustaya götürmeden bir de sizlere sorayım dedim. Problem ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Öncelikle geçmiş olsun.

Benim aracımda da aynı sorun vardı. Önce krank sensörü dediler çevremdekiler. Ustam bekleyelim araç arıza kodu versin dedi. Nitekim öyle yaptık ve yakıt basınç sensörü arızası çıktı. her iki ihtimal de olabilir. Benim arıza ilk başlarda seyrek yapıyordu. Son zamanlarda sıklaşmıştı.

Yorum bağlantısı
Serdar Çavuş
22 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun.

Benim aracımda da aynı sorun vardı. Önce krank sensörü dediler çevremdekiler. Ustam bekleyelim araç arıza kodu versin dedi. Nitekim öyle yaptık ve yakıt basınç sensörü arızası çıktı. her iki ihtimal de olabilir. Benim arıza ilk başlarda seyrek yapıyordu. Son zamanlarda sıklaşmıştı.

Cevabınız için teşekkür ederim. Evet belki de problem dediğiniz gibidir. Dün yine aynı problemi yaşadım, arıza lambasının yanmasını bekledim ama hala yanmadı. Köyde olduğum için ustaya da gidemiyorum. Bu hafta bu şekilde geçiştirmek zorunda kalacağım. Problem çözüldüğünde başkalarının da faydalanabilmesi için burada paylaşacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Çavuş

Problem çözüldü. 3 günün sonunda motor arıza lambası yandı. Akabinde aracı ustaya götürdüğümde P0351 hata kodunu verdiğini anladık. Yani bobinin arızalı olduğunu anlamamız üzerine bosch marka bobin taktık sorun düzeldi. Ayrıca ilk kez duyduğum çek valf denilen bir parçadan yakıt sızdığı için elektronik aksamda bozulmalar olduğu anlaşılmış, parça değişimi yapmadan ona da bir çözüm buldu kendince bilginiz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...